Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Ankara Penis Büyütme Ameliyatı

Olması gerekenden daha küçük ebatlarda olan penis bölgesinin büyütülmesi için gerçekleştirilen ameliyat genel olarak penis büyütme ameliyatı olarak adlandırılıyor. Erkeklerin ilgilendiği genital estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de penis büyütme ameliyatıdır. Penis büyütme ameliyatında penisin hem çapına hem de boyuna müdahale edilebiliyor.  Böylece penis organının sadece daha kalın değil aynı zamanda daha  uzun olması da sağlanabiliyor.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Yaptırabilir?

Penis büyütme ameliyatı, ameliyata engel bir durumu olmayan herkes tarafından tercih edilebilecek genital estetik operasyonlardan biridir. Sadece çeşitli sağlık sorunları bazı bireylerin herhangi bir ameliyata girmesini sakıncalı hale getirebiliyor. Bunlar dışında herkes için tercih edilebilecek ameliyat yöntemlerinden biridir. Bu sayfada ameliyatla penis boyu uzatma tedavisi penis büyütülebilir mi sorusuna yanıt vereceğiz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel olarak yağ enjeksiyonu tekniği tercih edilerek gerçekleştiriliyor. Bu nedenle iki farklı aşamadan oluşan bir ameliyat prosedürü olduğunu belirtebiliriz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem esnasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Ameliyatın ilk aşamasında liposuction işlemi gerçekleştiriliyor. Hastanın karın ya da uyudu kısmından yağ dokusu elde ediliyor. Yağ dokusu santrifüj edilir ve yağ hücreleri ayıklanır. Geri kalan kısım atılır. Bu sayede ameliyatın ilk aşaması tamamlanmış oluyor. Ameliyatın 2. Aşamasında ise ilk aşamada elde edilen yağ hücreleri hastanın penis bölgesine enjekte edilir. Bu sayede hem daha kalın hem de daha uzun bir  penis organı elde edilir. Penis büyütme ameliyatının en önemli özelliği alerjik reaksiyon riskinin olmamasıdır. Çünkü enjeksiyon işleminde hastanın kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılır. Bu yağ hücreleri vücut tarafından yabancı bir cisim olarak algılanmaz ve dolayısı ile alerjik reaksiyon baş göstermez.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

Öncelikle ameliyatın genel olarak bir saat gibi kısa bir zaman diliminde tamamlandığı bilgisini aktaralım. Ameliyatın ardından hastalarımız aynı gün taburcu ediliyor. Klinik istirahate ihtiyaç duyulmuyor. Ancak evde bir süre dinlenilmesi gerektiğini de belirtelim. 3 ila 4 gün sonrasında hastanın iş hayatına ve günlük hayatına geri dönmesi mümkün olabiliyor. Ancak enjeksiyon yöntemi ile penis bölgesine gönderilen yağ hücrelerinin olması gerektiği gibi tutulabilmesi için 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemek gerekiyor. Cinsel ilişki yağ dokulardan yer değiştirmesine sebebiyet verebiliyor ve penis bölgesinde deforme bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle  ameliyatın ardından mastürbasyon ve cinsel ilişki yasağına uyulması çok büyük önem taşıyor. Birkaç gün boyunca hafif düzeyde ağrı olabilir. Ağrı kesici ilaç kullanımıyla hastalarımızın yaşadığı bu ağrı kontrol altına alınabiliyor. Zira dayanılmayacak düzeyde bir ağrıdan söz etmiyoruz. Hafif morluk olması da son derece normal bir durumdur.

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Seans Sürüyor?

Bu işlemde penisini istenen büyüklüğe ulaşması için genellikle tek bir ameliyat yeterli olabiliyor. Ancak çok küçük boyutlarda penis söz konusu olduğunda ameliyattan yaklaşık 3 ay sonra ikinci bir seans yağ enjeksiyonu gerçekleştirilmesi gerekebiliyor. İstenen penis ebatlarında ulaşılması için kaç seans  uygulama yapılması gerektiğini ameliyat öncesinde yapılan muayenede doktorunuz size bildirecektir. İkinci yağ enjeksiyonuna çok ender durumlarda ihtiyaç duyulur.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatı

Öncelikle her hastanenenin ve hekimin farklı fiyatlar ile ameliyat gerçekleştirdiğini belirtelim. Kişinin yaşı, ameliyat yapılacak şehir vs. fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilir. Ankara penis büyütme ameliyatı fiyatları için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Birçok özel hastanede penis uzatma ameliyatı yapılmakta. Plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ameliyatla penis boyu uzatma işlemi için hastaneden ziyade hekiminizi iyi seçmenizi öneririz. İnternette yapacağınız araştırma ile çevrenizdeki ameliyat yapan hekimlere ulaşabilir ve penis uzatma ameliyatı fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Duyular Eskisi Gibi Olur Mu?

Halk arasında ameliyatın ardından ereksiyon sıkıntıları yaşanabildiği gibi çeşitli bilgiler dolaşabiliyor. Ancak bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını rahatlıkla belirtebiliriz. Penis büyütme ameliyatından sonra duygular kesinlikle eskisi gibi olur. Sadece ameliyat stresi ve benzeri nedenlerle cinsel ilişki yasağı sona erdikten sonra hastalarımızda psikolojik olarak ereksiyon olamama gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar tamamen geçicidir ve nedeni de psikolojiktir.

Penis Başına Geçici Dolgu Uygulamasıyla Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma sorunu toplumun büyük bir kısmını etkilemektir. En sık görülen cinsel işlev bozuklukları arasında yer almaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için alternatif çözümler üretilmeye devam edilmektedir.

Erken boşalma sorunu için aslında psikolojik tedavi, sprey gibi alternatifler bulunmaktadır. Ancak bunların işe yaramadığı ya da istenmediği durumlarda penis başına geçici dolgu (penis dolgusu) bir çözüm olabilir. Penisin sinir yoğunluğunun en fazla bulunduğu bölge baş kısmıdır ve penisin baş kısmına hyaluronik asit ihtiva eden dolgular enjekte edilir.

Non invaziv bir uygulamadır ve bir erkeğin boşalma süresini 3 katına çıkarabilir. Penis başı klinik ortamda lokal anestezi verilerek uyuşturulur. Uyuşturma işleminden sonra bölgeye hyaluronik asit ihtiva eden dolgular enjekte edilir.

Penis Eğrilikleri İçin Yapılan Ameliyatlar

Penisin sağa doğru, sola doğru ya da yukarı, aşağı gibi her türlü deformasyonu penis eğriliğidir. Penis eğrilikleri doğuştan olabileceği gibi başka nedenlerde buna yol açabilir. Bazende ilerleyen zamanlarda yaşanan bir takım hastalıklar da penis eğriliğine neden olmuş olabilir. Ayrıca yaşanan çeşitli travmalara bağlı olarak da ortaya çıkabilen bir durumdur.

Hipospadias hastalığının tedavisi cerrahi müdahaledir. Bu tür durumlarda penis yeterli uzunluğa eriştikten sonra, erişkin döneme geçmeden, çocukken cerrahi tedavinin gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Cerrahi yöntem ile idrar deliği penisin ucuna taşınır ve herhangi bir eğrilik varsa da düzeltilir. Peyronie hastalığı, ileri yaşlarda penis eğriliklerine yol açabilir. Bu hastalığın tedavisi ise akut ve kronik döneme göre değişiklik göstermektedir.

Bunların dışında cinsel ilişkiyi engelleyen eğrilikler içinde cerrahi yönteme başvurulmaktadır. Penis eğriliği ameliyatları genelde, yarım saat ile bir saat gibi bir zamanda yapılmaktadır. Hastadan hastaya bağlı olarak da değişebilir.

Penis Boyu Uzatma Kalınlaştırma Ameliyatı Anestezi Şekli

Penis boyunu uzatma veya kalınlaştırma ameliyatlarında sedasyon anestezi uygulanıyor. Bu uygulama genel anesteziye göre daha hafif bir gevşeme hali sağlıyor. Sedasyon anestezi alan kişi uykuyla uyanıklık arasındadır. Dokunsal ve işitsel uyarıları rahatlıkla algılayabilir. Hatta sorulan sorulara bile cevap verebilir.

Sedasyon anestezi altında olan kişiler, yapılan işlemleri hisseder fakat ağrı hissi yoktur. Kesi ve dikiş ağrılarını kesinlikle hissetmez. Ortalama 1- 1.5 saat süren operasyon boyunca hiçbir acıyı hissetmez. Eğer penis operasyonu komlike bir çalışma gerektiriyorsa o zaman genel anestezi uygulanır. Örneğin penis boyunu uzatırken aynı zamanda liposuction da yapılıyor. Bu işlem ağrılı olacağı için hastanın genel anestezi altında uyutulması söz konusudur.

Normal Bir Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Her erkek uzun ve kalın bir penise sahip olmak ister. Ancak normal bir penise sahip olmak her zaman en sağlıklısıdır. Kalınlık olarak kişiden kişiye göre değişir. Fakat normal bir penisin erekte haldeki boyu ortalama olarak 14 santimetre kadardır. 8 ve 18 santimetre uzunlukları arasındaki penisler normal büyüklük olarak kabul edilmektedir.

Yani penisinin küçük olduğunu düşünen erkeklerin penis boyu aslında normaldir. Bu konu genelde kompleks haline getirildiğinden dolayı erkeklerin öz güvenini de büyük ölçüde etkilemektedir. Erekte iken 14 ve 15 santimetre civarları, normal iken de 8’den 18 santimetreye kadar olan penis büyüklüğü normal bir penis büyüklüğüdür.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatları

Erkek üreme organının ismi penistir. Bazı durumlarda penislerin işlevini yerine getirmesi için penise uzatma ve kalınlaştırma işlemleri uygulanır. Subra pubik plasti, subropubik liposuction gibi yöntemler panos boyunu uzatmak veya kalınlaştırmak için kullanılan yöntemlerden bazılarıdır. Penis kalınlaştırmak için başvurulan diğer bir yöntem ise penisi yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma işlemidir.

Kişinin kendi yağ dokusundan dolgu maddesi elde edilir ve bu madde penise verilir. Genellikle bu işlem penis büyütme operasyonlarıyla beraberde yapılabilmektedir. Yani kişinin isteğine ve durumuna bağlı olarak penis kalınlaştırma ameliyatları yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar sonrası bakım aşamaları ve beslenmede çok önemlidir. Penis kalınlaştırma ameliyatları uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Pelin kalınlaştırma ameliyatları fiyat olarak genellikle penis büyütme operasyonları ile benzerdir. Fiyat ve size en uygun cerrahi işlem için hekiminize danışmanızı öneririz.

Penis Büyütme Operasyonları Ne Kadar Fayda Sağlar?

Penis büyütmenin tek yolu penis büyütme ameliyatıdır. Cerrahi dışında bir penis büyütme yolu yoktur. Bu sebeple penis boyundan rahatsız kişiler bu ameliyatı tercih edebilirler. Penis büyütme ameliyatında ortalama 4 santimetre kadar bir büyütme mevcuttur. Bu büyütme oldukça etkilidir. Ameliyat sonrası herhangi bir istek kaybı ve fonksiyonel kayıp yaşanmaz. Bu sebeple oldukça işe yarar ve başarılı ameliyatlardır.

Ancak istenilen her boyutta büyütme yapılamaz. 4 santimetre üzeri büyütmeler yarardan ziyade zarar vermektedir.  Penis ortalaması ideal bir birleşme için ortalama 8-10 santimetredir. Bu nedenle penis boyundan rahatsız olan kişiler için bu sorun tamamen psikolojiktir. Bu durumun üzerinden gelmenin tek yolu penis büyütme ameliyatıdır.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Penis büyütme ameliyatının toplam süresi 1.5 saattir. Bu saat içerisinde tüm işlemler uygulanır ve dikişler atılarak operasyon tamamlanır. Ameliyat bittikten sonra hastada ağrı veya sızı olmaz. Ameliyatta kullanılan dikiş ipleri kendiliğinden erir. Ameliyattan sonra penisin boyu yaklaşık olarak 2-4 cm kadar uzar.

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mu?

Penis uzatma ameliyatı oldukça kolaydır. Hasta kesinlikle ağrı ve sızı hissetmez.

Penis uzatma ameliyatı şu şekilde yapılır;

  • Penisin asıcı ve yüzeysel bağları gevşetilir.
  • Görünmeyen kısım açığa çıkartılır.
  • Gevşetilen yerlere dikiş atılır.

Operasyon bu adımlarla gerçekleşir. Ereksiyon ve sönük haldeyken penis kontrol edilir. İşlemin ardından peniste yaklaşık olarak 2-4 cm kadar uzama meydana gelir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?