Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Fokuslu ultrason; genel anlamda vücut germe estetiklerinde kullanılan, güzellik sektörü içerisinde yeri olan ve etkisi kısa sürede ortaya çıkan uygulamalardan biridir. Fokuslu ultrason sonrasında özellikle yüz bölgesinde ve sarkmaya meyilli olan bölgelerde gözle görülür bir gerginlik ve genç duruş ortaya çıkarılır. Fokuslu ultrason yaptırmak isteyen kişilerin; etkisini ne zaman alacaklarını, kimler tarafından bu ultrason hizmetinin alınamayacağını ve hangi durumlarda fokuslu ultrasona ihtiyaç duyacaklarını, araştırarak hizmet almaları önemlidir.

Fokuslu Ulrason Etkisi Ne Zaman Başlar?

Fokuslu ultrason, birçok güzellik ve estetik hizmeti sunan kurum ile kuruluşlar tarafından sekiz seans halinde verilen bir hizmettir. Sekiz seans tamamlandıktan sonra gerginliğin doğal durması ve kişinin yaşından daha genç görünüyor olması kesin olarak sağlanır. Ancak fokuslu ultrason için sekiz seans hizmetin gerekmesi, ilk seanstan itibaren sonuçların alınmayacağı anlamına da gelmez. İlk seansın sonlanmasını takip eden bir gün içerisinde cilt üzerindeki küçük kırışıklıklar yok olur ve derin kırışıklıkların daha silik hal almaya başlaması fark edilir. Tam anlamıyla alınacak sonuç ise sekiz seansın sonrasına sarkabilir.

Fokuslu Ultrason Kimlere Yapılmaz?

Fokuslu ultrason hizmeti, estetik olarak bu uygulamaya tabi tutulmak istenen her insana uygulanamaz. Özellikle bazı sağlık sorunları, ciddi ve tehlikeli sonuçlara yol açabileceği için fokuslu ultrasonun tercih edilmesine engel olacaktır.

Fokuslu utrason uygulanamayacak kişilerin özel durumlarıysa şöyledir:

  • Yaş olarak kendi kararlarını vasi izni olmadan uygulayamayacak bireylerin bireysel olarak karar almaları durumunda
  • Herhangi bir vücut sarkması durumu olmayan bedenler üzerinde
  • Ultrasona karşı hassas olunmasını gerektiren sağlık sorunlarının bulunması halinde
  • Bir ay içerisinde fokuslu ultrason yaptırmış olan kişilere
  • Bölgesel olarak alınacak fokuslu ultrason hizmeti için işlem uygulanması gereken alanda kesilme veya zedelenme olması halinde

Gibi durumlara sahip olan bireyler, fokuslu ultrason hizmetini almamalıdır. Ancak bu ultrason türünde herhangi bir cinsiyet ayrımı yoktur ve kadın ile erkek cinsiyetlerinden herhangi biri tarafından, özel durumlar söz konusu olmadıkça, hizmetler alınabilecektir.

Fokuslu Ultrason Neden Yaptırılmalıdır?

Fokuslu ultrason, birden çok nedenle uygulanarak estetik dizaynın daha belirgin sağlanmasına sebebiyet verecektir. Öncelikle, vücudun uzuvları birbirinden farklı süreçlerde yaşlanır. Özellikle yüz ve boyun gibi uzuvların yaşlanmaya karşı direnç seviyesi dürüş olurken, kollarda ve bacaklarda bu direnç çok daha fazladır. Bu durumda eşit olmayan bir yaş durumu görüldüğünden, yüz ve boyun için uygulanacak fokuslu ultrasonla kişi; kendi yaşını gösterebilir, yaşından daha genç olabilir veya istediği gergin hatlara sahip olabilir.

Bu nedenlerle yapılabilecek fokuslu ultrasona ek olarak, elmacık kemiklerini öne çıkarmak veya sivri çene ucuna sahip olmak isteyenlerde fokuslu ultrason sayesinde dileklerine ulaşabilirler. Belirtilmiş olan sağlığa yönelik sorunları taşımayanlar, fokuslu ultrasonla güzel sonuçlar elde edebilirler

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?