Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Yüz germe işlemi genellikle kadınların yaptırdığı bir uygulamadır. Ancak yüzünüzü gerdirmek için illa ameliyat olmanıza gerek yok. Bunun için uygulanan bir diğer yöntem ise yüz bandıdır. Yüz bantları sıklıkla yüz gerdirmek için tercih edilir. Bu nedenle birçok insan yüz gerdirme operasyonlarını yaptırmayı tercih eder.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Olur?

Yüz germe ameliyatı için iyi bir doktor seçimi yapmanız gerekir. Çünkü bu gibi işlemler de herhangi bir iz kalmaması oldukça önemlidir.

  • Ameliyat sırasında cilde yapılan kesi ile birlikte cildin altında bulunan mimik kaslarına ve gevşemiş olan dokulara da müdahale edilmiş olur.
  • Cilt altında ki bulunan derin dokulara müdahale edildikçe gevşemiş ve sarkmış olan dokular da giderilir.
  • Yüz germe ameliyatı yapıldıktan sonra kesi işlemi yapıldığı için hiçbir iz de kalmaz. Bu nedenle doktor seçimi de önemlidir

Bu nedenle yüz germe ameliyatı için tercih edilen doktor oldukça önemlidir. Farklı bir doktor seçimi yaparsanız bu konuda sorunlar da yaşamanız mümkün.

Ameliyat Sonrası Süreç

Yüz germe ameliyatından sonra hastaların ne kadar süre de iyileşeceği oldukça merak edilen bir durumdur. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte yapılan estetik operasyonları sonrasında hem ağrılar en aza inmiş olur hem de hastaların iyileşme süresi hızlanmış olur. Ameliyat yapıldıktan sonra da genellikle hastalar bir veya iki gün hastanede kalabilirler. Ancak ameliyat sonrasında hastalar günlük yaşantısına geri dönebilirler.

Yüz Germede Doktor Seçimi

Yüz germe yaptırmaya karar verdiyseniz bu alanda hizmet veren doktorları iyi bir şekilde araştırmak gerekir. Çünkü bu gibi işlemler ciddi anlamda hasarlara yol açacağı için alanında iyi ve güvenilir bir şekilde hizmet veren doktor seçim yapmak daha doğru olacaktır. Yüz germe işlemi genellikle herkesin yaptırdığı bir işlem değildir. Ancak bu işlemi yaptırmaya karar veren tüm hastaların çevresinde bu işi yapan doktorlar hakkında bilgi alması gerekir. Her doktorun yapmış olduğu işlem farklı olabilir. Bu nedenle bu konuda iyi bir şekilde araştırma yaparak doktor tercihi yapmak oldukça önemli olacaktır.

Yüz gerdirme ameliyatı estetik açıdan yapılan bir operasyondur. Genellikle herkese yüz gerdirme ameliyatı yaptırmayı tercih etmez. Ancak belli bir yaşa geldiyseniz ve yüz bölgeniz de Sapmalar varsa eğer yüz geldirme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu gibi işlemleri alanında iyi bir şekilde hizmet veren doktorlardan tercih ederek daha güvenilir bir şekilde hizmet almış olursunuz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?