Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Gün geçtikçe estetik operasyonları tercih eden kişilerin sayısı artmaya başladı. İnsanlarda bedenlerinde beğenmedikleri kısımlara cerrahi operasyon ile müdahale ettirebiliyor. Bu müdahaleler zaman zaman hüsranla sonuçlanıyor olsa da hayatının geri kalanını istediği bedende geçirmek isteyenler de amacına kavuşuyor.

İnsan vücuduna yapılan birçok cerrahi müdahale var ancak son zamanlarda yüz germe ameliyatlarını tercih eden kişilerin sayısı oldukça fazla durumda. Yüz germe ameliyatları sadece orta yaş ve üzeri kişiler tarafından tercih ediliyor gibi görünse de aslında genç yaştaki kişilerde yüz germe ameliyatı olmayı tercih edebiliyor.

Gençleştirir mi?

Cerrahi müdahaleden sonra istenilen görünümün elde edilmesi biraz zaman alabilir. Bu süreler yapılan müdahalenin süresine göre değişiklik gösterir. Belirli süre geçtikten sonra yüzde fiziksel olarak ciddi değişiklikler elde etmek mümkündür. Yüz germe ameliyatı, yüzdeki kırışıklılara müdahale edildiği için elbette genç gösterecektir. Bu kişilerin kendini daha iyi hissetmesi için yaptığı işlemlerden biri olarak bilinir. Etkisi tabii ki sadece fizikseldir.

Nnasıl Yapılır?

Ciddi bir cerrahi işlemdir. Anestezi ile gerçekleştirilir. Operasyon öncesinde müdahale edilecek kişinin yüzünde gerekli işaretlemeler yapılır ve süreç bu işaretlemeler doğrultusunda devam eder. Operasyon sırasında müdahaleye engel olabilecek her şey çıkarılır. Saçlar mutlaka toplanır, küpe veya kolye gibi aksesuarlar çıkarılır. Aynı zamanda yüz bölgesinde piercing gibi aksesuarlar bulunuyorsa bunlarında mutlaka çıkarılması gerekmektedir. Daha sonrasında yüz temizlenir ve anestezi sonrası cerrahi işlemlere başlanır.

Yüz Germe Ameliyatları Kalıcı Mıdır?

Yüz germe ameliyatları büyük oranda kalıcıdır. Ancak bu kalıcılık bazı faktörlere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu faktörler;

  • Vücut yapısı,
  • Cilt yapısı,
  • Kullanılan cerrahi teknikler,
  • Teknikleri uygulayan cerraha göre değişiklik gösterebilir. Yüz germe işlemi yapılan kişinin bu süreçler öncesinde mutlaka detaylı bir araştırma yapması gerekmektedir. Doğru cerrah tarafından doğru cerrahi işlemler yapılması durumunda yüz germe ameliyatının yaklaşık olarak 15 sene kalıcılığı olabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Her cerrahi işlemde bazı tehlikeler mevcuttur. Yüz germe ameliyatında da bazı riskler olabilir. Bu riskler anestezi işleminden dolayı, yüzde oluşabilecek sinir zedelenmelerinden, enfeksiyon meydana gelmesinden dolayı meydana gelebilir. Aynı zamanda cerrahi işlemi yaptıracağınız cerrah ve işletme gibi birçok etkeninde büyük önemi vardır.

Güvenli olmayan hiç bir yerde bu işlemlerin yaptırılmaması gerekir. Aksi durumda geri dönülmez ciddi problemler meydana gelebilir. Yüz germe işlemi sonrası yapılan müdahalenin detaylarına göre iyileşme süresi farklılık gösterir.

Bu süre yaklaşık olarak bir haftadır. Bir hafta içerisinde yüzde işlemden dolayı meydana gelen morluk veya kızarıklıklar geçmeye başlar. Yaklaşık olarak bir ay sonrasında ise yüzdeki işlem oturur ve istenen görüntü elde edilebilir. Bu sürelerin olması gerekenden fazla sürmesi durumunda mutlaka doktora danışılmalıdır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?