Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Çene bölgesi için çeşitli estetik operasyonları vardır. Operasyon arasında çene ucu dolgusu önemli yer tutar. Cerrahi bir işlem olmadan ve altın oranı yakalamak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Hyalüronik asit dolgusuyla uygulanan bu estetik son derece sağlıklıdır. Hyalüronik asit vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Yüz hatlarını yeniden şekillendirmek, çene hattınızın daha keskin ve belirgin olmasını sağlamak mümkündür.

Çene ucu dolgusu olarak bilinen bu işlem çene ucundan başlayıp kulağın önlerine doğru uzayan kemik hattına uygulanmaktadır. Çene ucundan başlayıp kulaklara kadar uzanan bu çizginin daha belirgin olması hedeflenir.

Estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlayan bu estetik işlem çene hattınızı belirginleştirerek çene konturunu ortaya çıkarmada yardımcı olur.

Çene Ucu Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Çene ucu dolgusunun bir takım güzel etkileri vardır. Yüze V şekli verir böylelikle daha estetik bir görünüm ortaya çıkar. Yüz ve boyun arasındaki dengeyi sağlar. Kadınların çok istediği keskin hatları olan çene görünümünü oluşturur.

Çene bölgesinde var olan kırışıklık problemlerini ortadan kaldırır. Çene ucunu daha belirginleştirir ve çene hatta yeniden şekillendirilir. Yüzün oval görünümü ön plana çıkmış olur.

Çene Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyalüronik asit yüzde dolgularında en çok tercih edilen dolgu malzemelerinden biridir. Çene ucu dolgusu işleminde çene bölgesinin çevresine anestezi krem uygulanır. İşlem yaptırmak isteyen kişinin ihtiyacı doğrultusunda çeneninin belirli noktalarına hyalüronik asit dolgusu enjekte edilir.

Çene ucu dolgusu yaptıran kişiler işlemden sonra uygulamanın yapıldığı bölgede sertlik veya şişlik hissedebilir. Bu durumlar normaldir ve iki hafta içerisinde geçer. İkinci haftadan itibaren dolgu doku ile bütünleşir ve bölge yumuşar.

Çene Ucu Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Çene ucu dolgusu işleminden önce anestezi uygulaması yapılmaz, lokal anestezi kremler ile hastanın acı hissetmesi önlenir. Ufak ince uçlu iğneler ile kanüller yardımıyla dolgu malzemesi çene ucuna enjekte edilir.

Bu dolgu işlemi ise ortalama olarak 20 dakika sürer. Bu işlem ile çene hattı daha güçlü bir görünüme kavuşur. Çenedeki çukurluklar ve sarkıklar ortadan kalkar. Daha belirgin, net ve estetik çene hattına sahip olunur.

Çene Ucu Dolgusu Kalıcı mı?

Çene ucu dolgusun kadınlara ve erkeklere uygulanır. Çene ucu dolgusunun kalıcı olup olmadığı bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından çok merak edilir. Fakat çene ucu dolgusu kalıcı değildir. Çene dolgusu ucu dolgusunun kalıcılığı kişiden kişiye ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir.

Çene Ucu Dolgusu Kaç Ay Kalır?

Çene ucu dolgusu hyalüronik asit ile uygulandığı zaman 6 ile 12 ay arasında etkili olur. Bu süre kişinin kendi yağından elde edilen dolguyla uygulanırsa 2 ile 3 seneye kadar da çıkar. Kök hücre destekli ya enjeksiyonu ile uygulandığı zaman yaklaşık 5 yıla kadar yüzde etkili olur.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?