Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Liposuction ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen cerrahi uygulamalardan biridir. İnsanların gerek sağlıklarına gerekse dış görünüşlerine özen gösterdiği bir dönemde olmamız, bu uygulamayı daha çok talep alır hale getirmiştir.

Liposuction ameliyatı kulağa kolay bir ameliyat gibi gelse de ciddi özen, bilgi ve deneyim gerektiren bir ameliyat türüdür. Netice itibariyle her cerrahi işlem gibi birtakım komplikasyonlar olabilir. Bu yüzden Liposuction öncesi, uygulamayı yapacak hekimin bu yöndeki deneyimleri ve referansları titizlikle araştırılmalıdır. Liposuction öncesi yapılması gereken en önemli konu hekime güven duymaktır.

Vücudun belirli bölgelerinde depolanan, diyete ya da spora rağmen bir türlü kurtulamadığınız direnç gösteren yağlar için Liposuction en uygun uygulamaların başında gelir. Dengesiz bir şekilde vücuda yerleşmiş olan dirençli yağların ameliyat ile alınmasıyla kişi istediği görünüme kavuşabilir. Böylelikle Liposuction sonrası kendini çok daha iyi ve mutlu hissedecektir. Başarılı bir şekilde bu ameliyatı olan herkes Liposuction sonrası yeni görünümüyle çok daha mutlu olduğunu ve özgüven tazelediğini belirtmektedir.

Hem kadınlar hem de erkekler özellikle dış görünümü konusunda hassas olan kişiler fazla yağların depolanmasından ve bu yağ tabakalarından bir türlü kurtulamıyor olmaktan fazlasıyla şikayet ederler. Bu yüzden de Liposuction gibi yağ alma ameliyatı ile ancak istediği sonuca ulaşabilir. Çünkü ameliyat kişiyi mutlak sonuca ulaştıracak olan bir ameliyattır.

Liposuction ile hem fazla yağlardan kurtulabilir hem de daha gergin bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tabi bu noktada cildinizin elastikiyeti çok önemlidir. Çünkü elastikiyetini yitirmiş bir vücutta birtakım gevşeklikler görülebilir. Bu da yapılacak uygulamanın amacına ters düşer.

Elbette tıp alanında geliştirilen yeni uygulamalar da bölgesel yağlanma konusunda faydalı olabilir ancak sağlık ve estetik söz konusu olduğunda herkes en işe yarayacak ve en bilindik yöntemi tercih etmektedir. Çünkü en bilinen yöntem en güvenilir yöntem olarak düşünülür. Bu yüzden de tüm yağ aldırma operasyonları içinde Liposuction en çok tercih edilen olarak ilk sırayı korumakta olan ve popülerliğini yitirmeyen bir uygulamadır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?