Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Hormonel etkilerden ötürü, ağırlıklı olarak erkeklerde görülen bir durum olan saç dökülmesi, birçok kişinin mücadele etmeye çalıştığı bir problem. Erkeklerin yüzde 70’ine yakınının etkilendiği saç dökülmesi sorunu, genellikle orta yaşa doğru etkilerini iyice belli eder.

Kellik, çevresel faktörler başta olmak üzere stres, yorgunluk ya da kronik hastalıklar gibi çok farklı nedenlerden ötürü kendisini gösterebilir. Dış görünüşte önemli bir yer olan saçlarda yaşanan kayıplar, rahatsız edici noktalara gelebilir. Bu durumda, psikolojik olarak rahatsızlık verici düzeyde bir saç dökülmesi sorunu, insanlara kendisini çaresiz hissettirebilir. Saç dökülmesi için şampuanlar, serumlar ya da etkili olduğu iddia edilen çeşitli takviyelerin ardından kelliğin devam etmesi, çaresizlik inancını derinleştirebilir. Ancak artık, kellik çözümsüz bir rahatsızlık değil. Kelliğin kesin çözümü olan saç ekimi, uzun yıllardır engel olamadığınız saç dökülmesi sorununa karşı en net ve en etkili çözüm.

Kellik Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Saç dökülmesi, artık çözümsüz bir problem değil. Aksine, modern estetik biliminin, gelişmiş teknikleri ile kısa süre içinde net sonuçların alındığı bir durum. Saç dökülmesine karşı, en etkili  ve sonuç odaklı tedavi olan saç ektirme ile, kellik sorunu tarih oldu. Kellik tedavisi kapsamında, temel olarak iki farklı teknik öne çıkmakta. Bu teknikler, geleneksel saç ekim yöntemi olan FUT saç ekimi ile, modern teknik olan FUE saç ekimidir. Yüksek başarı oranı ile, etkili sonucun alındığı FUE tekniği, saç dökülmesine karşı dayanıklı ense kısmından alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü bölgeye transfer edilmesi ile gerçekleşir.

Fue Tekniği ile Saç Ekimi Tedavisi

sac ekimi min 300x158 - Kelliğin Kesin Çözümü: Saç EkimiSaç dökülmesinin yaşanmadığı ense bölgesinden alınan saç köklerinin, saçların uzunlukları ve çıkış yönlerine göre, saç dökülmesi yaşanan yerlerde uygun bölgelere transferi ile uygulanan FUE tekniği, günümüzün en geçerli ve en başarılı sonuçlarının alındığı saç ekimi yöntemidir. Saç ön çizgisinin ve saç köklerinin çıkış yönlerinin belirlenmesinin ardından, saç kökleri ekimin yapılacağı bölgeye tek tek yerleştirilir. Kullanılan bu modern teknikle, ekilen saç köklerinin yüzde 90’ına yakınının, yüksek bir verimle çıkması sağlanmaktadır.

Saç Ekimi Tedavisi Sonrasındaki Süreç

Saç dökülmesi tedavisinde en etkili metot olan FUE tekniği ile yapılan operasyonun ardından, yeni çıkan saçlarda kısa süreli dökülme yaşanabilir. Genellikle 2. ayın ardından saçlar çıkmaya başlar ve 6 ay ile 1 yıl arasında ise, kalıcı olarak yeni saçlar gözle görülür bir duruma gelir. Sabit bir ücretlendirme olmayan FUE saç ekimi tedavisinde, ekilecek greft, yani saç kökü sayısı ve saç ekimi operasyonunda yapılacak uygulamalar, fiyatı belirleyecek kriterler arasındadır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?