Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Altın İğne Uygulaması Ankara

Altın iğne uygulaması, fraksiyonel radyo frekans olarak adlandırılan cilt gençleştirme yöntemidir. Çevresel faktörler, stres ya da yaşlanma nedeniyle zarar gören cildi yenilemeye yardımcı olur. Aynı zamanda cilt yüzeyinde meydana gelen deformasyonlar, kırışıklıklar ve cilt lekeleri gibi sorunları azaltır. Bu sayede cilde parlaklık verir ve cilt tonunu dengeler. Altın iğne uygulamasında uzmanlar tarafından hastanın sorununa ve cilt tipine göre seanslar belirlenir. Hedeflenen cildin görünümüne kaç seans oluşturulabileceği ve cildin deformasyon durumuna bağlıdır. Altın iğne son derecede faydalı ve cildin ihtiyacı olan kolajen desteğini sağlar.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Altın iğne yöntemi diğer cilt yenileme yöntemlerine göre daha acısız ve etkili bir işlemdir. Bu uygulama tamamen kişilerin ihtiyacına göre seanslar oluşturuluyor. Uzmanlar tarafından hastaya en uygun seanslar belirlenir ve uygulamaya geçilir. Uygulamaya geçmeden önce kişinin cildi tüm kirden temizlenir ve sonrasında acı olmaması için lokal anestezik krem uygulanır. Birkaç dakika beklendikten sonra altın iğne aşamasına geçilir. Altın iğne uçları cilt altına uygulanarak, kontrollü işlemler sağlanır. İşlem sırasında cilt kızarıklığın meydana gelmesi oldukça normaldir. Hasta işlemden sonra günlük yaşamına devam edebilir.

Avantajları Neler?

Cilt gençleştirme ve yenileme yöntemlerinde birden fazla uygulama mevcuttur. Bu yöntemlerden hangisi tercih edileceği konusunda uzman kişiler tarafından belirlenmesi gerekir. Altın iğne yönteminin kolay uygulanması ve daha konforlu olması sayesinde son dönemlerin en fazla tercih edilen bir yöntemdir. Altın iğne ciltte pullanma, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Aynı zamanda işlemden elde edilen tüm etkiler kalıcıdır. Her türlü cilt tipine uygulanabilir, cilt rengini eşitler ve kısa zamanda etkili sonuçlar sağlar. Ankara altın iğne tedavisi ile cilt lekeleri vs. ağrısız kolayca ortadan kaldırılabiliyor.

altin-igne-uygulamasi-nedir-300x205

Vücudun Her Bölgesine Yapılabilir mi?

Altın iğne uygulamaları yüz ve vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanabilir. Cildin gençleştirilmesi, kusurların azaltılması ve canlandırılması amacıyla vücudun herhangi bir alanında yapılır. Bacaklarda, selülit izlerinin olduğu bölgelerde veya vücutta görünen kırışıklık gibi sorunlarda seans oluşturularak uygulamaya geçilir. Altın iğne en çok yüz bölgesinde tercih edilse de, hastanın durumuna göre ayarlanabilir. Bunun için uzman kişilerden yardım almalı ve uygulanabilecek bölgeler belirlenmelidir.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Gelişen teknolojiyle birlikte, estetik cerrahiye alternatif olarak pek çok cilt bakım uygulaması ortaya çıkmıştır. Bu uygulamalardan birisi de, mikro iğne sistemiyle ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen altın iğne uygulamasıdır. Fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da bilinen altın iğne, cildi gençleştirmeye ve güzelleştirmeye yönelik yapılan etkili bir uygulamadır.

Çevresel faktörler ve yaşlanmadan dolayı ciltte oluşan deformasyonların, lekelerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltan altın iğne, cildin daha parlak ve canlı görünmesine de yardımcı olur. Ayrıca bu uygulama, leke ve çatlak tedavisinde de başarılı sonuçlar vermektedir. Son derece güvenilir olan ve kısa süre içerisinde etkisini gösteren altın iğne, son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Altın İğne Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın iğne, cildi sıkılaştıran, güzelleştiren ve cilt dokusunu iyileştiren bir kozmetik tedavisidir. Cildi gençleştiren, sıkılaştıran ve toparlayan bu yenilikçi uygulama, sivilce ve leke izlerinde de oldukça etkilidir. Altın iğne uygulamasından önce yapılması gerekenler, iyileşme sürecini büyük oranda etkilemektedir. Bu yüzden altın iğne tedavisini yaptırmadan önce, bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikle, kan sulandıran aspirin ilaçlarının tedaviden en az 3 hafta önce kesilmesi gerekir. Yine kan sulandırma etkisi olan alkol de 3 hafta önce bırakılmalıdır. İşlem öncesinde cilt temiz olmalı, varsa makyaj temizlenmelidir. Altın iğne tedavisinden sonra ise, en az 24 saat cilde su değmemesi gerekir. Yüz bölgesini güneşten korumak ve en az 50 faktörlü güneş koruyucu kremi kullanmak önemlidir.

Altın İğne Yazın Yapılır mı?

Yazın gelmesiyle birlikte, cildimiz için yapabileceğimiz uygulamalar da kısıtlanır. Yaz aylarında güneş ışınlarının ciltte oluşturabileceği deformasyon ve lekeler, bir takım cilt uygulamalarını riskli kılar. Özellikle yüz için yapılan peeling ve lazer uygulamaları, yaz aylarında oldukça risklidir. Fakat bu risk, altın iğne uygulaması için geçerli değildir. Güvenli ve risksiz bir uygulama olan altın iğne, yılın her mevsiminde yapılabilir.

Derinin alt katmanlarına etki eden mikro iğneler, derinin üst kısmında herhangi bir yara ve deformasyona neden olmaz. Bu yüzden yaz aylarında altın iğne tedavisine başlayabilir ya da mevcut tedaviniz varsa devam edebilirsiniz. Yine de altın iğne uygulaması yaptırdıktan sonra cildinizi güneşten korumanız ve en az 50 faktörlü güneş koruyucu krem kullanmanız önemlidir.

Altın İğne Uygulaması Kalıcı mı?

Cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarında kullanılan pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi olan altın iğne, kolay uygulanabilirliği ve etkili sonuç vermesi sebebiyle son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Altın iğne işleminde kullanılan mikro iğneler, cildin yenilenmesinde ve cilt kusurlarının giderilmesinde oldukça etkilidir.

Cerrahi girişimler içermeyen ve ilk seanstan itibaren etkisini gösteren altın iğne uygulaması, hastanın konforunu da ön planda tutar. Pek çok kozmetik işlemin aksine altın iğne, geçici değil kalıcı sonuçlar sağlamaktadır.

Çünkü mikro iğnelerle işlem yaparken, cilt yüzeyi değil, cilt altı hedeflenir. Konforlu ve basit bir işlem olan altın iğne, ciltte herhangi bir yara veya ize neden olmaz. Uygulamanın başarılı olması ve etkisini tam anlamıyla gösterebilmesi için, seansların aksatılmaması oldukça önemlidir.

altın iğne

Altın İğne Öncesi Sonrası

Altın iğne öncesi sonrası görünümü işlemi yaptıracak hastalar tarafından çokça merak ediliyor. Ciltteki lekeleri ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıran altın iğne uygulamasının öncesi ve sonrası farklarını soldaki görselde görebilirsiniz.

Ankara altın iğne uygulaması fiyatları için iletişim sayfamızdan bizimle ulaşabilirsiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?