Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Yüz germe ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler, asıl olarak gençleşmeyi hedefliyorlar. Ameliyatın türüne ve yapılış şekline göre etkileri de değişiklik gösterecektir. Genel bir şey söyleyecek olursak, yüz germe ameliyatları neredeyse 10 yaşa kadar gençleşmiş bir görünüm sağlayabilir. Erken yaştaki sarkmalara müdahale etmeye başlamak, yapılan bu operasyonların daha etkili ve başarılı olmasını sağlıyor. Yüz germe ameliyatları, doktorunuza da bağlı olarak tatmin edici bir gençleşme sağlar.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatları, kişilerin yüzlerindeki kırışıklıkları gidermek ve daha genç bir görünüme tekrar kavuşmak istemeleri üzerine yapılır. Özellikle son yıllarda artan estetik cerrahi uygulamaları, birçok kişinin aklında çeşitli sorular getirdi. Yüz germe ameliyatı yaptırmak isteyenler çoğunlukla bu işlemin en kadar etkili ve kalıcı olduğunu merak ediyor.

Yüz Germe Ameliyatları Kalıcı mı?

Yüz germe ameliyatları elbette sonsuza dek kalıcı olmaz fakat uzun yıllar etkisini koruyacağından emin olabilirsiniz. Kalıcılık anlamında garanti veren ve referansa sahip merkezleri tercih etmek de bu bağlamda iyi olacaktır. Nihayetinde estetik açısından yüzünüze cerrahi işlemler uygulanacaktır. Bunun kalıcılığını uzun süre koruması ve istediğiniz etkileri almanız için iyi hekimleri tercih edin. Operasyonun yoğunluğuna göre de kalıcılık oranı değişebilir.

Yüz Germe Ameliyatları Gençleştirir mi?

Yüz germe ameliyatı yaptırmak isteyenler ne kadar etki alabileceği konusunda sorular soruyor. Örneklerine baktığımızda yüz germe ameliyatları gerçekten kırışıklığı iyi bir şekilde yok ederek genç bir görünüme kavuşturabilir. Bu ameliyatın asıl amacı gençleştirmektir ve yüz germe ile kırışıklıklar iyi şekilde ortadan kaldırılır.

Yüz Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatları incelik isteyen ve titizlikle yapılması gereken işlemlerden oluşur. Ufak bir hata, hastanın istemeyeceği durumlara yol açabilir.

  • Yüzde cerrahi bir plan oluşturulur.
  • Yüz bölgeleri işlem amacıyla işaretlenir.
  • Bölgelerde kesi işlemi yapılır.
  • Dokular istenilen açıya göre kaldırılır.
  • Dokular gerdirilir ve sabitlenir.

Yüz germe ameliyatı yaptırmak isteyenler bilmelidir ki, bu ameliyatlar 4-6 saat arasında sürüyor. İncelik isteyen bir iş olması amacıyla vakit alması normal bir durumdur.

Yüz Germe Ameliyatları Kaç Yaşında Yapılır?

Yüz germe ameliyatlarını erken yaşta yaptırmaya başlamanın daha etkili olacağı düşünülüyor. Bu nedenle 40 yaştan itibaren başlayan kırışıklıkların yüz germe ameliyatı ile giderilmesi olumlu sonuçlar verebiliyor. Çoğunlukla 50 yaş ve üzerinde uygulanan yüz germe ameliyatlarına talep neredeyse 30 yaşa kadar iniyor.

Yüz Germe Ameliyatları Kaç Günde İyileşir?

Yüz germe ameliyatı sonrasında bazı şişkinlikler ve ödemler meydana gelebilir. Bunlar yapılan işlemlerin sonucudur ve herkes tarafından normal olarak kabul edilir. İlk hafta ödemleriniz artsa da 1 aya kadar bu şişlikler inmeye ve yüzünüz kendine gelmeye başlayacaktır. Birkaç ay içerisine yeni ve genç görünümünüze sağlıklı bir şekilde kavuşursunuz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?