Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Verici alan yara izi

FUT yönteminde çizgi şeklinde saçın içinde kaybolan bir iz olmaktadır, ancak bazen kötü şekilde iyileşme ihtimali olabilir. Kısa saç tercih eden kişilerde sorun olabilmektedir. FUE’de ise yara izi sayılamayacak ve zaman içinde kaybolan noktalar şeklinde izler olmaktadır. Özellikle kısa saç tercih eden kişlerde FUE en uygun yöntemdir. Ayrıca FUE ile kafadaki yara izleri ve FUT ameliyatı olupta yara izi kalanların şikayetleri düzeltilebilmektedir.

Saç sitil tercihi

FUT sonrası kalabilen yara izi nedeniyle kısa saç tercih edenler için uygun değildir. FUE ‘de bir kısıtlama yoktur. FUE ‘de ise işlem sırasında saçların kısa kesilmesi gerekmektedir.

İşlem konforu

FUE sonrası ağrı daha az olup, yara iyileşmesi hızlıdır. Diğer bir avantajı da FUT ‘da görülebilen dikiş etrafında bazen daha geniş alanı kaplayan uyuşukluk nedeni olmamasıdır. Dikiş olmadığı için bakımı ve alınması gerekmemektedir. Fiziksel aktivitelerine daha hızlı dönebilmektedirler.

Verici alan özelliği

FUE ‘nin bir avantajı verici alan sınırlamaması olmamasıdır. Kafanın herhangi bir ıbölgesindeki saçlar kullanılabildiği gibi vücudun başka bölgelerindeki kıllarda kullanılabilmektedir. Kaş ve kirpik restorasyonu için ince saçlar boynun ense tarafı veya şakak bölgesinden alınabilir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?