Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Erkeklerde Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik dendiğinde akla genellikle kadınlar geliyor. Ancak erkeklerde de genital bölgede çeşitli sorunlar olabiliyor ve bu sorunlar erkeklerde çeşitli psikolojik sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Dolayısıyla genital estetik ameliyatlar erkekler için de gerçekleştirilebilir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik ya da özgüven kaybı gibi bazı sorunları da beraberinde getirebilen genital sorunların başında suprapubik yağ yastığının büyümesi geliyor. Bu problem erkeklerde oldukça yaygın bir şekilde görülüyor. Penisin olduğundan daha küçük görünmesine de neden olabilen sorunun ortadan kaldırılması için genital estetik ameliyatlardan yardım alınabilir.

Ankara erkeklerde genital estetik ameliyatların sıklıkla yapıldığı kentlerden biridir. Bu estetik ameliyatlardan faydalanmanız için mutlaka şehir değiştirmeniz gerekiyor. Ankara’da erkek genital estetik ameliyat olabilir ve iyileşme sürecini kendi evinizin konforundan ödün vermeden atlatabilirsiniz.

Ankara Erkek Genital Estetik Operasyonu

Erkeklerde genital estetik müdahaleler hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Yapılacak olan müdahaleye göre hangi anestezinin tercih edileceğini doktor tarafından karar verilir. Ameliyatta suprapubik yağ dokusundan bir bölümü dışarı çıkarılır. Bu bölgenin normal görünmesini sağlayacak oranda çıkarılan yağ dokusunun ardından fazla deri de kesilerek alınır. Yağ dokusunun fazla olması durumunda ameliyat ile kombine şekilde liposuction uygulamasından da faydalanmak gerekebilir. Ancak mutlaka her ameliyatta liposuction da uygulanmalı şeklinde bir durum yok. Sadece doktor tarafından ihtiyaç duyulması durumunda liposuction işlemi devreye girebiliyor. Fazla derinin de kesilmesinin ardından bölgeye dikiş atılarak ameliyat tamamlanır. Ameliyat yaklaşık olarak 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanabiliyor. Ancak farklı bir ameliyatla kombine şekilde uygulanması durumunda ameliyat için gereken süre uzar.

Erkeklerde Genital Estetik ve Karın Germe Ameliyatı Erkekler için uygulanan genital estetik ameliyatların en avantajlı yönlerinden biri karın germe ameliyatı ile birlikte uygulanabiliyor olmasıdır. Şayet karın bölgesinde fazla yağ birikmesi gibi bir probleminiz varsa her iki ameliyatın tek bir seansta gerçekleştirilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede hem daha düz bir karın bölgesine sahip olacaksınız hem de genital estetik ile yaşadığınız problemden kolaylıkla kurtulacaksınız. Tek bir iyileşme süreci yaşayacak olmanızda erkeklerde genital estetiği size sağladığı avantajlardan biridir. Karın germe ameliyatında da liposuction işleminden faydalanılabildiğini belirtmemiz lazım. Özellikle dışarı çıkarılması gereken yağ dokusu fazla miktardaysa karın bölgesine ameliyatla birlikte liposuction işleminin de yapılması gerekebiliyor.

Bu konuda detaylı bilgi almak ve muayene olmak için bizi hemen arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Ankara Erkeklerde Genital Estetik

Genital Estetik Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor?

Öncelikle estetik ameliyat ile nasıl bir müdahalede bulunulduğu sonuçları ne zaman göreceğiniz konusunda belirleyici bir unsurdur. Çok basit müdahalelerde ödem ya da şişme daha düşük düzeyde olduğundan sonuçlar daha kısa sürede görebiliyor. Ancak daha fazla müdahale yapılması durumunda tahmin edebileceğiniz gibi ödem ve şişlik  daha fazla oluyor. Vücudun ödemi  atması ve şişliğin inmesi için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi bile gerekebiliyor. Sonuçların net bir şekilde görülebilmesi ödemin ve şişliğin yok olmasına bağlıdır. Ameliyatta uygulanan kesi yeri tamamen iyileştikten sonra sonucu görebilirsiniz.

Genital Estetik Sonrasında Klinik İstirahat Gerekir Mi?

Hastalarımız genellikle aynı gün taburcu oluyor. Ancak elbette taburcu işlemini yapmamız hastamızın kendini iyi hissetmesi ile de çok yakından ilgilidir. Ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştiriliyor ve anestezinin etkisi bir süre daha devam edebiliyor. Böyle durumlarda klinik istirahati daha uygun görüyoruz. Ancak hastamızın kendini iyi hissetmesi durumunda aynı gün taburcu olarak evine gitmesi mümkün oluyor. Ancak elbette hangi estetik ameliyat gerçekleştirilmiş olursa olsun evde mutlaka bir süre istirahat etmek gerekiyor. Dinlenme süresi ameliyatın ne kadar ağır olduğuna ya da  nasıl bir işlem yapıldığında bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle sizlere evde dinlenme süresi olarak net bir gün belirtmemiz yanıltıcı olacak. Doktor nasıl ameliyatın ardından sizi zaten evde ne kadar dinlenilmesi gerektiği konusunda bilgilendiriyor. İş hayatınıza genellikle birkaç gün ila 10 gün arasında geçen sürede geri dönebilirsiniz. İş yaşamına uzun süre ara vermenize gerek kalmıyor.

Sadece belirli bir süre boyunca vücudu zorlayan hareketlerden kaçınmak gerekebiliyor. Özellikle genital estetik ameliyat ile birlikte kombine şekilde karın germe ameliyatının da yapıldığı durumlarda vücudu zorlayan tüm hareketlerden kaçınmak daha da önem kazanıyor. Bu nedenle spor ya da egzersiz yapanların yaklaşık bir ay boyunca spor hayatlarına ara vermeleri gerekebilir.

Genital Estetik Sonrasında İz Kalır Mı?

Erkeklerde genital estetik ameliyatlarda yağ dokusunun çıkarılması için cilde kesi uygulanması gerekiyor. Ameliyat tamamlandığında kesi uygulanan yere dikiş atılması gerekir. Bu da ciddi hafif düzeyde olmak kaydıyla dikiş izi kalması anlamına gelir. Genital estetik ameliyatlarda kesi uygulanan yer genital bölge olduğu için dikiş izi de iç çamaşırın içerisinde kalır. Erkeklerin en büyük endişelerinden biri mayo giydiklerinde dikiş izinin görünmesi oluyor. Oysa bu endişeye hiç gerek yok çünkü ameliyatta kesi sadece genital bölgeye uygulanıyor ve dikiş izi de haliyle mayonun içerisinde kalıyor. Dikiş izi ameliyattan sonraki ilk haftalarda kırmızı renkte görünür. Zamanla rengi ten rengine yaklaşır ve belirginliği de azalır. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra dikiş izinin çok daha belirsiz bir görünüm kazanacağını belirtebiliriz.

Erkeklerdeki Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik sadece kadınların değil erkeklerin de sıklıkla başvurduğu bir uygulamadır. Özellikle cinsel birliktelik sırasında kendini iyi hissetmek ve partnerini memnun etmek isteyen erkekler genital estetik ameliyatlarına yöneliyor. Penis ve çevrisini kapsayan bu ameliyatlar, ereksiyon sorununu gidermek için değil tamamen estetik görünüm için yapılıyor. Hatta belirtmek gerekir ki uzman kişiler tarafından yapılmayan genital estetik ameliyatları ereksiyon sorununa neden olabilir.

Erkeklerde genital organ yani penisin standart bir kalınlığı ve uzunluğu vardır. Bu standartların dışına çıkan cinsel organa uygulanan estetik ameliyatlardan biri kalınlaştırmadır. Normalden ince bir penise sahip ya da penisini kalınlaştırmak isteyen kişilere uygulanır. Bir diğer ameliyat penis büyütmedir. Ortalama 13 cm olması gereken penis, ameliyatla daha da uzatılabiliyor. Erkeklerde genital estetik ameliyatlarından biri de eğrilikleri düzeltmek için yapılır. Ereksiyon halinde eğri duran penis için düzeltme ameliyatı yapılmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Ameliyat Öncesi Hazırlık Dönemi Nasıldır?

Genital bölge konusunda yapılan estetik işlemlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu işlemlerden önce doktor kontrolünden geçmek ve verilecek olan talimatlara uymak en doğrusu olacaktır. İşlemden önce doktorunuzun bilgisi olmadan herhangi bir ilaç kullanımında bulunmamalısınız. Ek olarak genital bölgenizin temizliğine de özen gösterilmesi gerekir. Temiz olması yapılacak olan işlemde aksaklık olmasını engeller.

Temizlik için ise kimyasal içerikleri olan herhangi bir madde kullanımından kaçınılmalıdır. Doktorunuz yapılacak olan işleme göre konu ile alakalı yönlendirme yapacağından dolayı önerilere uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekir.

Erkeklerde Genital Bölge Ameliyatları Sonrası Dönem Nasıldır?

Genital bölgelerde meydana gelen sorunlar kişiyi son derece rahatsız eder ve özgüven kaybı yaşamasına neden olur. Erkekler de sünnetden dolayı bazı kusurlar meydana gelebilir. Genital bölge ameliyatları sayesinde bunun gibi kusurların önüne geçmek mümkündür. Erkekler genital bölge ameliyatları sonrası ameliyatın çeşidine göre hızlı bir iyileşme süreci geçirmektedirler. Ameliyat sonrası kısa bir süre cinsel ilişkiye girmek doğru değildir.

Bazı estetik ameliyatlarda kullanılan dikişler sayesinde iz kalmaz. Bu da kişinin daha özgüvenli bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Genital bölge ameliyatlarından sonra şekil ve işlev bakımından meydana gelen sıkıntılar varsa uzman cerraha bildirmek gerekmektedir. Ameliyat sonrası bir süre genital bölge darbelerden korunarak daha kısa sürede iyileşme dönemi sağlanmalıdır.

Erkeklerde Genital Bölge Operasyonları Kimlere Yapılır?

Erkeklerde genital bölge operasyonlarına sıklıkla başvurmaktadır. Fakat herkesin bu işleme başvurması o işleme uygun olduğu anlamına gelmez. Erkeklerde genital bölge operasyonları gerçekten ihtiyacı olan ve ameliyat için herhangi bir sıkıntısı olmayan kişilere yapılmaktadır. Uygulanacak operasyon için kişiler uygun yaşta ve akıl sağlığı yerinde olmalıdır. Uygulanacak işlemi anlayacak ve kabul edecek akıl sağlığı olmalıdır.

Operasyonların çeşidine bağlı olarak engel teşkil edecek hastalığı bulunmamalıdır. Penis uzatma ve kalınlaşma işlemlerinde de erkeklerin operasyon durumu ve ruh hali göz önüne alınmalıdır. Tüm doktor kontrolleri yapılan ve uygun görülen erkek bireyler ameliyat için uygun konuma gelir ve bu kişilerde işleme başlanır.

Penise Yağ Enjeksiyonu Yapılabilir mi?

Penis kalınlığı cinsel ilişki için oldukça önemlidir. İnce bir penise sahip kişiler bu konuda problemler yaşayabilmektedir. Penise yağ enjekte etmek bu konu için bir çözüm değildir. Penisin esas olarak kalınlığını sağlayan gelen kan miktarıdır. Çeşitli sebeplerle kan akımındaki yavaşlama penisi ince bırakabilir.

Yağ enjeksiyonu kan akımına etkisiz olacağı için bir çözüm değildir. Bunun yerine sağlıklı bir yaşam tarzı çok daha etkilidir. Düzenli egzersiz, sigara ve alkol tüketmeme, bol vitamin alma kalınlık için bir çözüm yaratacaktır. Ancak tıbbi olarak bir sorunu olan hastalara penise giden damarları genişletecek ilaçlar önerilmektedir. Bu ilaçlar sayesinde kan akımı artar ve penis kalınlığı büyür. Yağ enjeksiyonu tercih edilen son yöntemdir.

Erkeklerde Genital Bölgede Şişlik Neden Olur?

Penis ve çevresinde meydana gelen şişlik, erkekler için son derece can sıkıcıdır. Peki bu şişliğe neden olan durumlar nelerdir? Bu durumların neler olduğu aşağıda verilmiştir.

Genital Bölgede Şişlik Nedenleri

Genital Bölgede şişlik yaşanmasının nedenleri şunlardır:

  • Cinsel ilişkiye girildiğinde prezervatif kullanmak.
  • Vajinal enfeksiyonlar.
  • Mantar gibi genital bölge rahatsızlıkları.
  • Elle sürekli genital bölgeye dokunmak.
  • Parazitler ve bakteriler.
  • Siğiller.
  • Uçuk

Gibi nedenlerden dolayı genital bölgede şişlik meydana gelebilir. Bu bölgede meydana gelen şişlik, mutlaka tedavi edilmelidir. Şişliğe neden olan hastalıkların belirlenmesi ve ona uygun bir tedavinin uygulanması gerekir. Genital bölgede şişlik, erkeklerin göz ardı etmemeleri gereken bir durumdur.

Ankara Erkeklerde Genital Estetik Sıkça Sorulan Sorular

Erkek genital, erkeklerde genital bölgede yer alan yapıları ifade etmektedir.

Erkeklerde, cinsel isteksizlik ya da özgüven kaybı gibi çeşitli sorunları tetikleyebilen erkek genital problemleri, genital ameliyatı ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Erkek genital ameliyat yöntemleri, genital bölgede yapılacak estetik operasyon ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir.

Erkek genital ameliyatı, estetik ve plastik rekonstrüktif cerrahi uzmanlık alanına girmektedir.

Erkek genital ameliyatında, yapılacak işlemler, uygulanacak ameliyat teknikleri değişkenlik gösterdiğinden, sabit bir ameliyat fiyatı söz konusu olmamaktadır.

Erkek genital ameliyatında, diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi sigara ve alkol kullanımı, ameliyattan iki hafta öncesinde kadar kesilmelidir.

Estetik ameliyat öncesinde, operasyon sabahında herhangi bir şey yeme ve içme önerilmemektedir. Bununla beraber, ameliyattan 8 saat öncesine kadar çay, su gibi içeceklerin yanı sıra, tost içeren hafif bir kahvaltı yapılabilir.

Erkek genital ameliyatının ardından, aynı gün içinde taburcu olarak evinize gitmeniz mümkündür. Bunun ardından bir süre ev istirahati yapılması önemlidir. Ameliyatın ardından iş yaşamınıza, 10 günlük bir sürenin ardından dönebilirsiniz, bir süre boyunca vücudunuzu zorlayacak fiziksel hareketlerden ise kaçınmanız gerekmektedir. Spor ve egzersizlere, bir aylık süreçte ara verilmesi iyileşme sürecini hızlandırır.

Erkek genital ameliyatlarının süresi, yapılan operasyonun içeriğine ve uygulanan tekniklere bağlı olarak değişmek üzere, ortalama 1 ile 2 saat arasında değişmektedir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?