Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Son zamanlarda oldukça popüler olan soğuk lipoliz yöntemi vücudun hemen hemen her bölgesinde incelme sağlamak için yağ dokularını azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede hastalar rahatsız oldukları her bölge için fazla yağ dokularından kurtulabilmektedir. Soğuk lipoliz yöntemi tek seansta bile %20 ile %40 oranında kalıcı etki sağlamaktadır. Bu sayfada soğuk lipoliz Ankara hakkında bilgiler verdik.

Soğuk Lipoliz Ankara

Muayenehanemizde gerçekleştirilen ve oldukça kısa bir işlem olan soğuk lipoliz, özel cihazlar ile yapılıyor.

Karın, sütyen altı, kollar, kalça, basen ve benzeri bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenler için soğuk Lipoliz yöntemi kalıcı bir uygulama olarak bilinmektedir. Sistem soğuk lipoliz adı verilen bir alet ile uygulanmaktadır. Uygulama işlemi her bölge için ayrı başlık kullanılarak yapılır. Kullanılan başlığa göre 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir.

Soğuk lipoliz ayrıca yağ dondurma yöntemi ile zayıflama olarak da bilinmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Işlem öncesinde doktor tedavi edilmesi gereken yerlerin belirlemesini hasta ile yapmaktadır. Hasta ile doktorun kararı sonrasında bu bölgelere cilt üzerinden soğuk Lipoliz cihazı ile soğutma etkisi uygulanmaktadır. Cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirilir. Sonrasında ise dokuma bir kapsülün içine koyulur.

Böylelikle soğutma işlemine başlanır. Uygulama esnasında belirlenen yağ dokusuna -8 ve -11 dereceleri ile soğutma işlemi yapılır. Soğuğun etkisiyle yağ hücreleri parçalanmaya başlar. Her ne kadar konforlu ve rahat bir tedavi yöntemi olsa da soğutma işlemi sebebiyle hasta 5 ile 10 dakika arasında soğuğa bağlı olarak bir sızı hissetmektedir. Ankara soğuk lipoliz tedavisi sonrasında ise cilt soğuğa alışır ve rahatsızlık hissi tamamen geçer.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

İşlem, kişinin ihtiyacına göre 1 ila 3 seansta tamamlanmaktadır. Hastanın tedavi ihtiyacı, soğuk lipolizin yapılacağı bölge ve bulunduğunuz şehir vs. fiyatlandırmayı doğrudan değiştirebilir. Ankara soğuk lipoliz fiyatları hakkında bilgi edinmek için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak fiyat alabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelme Mümkün mü?

Soğuk Lipoliz yöntemi tam anlamı ile bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama amacıyla uygulanan bir tedavidir. Bu yöntem bir yağ dondurma prosedürüdür. Diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen bölgesel anlamda yağlardan kurtulamayan bireylerin kalıcı ve hızlı zayıflama yöntemi soğuk Lipoliz yönteminden geçmektedir. İstenilen bölgesel incelme cerrahi müdahale olmadan tamamen hasta memnuniyetini üst düzey tutan bir yöntemdir.

soguk-lipoliz-nedir-300x200

Her Bölgeye Uygulanır mı?

Soğuk Lipoliz yöntemi vücutta yağ birikimi olan ve zayıflamak istenilen her bölge için uygulanabilir. Herkesin metabolizması farklı çalışmaktadır. Bu nedenle ne kadar diyet yapılsa da bazı bölgelerde yağlanma olmaktadır. Soğuk lipoliz yöntemi bölgesel incelme isteyen her birey için en uygun tedavi yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Kalıcı mı?

Bölgesel yağlar, pek çok kişinin ortak sorunudur. Düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam ve stres gibi faktörler bölgesel yağların oluşmasına neden olur. Soğuk lipoliz, bölgesel yağlarından kurtulmak isteyenler için etkili bir tedavidir. Soğuk lipoliz uygulaması ile tek seansta, göbek, yan bölge, sırt basen ve bacak gibi bölgelerde oluşan yağların %20-%40 arası eritilmesi sağlanabilir.

Cerrahi bir işlem olmayan soğuk lipoliz uygulamasında, yağ hücreleri dondurulur ve yağ hücrelerinin mevcut bütünlüğünün bozulması hedeflenir. Bu işlem kas, sinir gibi dokulara hiçbir zarar vermez. Soğuk lipoliz uygulaması, bölgesel zayıflama için en kalıcı işlemdir. Tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre seans süreleri belirlenir. İlk seanstan hemen sonra, kalıcı etkiler görmek mümkündür.

Soğuk Lipolizde Donmuş Yağlar Nasıl Atılır?

Soğuk lipoliz, vücuttaki yağlı bölgelere uygulanan bir bölgesel zayıflama tedavisidir. Bu işlemde öncelikle vücudun yağlı bölgeleri tespit edilir. Daha sonra, bu bölgelerdeki yağ hücreleri kontrollü bir şekilde soğutulur. Soğuyan yağ hücrelerinin bütünlüğü bozulduğu için, bölgede incelme başlar. Soğuk lipoliz uygulaması, tek seansta sonuç veren ve cerrahi olmayan bir işlemdir. Ayrıca bu işlemin, vücuttaki diğer dokulara hiçbir zararı yoktur.

Bu yüzden cinsiyet fark etmeksizin pek çok kişi bölgesel incelmede bu yönteme başvurur. Seans esnasında dondurulan yağlar, idrar yoluyla atılır. Bu nedenle uygulama yaptırdıktan sonra, günde en az 2 litre su içilmesi oldukça önemlidir. Bu sayede donmuş yağların vücuttan atılması daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

İstenmeyen fazlalıklar, elbette can sıkmaktadır. Vücutta özellikle karın, bel, bacak ve yan bölgede oluşan yağlanmalar, kişinin estetik görüntüsünü olumsuz etkilemektedir. İstenmeyen yağlardan kurtulmak ve bölgesel olarak incelmek için en çok kullanılan yöntem, soğuk lipolizdir. Fazlalıklarından şikayetçi olan, 18-85 yaş arasındaki, kadın veya erkek herkes soğuk lipoliz uygulaması yaptırabilir. Soğuk lipoliz, oldukça güvenli ve etkili bir işlemdir.

Soğuk Lipoliz Yan Etkileri

Uluslarası standartlarda onaylanmış olan soğuk lipolizin ağır bir yan etkisi yoktur. Fakat kanser hastaları, AIDS tanısı konulmuş kişiler, hamileler, karaciğer hastaları, raynoud hastaları ve böbrek yetmezliği olan kişiler soğuk lipoliz uygulamasından kaçınmalıdır. Öte yandan uygulama yapılacak alanda yara ve skar varsa, soğuk lipoliz önerilmez. Bu yüzden, uygulama öncesi bir uzmandan destek almak en doğrusu olacaktır. Uygulama sonrasında;

  • Bölgede su toplama
  • Kızarıklık
  • Ağrı

düşük ihtimal de olsa görülebilmekte ve kısa sürede bu etkiler ortadan kaybolmaktadır.

Soğuk Lipoliz Zararları

Yukarıda da anlattığımız gibi uluslararası standartlarda onaylanmış olan soğuk lipoliz tedavisinin vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İşlem sonrasında çok düşük ihtimal de olsa yukarıda belirttiğimiz yan etkiler görülebilmektedir.

Lazer Liposuction (Lipoliz Lazer) İle Soğuk Lipoliz Farkı Nedir?

Çağımızın en büyük problemlerinden birisi, istenmeyen kilolar ve bölgesel yağlardır. Hareketsiz yaşam, kötü beslenme, stres ve çeşitli rahatsızlıklar, istenmeyen yağların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen fazla kilolar, estetik açıdan da kötü bir görüntüye neden olur. Gelişen teknoloji, istenmeyen yağlara da çözüm bulmuştur. Lipoliz lazer ve soğuk lipoliz, bölgesel yağlardan kurtulmak için en çok tercih edilen iki yöntemdir. Fakat bu iki yöntem birbirleriyle sıkça karıştırılmaktadır.

Lipoliz lazer, yağ hücrelerine lazer ışınlarıyla müdahale eden cerrahi bir yöntemdir. Lazer ışınları yağ hücrelerinin yapısını bozarak, vücuttan atılmalarına yardımcı olur. Soğuk lipoliz ise, yağ hücrelerinin dondurularak vücuttan atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Soğuk lipoliz yaptıran bir kişi günlük hayatına hemen dönebilirken, lipoliz lazer yaptıran bir kişinin istirahat etmesi gerekir.

Bölgesel İncelme İşe Yarıyor mu?

Bölgesel incelme çoğunlukla kadınların talepleri arasında yer alır. Vücutta istenmeyen fazlalıklar zaman zaman sorun yaşanmasına neden olabilir. Bunun sonucunda da zayıflamak için farklı yollar denenebilir.

Bazı kişilerin bünyesi kiloyu verse bile, bölgesel olarak zayıflayamadığı için, istediği vücut görüntüsüne sahip olamaz. Bu da soğuk lipoliz gibi yöntemleri gerekli hale getirir. Soğuk lipoliz uygulaması yaptırılmadan önce çok fazla araştırılması gerekir.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme konusu oldukça popülerdir. Bölgesel incelme uygulaması sayesinde vücutta istenmeyen yağlar, soğutma yapılarak atılabilir. Bu duruma lipoliz denir ve oldukça başarılı örnekleri vardır. Bu uygulamanın yapılabileceği cihazlar vardır ve uygun başlık vücudun bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyduğu yere kullanılır. Bu uygulamayı yapanların, işlerinde uzman olması çok önemlidir.

Ankara soğuk lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?