Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Fokuslu Ultrason Ankara

Cilt gençleştirme teknolojisi olarak bilinen fokuslu ultrason yöntemi cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokulara odaklanan ve bu dokulara ses dalgaları kullanarak kollajen üretimini harekete geçilmesini sağlayan bunun yarısı sıra cildi sıkılaşma ve toparlanma amaçlayan tıbbi bir uygulamadır. Bu uygulama oldukça konforlu, çağdaş, etkin, ağrısız ve pratik bir yöntemdir.

Fokus Ultrason Nedir?

Fokuslu ultrason uygulaması yüz gençleştirme adına bizim hemen hemen her alanına özellikle çene çizgilerinde, yanaklarda, gıdı bölgesinde, boyunda oluşan sarkmaları düzeltmek için aynı zamanda kaş kaldırmak amacıyla ve göz çevresinin düzeltmek böylelikle daha güzel bir görüntüye sahip olmayı sağlamak adına yüzdeki birçok bölgeye uygulanmaktadır.

Fokuslu ultrason uygulaması cilt gençleştirme ve cilt elastikiyeti kaybına birebir yöntemdir. Kaş, yanak, ağız kenarı, çene hattı, gıdı bölgesi, alın, göz çevresi ve benzeri birçok sorun yaşandığı bölge cerrahi bir işlem olmadan düzeltilebilmektedir.

Ağrılı Bir İşlem mi?

Fokuslu ultrason uygulaması hasta için oldukça konforlu bir yöntemdir. Uygulama sırasında hastalar yalnızca iğne batması ya da elektriklenme hissi görürler. Aynı zamanda hastaların isteklerine göre bölgesel anestezi ya da sedasyon uygulaması yapmak mümkündür. Bu sayede hasta hiçbir şekilde ağrı hissetmektedir.

​​​​​​Uygulama tamamen istenilen bölgeye bağlı olarak en kısa sürede tamamlanır. Bu süre genellikle yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmektedir. Tüm yüz uygulamaları ise yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Bu işlemler tam olarak sonuca ulaşmak için bir 3 seans arasında değişebilir. Ağrılı bir işlem olmaması sebebiyle tüm seanslar rahatlıkla yapılmaktadır.

Yan Etkileri Var Mı?

Fokuslu ultrason uygulaması hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de yan etkilerinin olup olmamasıdır. Uygulama deriye herhangi bir zarar vermemektedir. Yara ve benzeri kesinlikle oluşturmamaktadır. Yalnızca tedavi sonrasında deride hafif bir kızarıklık olabilir. Bu durum yalnızca birkaç saat sonra düzelecektir. Bunun yanı sıra fokuslu ultrason tedavisi sonrasında elmacık kemiklerini daha belirgin bir hale getiren ödem görülmektedir. Bu ödem hiçbir kötü görüntü oluşturmaz. Hatta cildi daha parlak ve güzel gösterir. Yaklaşık olarak 2 ay sonra ödem de tamamen geçecektir.

Kimler Fokuslu Ultrason Uygulamasından Yaralanabilir?

Gelişen teknoloji, yenilikçi kozmetik işlemlerinin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu işlemlerden birisi de fokuslu ultrasondur. Fokuslu ultrason,ses dalgalarının kullanıldığı bir cilt gençleştirme işlemidir. Bu uygulamada ses dalgaları cildin alt katmanlarına kadar iner. Bu sayede, toparlanmış ve sıkılaşmış bir cilt görüntüsü elde edilir.

Kaz ayakları, gıdı sarkması, yanak sarkması, göz kapağı sarkması ve çene sarkması gibi problemler için, fokuslu ultrason uygulanabilir. Cildinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Fakat fokuslu ultrasonun en çok tercih edildiği yaş aralığı 45-60 yaş arasıdır. Bu yaşlar, ciltte kolajen kaybının yaşanmaya başladığı yaşlardır.

Kolajen eksikliği, ciltte kırışıklık ve sarkmaların oluşmasına neden olur. 45-60 yaş aralığında ciltteki gevşemeler daha belirgin olduğu için, fokuslu ultrason işleminde daha etkili sonuçlar elde edilir.

Fokuslu Ultrason Aşamaları Nelerdir?

Fokuslu ultrason, ameliyatsız yüz germe konusunda etkili bir alternatiftir. Fokuslu ultrason yönteminde, cildin 3 mm ve 1.5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile uyarılar gönderilir. Odaklanmış ses dalgaları, kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturur. Cildin derinlerine ulaşan enerji sayesinde, güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Ameliyatsız bir şekilde, cildin gençleşmesi ve toparlanması sağlanır.

Bu uygulama, cildin yüzeyinde hiçbir leke ve skara neden olmaz. Bu yüzden oldukça güvenlidir ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hafif ve orta derecede cilt gevşekliği olan kişiler için, 1 seans uygulama yeterlidir. Uygulamanın en etkili sonuçları, seans uygulandıktan 2-3 ay sonra görülmeye başlanır.

Fokuslu Ultrason Fiyatları

Kişinin yaşına, ultrasonun hangi bölgeye yapılacağına göre değişkenlik gösteren Ankara fokuslu ultrason fiyatlarını öğrenmek için iletişim sayfamızdaki numaralardan bize ulaşabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fokuslu ultrason, ameliyatsız bir cilt germe işlemidir. Bu işlemden sonra, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle fokuslu ultrason sonrasında ciltte kızarmalar ve pembelikler olabilir. Bunlar geçici durumlardır ve kalıcı iz bırakmazlar. İşlem sonrasında bölgeye krem uygulaması yaparak, cildin rahatlaması sağlanabilir. İşlemden sonra, güneş koruyucu krem kullanmaya özen göstermek gerekir.

En az 24 saat sıcak duş, hamam ve sauna gibi sıcak alanlardan uzak durulmalıdır. İyileşme süreci boyunca ciltte hassasiyet yaşanabilir. Bu geçici bir süreçtir ve endişe edilmemesi gerekir. Ödemin artmaması için, ilk birkaç gün baş yukarıda kalacak şekilde uyunmalıdır. Hassasiyet ciddi boyutlara ulaşırsa ve ödem artarsa, bir uzmandan destek alınmalıdır.

Fokuslu Ultrason Güvenilir mi?

Yaklaşık 50 yıldır tıp dünyasında kullanılan ultrason teknolojisinin bilinen bir tehlikesi bulunmamaktadır. Uzman hekimlerce ve doğru cihazlarla yapılan fokuslu ultrason tamamıyla güvenlidir.

Fokuslu Ultrasonun Zararı Var mı?

Fokuslu ultrason zararları konusuna geldiğimizde fokuslu ultrason yaptırmak isteyenler, bu işlemin zararları olup olmadığını merak etmektedir. Fokuslu ultrason, deride yara ve kesik oluşturmayan tamamen güvenli bir işlemdir. Tedaviden sonra, ciltte kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde iz bırakmadan geçecektir.

Ciltteki pembeliği yatıştırmak için, uzmanın önerdiği kremler kullanılabilir. Ayrıca tedaviden sonra yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanmak önemlidir. Öte yandan fokuslu ultrason, ciltte ödem oluşmasına neden olabilir. Bu da endişelenilmemesi gereken, geçici bir durumdur. Tedavi öncesi ve sonrasında bir uzmandan yardım alarak, sürecin sorunsuz bir şekilde atlatılması sağlanabilir.

Tedavi hakkında detaylı bilgi almak için https://www.serdaryuce.com/iletisim adresinden bize ulaşabilirsiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?