Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Çoğu kişi kilolarından değil de, vücudunun sıkı olmamasından şikayet eder. Sıkı olmayan vücutlar kilolu bir görünüme de sahip olur. Bu da çok fazla kişinin istemediği durumlar arasında yer alır. Öyle ki vücudunun sıkı olmamasından ve fit görünmemekten dolayı psikolojik sorunlar yaşayan kişilerde vardır. Bundan dolayı vücudun sıkı görünmesini sağlayacak çok fazla yöntem araştırılabilir. Soğuk lipoliz de bu yöntemlerdendir. Soğuk lipoliz sıkılaşmak isteyenler için çok başarılı bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz yapabilmek için kullanılan cihazlar vardır. Bu cihazların yardımıyla erkek ya da kadınlar soğuk lipoliz yaptırabilirler.

Soğuk lipolizin uygulanabileceği bölgelerden bazıları şunlardır;

 • Karın
 • Kalça
 • Basen
 • Üst bacak
 • Gıdı
 • Sırt gibi bölgelere soğuk lipoliz yapılabilir.

Uygulama öncesinde sorun teşkil edecek hastalık olup olmadığı kontrol edilir. Sonrasında uygun ortamlar ile soğuk lipoliz uygulaması gerçekleştirilebilir.

Kimler Soğuk Lipoliz Yaptırabilir?

Soğuk lipoliz özellikle fazla kilolu ya da vücut sıkılığı olmayan kişilerin araştırdığı konular arasında yer alır. Soğuk lipoliz belli bölgelerinde fazla yağ olanların yaptırabileceği bir işlemdir.

Kimler Soğuk Lipoliz Yaptıramaz?

Soğuk lipooliz uygulamasını yaptıran kişiler olduğu kadar, yaptıramayan kişilerde vardır.

Soğuk lipoliz uygulamasını yaptıramayacak olanlar şunlardır;

 • Gebelik ya da emzirme döneminde olanlar
 • 18 yaşın altında olanlar
 • Kalp damar hastalıkları olanlar
 • Karaciğerlerinde bozulmuş fonksiyon görülenler
 • Diyabet rahatsızlığı olanlar soğuk lipoliz yaptıramazlar. Bu kişilerin bu uygulamayı yaptırmayı sağlığı açısından tehlike oluşturduğu için, uzak durmaları gerekir.

Soğuk Lipoliz İşe Yarar mı?

Fazla kilo alma ya da vücutta oluşan yağlanma, erkek ya da kadın fark etmeksizin karşılaşılan şikâyetler arasında yer alır. Bunun için belli bir yaş sınırlaması da yoktur. Bu şikâyet ilerleyen yaşlarda olabileceği gibi daha erken yaşlarda da olabilir. Fakat soğuk lipoliz uygulaması için belli bir yaşa gelinmesi şartı vardır. Soğuk lipoliz uygulaması, kilo verme ya da vücut yağlarından kurtulma konusunda en etkili yöntemlerdendir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Uygulamanın uzman doktorlar tarafından yapılması ise en önemli noktalardandır.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Sonra Etki Eder?

Soğuk lipoliz seanslarla uygulanan bir işlemdir. Bir yere bir ya da üç kere uygulanabilir. Tek seanstan sonra bile, yağlarda ciddi anlamda azalmalar görülür. Ayna karşısında mutlaka gözle görülebilecek bir etkiye sahiptir. Maksimum 3 seans olarak uygulanan bu tedavi yöntemi, insanların kendisini çok iyi hissetmesini sağlar.

Soğuk Lipolizin Zararları

Soğuk lipoliz herkesin başvurabileceği bir yöntem değildir. Çok zor durumda olan kişiler ancak soğuk lipolize başvurmalıdır. Bunun dışında vücudundaki fazla yağ ya da kilolardan daha sağlıklı yollarla kurtulmak mümkündür. Soğuk lipolizin bazı zararları da mevcuttur. Bu zararlar gelip geçicidir. Sadece vücutta kısa süreli olarak sarkma ya da deformasyon görülebilir. Sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?