Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Günümüzde çok sayıda kişinin faydalandığı estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de göğüs estetiği  ameliyatlarıdır.  Özellikle daha dolgun meme görünümüne sahip olmak isteyen kadınlar tercihini meme büyütme ameliyatlarından yana kullanıyor. Sadece tek bir operasyon ile daha hacimli ve daha dolgun görünen  göğüslere sahip olmak mümkün! Üstelik artık gelişen teknoloji sayesinde ameliyatlarının çok daha konforlu bir iyileşme süreci sunduğunu söyleyebiliriz.

Elbette meme estetiği ile ilgili birçok farklı konuk kafaları karıştırabiliyor. Yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri de  meme büyütme ameliyatından sonra silikonun hissedilip hissedilmediği oluyor. Ameliyatın ardından yaklaşık 1 ay boyunca operasyona bağlı olarak ortaya çıkan ödem nedeniyle memelerde sertlik hissedilebilir. Bu durum tıbben son derece normaldir ve  konuyla ilgili olarak herhangi bir endişeye gerek yok. Ödem dağıldıkça memeler de normal doku yumuşaklığına kavuşmaya başlar.

Uygulanan  sonrasında yaklaşık 1 aylık süre boyunca memelere yerleştirilen protez hasta tarafından hissedilir. Bunun nedeni  ödemden kaynaklı olarak ortaya çıkan gerginlik hissidir.  Ancak 1 aylık süre sonrasında silikon protezler hasta tarafından hissedilmez.  Çünkü gerginlik ortadan kalkacaktır ve böylelikle memelerde ideal yumuşaklık elde edilecektir. Bununla birlikte silikon protezlerin bir başkası tarafından hissedilmesi de mümkün olmaz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında Ağrı Olur mu?

meme buyutme ameliyati sonrasi silikon secimi 300x200 - Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Silikon Hissedilir Mi?

Artık meme büyütme ameliyatı sonrası  konforlu bir şekilde iyileşme süreci tamamlanabiliyor. Operasyon sonrasında hafif düzeyde ağrı oluşması son derece normal bir durumdur. Doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici  ilacın kullanılması ile ameliyat sonrasında ortaya çıkan ağrının kontrol altına alınması mümkün olur. Ağrı yaklaşık 1 hafta sonrasında kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Ayrıca meme büyütme ameliyatından sonra iş hayatınıza uzun süre ara vermeniz gerekmez.  Yaklaşık 1 haftalık istirahatten sonra iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.  Klinik istirahat ise sadece 1 günlüktür.  1 günlük klinik istirahatin ardından evinize gidebilirsiniz ve dinlenebilirsiniz. Operasyonla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını doktorunuzdan alabilir ve böylelikle iyileşme sürecine dair fikir edinebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatından 18 yaşını doldurmuş olan herkes faydalanabiliyor.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?