Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Meme Büyütme Öncesi Sık Yapılan YanlışKadınlarda küçük meme görünümü özgüven problemlerine bile sebebiyet verebiliyor. Ancak artık tıp teknolojisinin de ilerlemesi ile birlikte göğüs estetiği operasyonları son derece başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Küçük göğüslere daha hacimli bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatları çok sayıda kadının bu problemden kurtulmasını sağladı. Günümüzde halen en sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Fakat meme estetiği ile ilgili son derece yaygın bir şekilde yapılan hatalar da var. Söz konusu estetik operasyonla ilgili en sık yapılan yanlış hastaların belirli bir hacim ya da belirli bir göğüs şekli konusunda ısrarcı olmalarıdır. Her vücut tipine her göğüs şeklinin uygun olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu konuda doktorların tecrübelerine güvenilmesi gerekiyor. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler pek çok farklı şekil seçeneğini sunabiliyor.

Örneğin damla protezler kendi içerisinde 9 farklı şekil seçeneğini sunabiliyor. Dolayısıyla meme büyütme ameliyatı esnasında hangi protezinin sizin vücut tipinize ya da göğüs yapınıza daha uygun olduğu konusunda doktorunuzdan görüş almanız çok daha akılcı bir tercih olacaktır. Elbette doktorunuzla beklentilerinizi ve nasıl bir göğüs şekli istediğinizi mutlaka konuşmalısınız. Ancak belirli bir göğüs şekli konusunda ısrarcı olmanız ortaya nahoş bir göğüs görünümü çıkmasına bile sebebiyet verebilir.

Bilmeniz gereken bir diğer önemli unsur meme büyütme ameliyatı öncesi boyunuzun, göğüs kafesinizin genişliğinin, vücut yapınızın, cilt kalınlığınızın ve meme dokunuzun doktorunuz tarafından değerlendirildiği ve hangi göğüs protezinin kullanılacağına bu değerlendirme sonucunda karar verildiğidir. Dolayısıyla gelişigüzel bir tercih yapmak yerine doktorunuzun önerilerini dikkate almanız ameliyat sonucundan çok daha fazla memnun kalmanızı sağlar.

Meme büyütme ameliyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen randevu talep edebilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü sorunun yanıtını kolaylıkla alabilirsiniz. Bu sayede bu sayede ameliyat olup olmama konusunda ya da ameliyattan sonra sizi nasıl bir sürecin beklediği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ameliyat kararı alma konusunda zorlanıyorsanız mutlaka meme büyütme ameliyatlarının nasıl yapıldığı ve iyileşme sürecinin nasıl olduğu konusunda detaylı bilgi alın.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?