Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Meme büyütme ameliyatlarında en son kullanılan yöntemlerin başında silikon protez geliyor. Silikon protezler ise kendi içerisinde iki farklı grupta değerlendirilir. Bunların ilki saline filled protezler ve diğeri de silikon jel protezlerdir. Ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde % 90  gibi yüksek bir oranda tercih edilen silikon protezler, silikon jel protez çeşitleri oluyor. Bir fiyat kıyaslaması yapıldığında aslında içerisinde tuzlu su bulunan saline filled protezler çok daha düşük fiyatlara sahip. Ancak tüm dünya genelinde kullanımının gün geçtikçe azaldığını belirtmek gerekiyor.

Bunun nedeni silikon jel protezlerin çok daha doğal bir görünüm sunmasıdır. Aynı zamanda bu doğal görünüm, silikonların dışarıdan belli olma olasılığını da ciddi düzeyde düşürüyor. Dokunulduğunda doğal meme hissiyatını veriyor olması ve bununla birlikte patlama riskinin diğer grupta yer alan silikonlardan çok daha düşük olması da  belirleyici unsurlar arasında bulunuyor. Bu silikon jel protezler, subglanduler yerleşime de izin veriyor.

Protez Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme Büyütme Ameliyatında Silikon Protez SeçimiÖncelikle meme büyütme ameliyatlarına sıcak bakan kadınların hemen hepsi doğal bir görünüm ister. Ancak doğal bir görünüm yakalamak için doktorunuz tarafından yapılan önerileri de dikkate almanız gerekiyor.  Her silikon protez her hastada aynı görüntüyü sunmaz. Hastanın göğüs kafesinin büyüklüğü, meme başının durumu, meme altı doku durumu, köprücük kemiği ve koltuk altı mesafelerinin ölçümü gibi pek çok farklı unsur bir arada değerlendirilmelidir.  Yapılan muayene sonrasında doktorunuz tarafından size en uygun protez önerilir. Doktorunuzun bu önerisini dikkate almanız doğal bir görünüm yakalamanız için yeterli olacaktır.

Meme derisinin kalitesi bile protez seçimini etkiler. İnce deri, kalın ya da yaşlı deri gibi çeşitli deri dokusu durumunun da bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle üzerinde hassasiyetle durulması gereken kaç cc silikon jel protez tercih edilmeli ve beraberinde silikon protezlerin şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda önerileri ciddiye almanız olacaktır.

Estetik açıdan son derece doğal ve bir o kadar da güzel bir görünüm yakalamak istiyorsanız  gördüğünüz herhangi bir göğüs görünümünün aynısının sizde olmasını talep etmek yerine size en uygun olan silikon protezleri talep etmelisiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?