Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Erkeklerde görülen meme büyümesi sorunu, jinekomasti olarak adlandırılır. Ergenlik döneminde sıkça görülen bu durum, ilerleyen yaşlarda çeşitli hormonal durumlar ya da çevresel faktörlerden ötürü devam edebilir. Yetişkinlik döneminde jinekomastide genel bir gerileme durumu söz konusu olurken, erkeklerin yüzde 10’undan fazlasında memede büyüme gerilemez. Nedenleri arasında yaşlanma, aşırı kilo, steroid kullanımı ve bazı genetik hastalıkların yer aldığı jinekomasti, estetik müdahale ile ortadan rahatlıkla kaldırılabilen bir durumdur. Kilo kaybından ötürü oluşan jinekomastide, kilonun geri verilmesi meme büyümesini çözmemektedir. Erkek memesi küçültme konusunda en etkili yöntem, jinekomasti ameliyatıdır. Konu ameliyat olunca akıllara gelen en önemli sorular arasında, erkeklerde memede büyüme ameliyatı fiyatı ve jinekomasti ameliyatı riski gelmektedir.

 

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti operasyonu, estetik cerrahi uygulamalar içinde basit bir operasyondur, bununla birlikte sonuçları olarak da yüz güldürücü bir operasyondur. Jinekomasti alanında uzman bir doktor, istediğiniz iyi sonuca ulaşmanız için etkili bir uygulama yapacaktır. Erkeklerde meme büyüme sorununda ilk olarak neden analiz edilir. Eğer meme büyümesinin nedeni yağ dokusunun fazlalığı ise, yalnızca liposuction yani yağ alımı yeterli olacaktır. Ancak meme dokusunda fazlalık söz konusu ise, meme dokusu çıkarılmaktadır. Bu operasyonlar, hastane koşullarında ve genel anestezi altında yapılır. Dolayısı ile herhangi bir ağrı söz konusu olmaz. Siz uyurken, doktorlar bu uygulamayı büyük bir titizlikle yapacaklardır. Operasyon süresi ortalama olarak 2 saate yakındır ve hasta genellikle, ertesi gün taburcu olur.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Riskli mi?

Jinekomasti ile ilgili merak edilen diğer bir konu ise risklerdir. Jinekomasti ameliyatında asimetri, deri altında kan birikimi hematom, deri altında sıvı birikimi seroma gibi enfeksiyonlar oluşabilir. Ancak buna karşın, doku kaybı ve enfeksiyon riski oldukça azdır. Ameliyatın ardından olası riskleri en aza indirmek için antibiyotik kullanılmaktadır. Göğüs derisinde yapışma ve sıvı toplanmasının önüne geçmek içinse bir süre göğüs korsesi kullanılır.

Erkeklerde meme küçültme uygulaması jinekomasti ameliyatı ile ilgili bilgi almak, memede büyüme ameliyatı fiyatı öğrenmek için Ankara jinekomasti kliniğinden bilgi alabilirsiniz. Herkes için değişen uygulama süreci, jinekomasti fiyatının da değişken olmasına neden olmaktadır. Hızlı bir şekilde iletişime geçerek, meme büyümesi sorununuz ile ilgili doktorunuzdan en güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?