Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Kadınların meme dokusu emzirme, doğum gibi işlemlerden sonra daha sarkık bir görünüm alabilir. Memeyi daha dik ve dolgun göstermek için de meme protezlerine başvurulur. Fakat çoğu annenin aklında oluşan soru işareti meme protezleri emzirmeyi etkiler mi sorusudur. Meme protezleri uygulanırken süt kanallarına zarar verilmez. Annenin süt kanalları korunur ve bu sayede bebeğini emzirmesinde bir sakınca yoktur. Yani meme protezi emzirmenin önünde bir engel oluşturmaz. Anne bebeği güvenli bir şekilde emzirmeye devam edebilir.

Meme Protezi Meme Başlarını Nasıl Etkiler?

Memeye yapılan estetik işlemden meme başları etkilenir. Meme başında yüzdelik olarak çok az bir hissizlik meydana gelebilir. Fakat çok büyük bir oranda olmadığı için kişiyi büyük ölçüde etkilemeyecektir.

Meme Protezi İz Bırakır mı?

Meme protezi taktırmak isteyenler iz kalır mı sorusunu çok merak ediyor. Meme protezinin nerede ve kime taktırıldığı iz kalmaması için çok önemlidir. Genelde cerrahi bir işlem olduğu için bir miktar iz kalabilir. Fakat son derece yetenekli hekimler seçmek iz kalma sorununu giderir. Meme protezleri genellikle meme ucundan, koltuk altından takılır. Bu işlem esnasında iz kalmaması için doğru yöntem ve teknik de önemli bir konuma sahiptir.

Meme Küçültme İşlemi Emzirmeyi Etkiler mi?

Meme dokusu büyük olan ve rahatsız edici büyük göğüslere sahip olan kisiler meme küçültme işlemine yöneliyor. Bu işlem de süt bezlerinin çok küçük bir kısmı alınır. Bu yüzden emzirmeyi etkileyen göğüs estetiklerinden biridir. Fakat risk çok yüksek olmadığı için hiç emzirememe gibi bir durum söz konusu değildir.

Meme Protezi Kullananlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme protezi taktıran kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi ve buna karşı önlem alması gerekir. Peki bu hususlar nelerdir?

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Operasyon sonrası ağır spor aktivitelerinden belirli bir süre uzak durmak gerekir.
  • Emzirme işleminde daha dikkatli olunmalı ve işlem öncesi ve sonrası meme dokusu nemli bir bez yardımı ile silinmelidir.
  • Memede kitle ve şişlik mevcutsa memeye masaj yapılmalıdır.
  • Meme için bir süre göğüs korsesi kullanılabilir.

Bu gibi hususlara dikkat edildiği taktirde daha sağlıklı ve devamlı bir sonuç görürsünüz. Özellikle meme protezi yaptırmak isteyen anneler işlemi yaptırmadan önce bu konuda doktordan bilgi almalıdır.

Meme Protezi Süt Kanallarına Zarar Vermiyor

Meme protezi uygulanırken süt kanallarına zarar verilmez. Süt kanallarının yanından geçilir. Bu yüzden emzirmeye devam edilebilir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?