Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Yorgun görünümlü bir yüze sahip olanlar artık Fokuslu ultrason ile istedikleri yüz görünümüne sahip olabilmektedir. Ameliyatsız olarak yüz gençleştirme ve germe konusunda önemli bir alternatiftir. Fokuslu ultrason tedavisinin ismini farklı şekillerde de duymanız mümkündür.

Cildinizi güvenle germe işlemi yapan Fokuslu ultrason diğer lazer ve IPL cihazlarında farklıdır. Fokuslu ultrason etkisinin ne zaman başlayacağı çok fazla gelen sorulardan biridir. Fokuslu ultrason uygulaması yapıldıktan hemen sonra az da olsa görülür. Fakat gerçek sonuç ve etki vücudunuzun yeniden kolajen üreteceği 2 ya da 3 ay içerisinde gerçekleşir. Fokuslu ultrason tam olarak is 2 ya da 6 ay içinde belirginleşir.

Fakuslu Ultrason Etkili Midir? 

Fokuslu Ultrason cildinizin güvenli ve etkili bir şekilde sıkılaşmasını sağlayan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile cildin yüzeyi korunurken derinliklere sıcaklık gönderilerek etli yaratılır. Fokuslu ultrason ile kontrolü ısı verilerek iyileşme ve kolajen oluşturulur ve hızlandırılır. Oldukça etkili ve ameliyatsız bir yöntemdir.

Fokuslu Ultrason Yararları

Fokuslu ultrason uygulaması ameliyatsız bir işlem olmasının yanında çeşitli yararları vardır.

Bunlar;

  • FDA onaylı bir uygulama yöntemidir.
  • Kontrollü ve güvenli bir uygulamadır.
  • Ağrısız bir işlemdir.
  • Anesteziye ihtiyaç duyulmaz
  • İşlem sonrasında kolaylıkla günlük yaşama dönülebilir
  • Etkisi 2 yıla kadar sürebilir ve tek seanslık bir uygulamadır.
  • Deride iz bırakma, renk değişikliği gibi bir riski bulunmaz
  • Konforlu ve güvenli bir uygulamadır.

Bütün bunlar Fokuslu ultrason uygulamasının yararlarıdır. Fokuslu ultrason uygulaması yapılmadan önce tedaviye ihtiyacımız olup olmadığı konusu değerlendirmeye alınır. Daha sonrasında dokunun gerginliğin ve deri fazlalığına bakılır. İhtiyaç duyulduğu taktirde uygulama yapılabilir.

Fakuslu Ultrason Kimler İçin Uygundur?

Zaman içerisinde yüzde gevşeme olan kişilerde Fokuslu ultrason uygulaması yapılır. Gevşeyen yüze toparlama ve sıkılaşmak işlemi yapılır. Aynı zamanda gıdı bölgesinde yağ olan kişilerde de bu uygulama yöntemi uygulanabilir. Uygulamanın yapılış süresi tedavi planına, uygulama alanına ve atış sayısına göre değişebilir.

Fokuslu Ultrason Sonucunda Neler Olur?

Fokuslu ultrason sonucu da kolajen üretimi artar ve cilt canlanır. Yanak çizgilerine silinme ve sıkılaşma oluşur. Çene kenarı, gıdı bölgesinde küçülme ve kırışıklıklarda azalma görülür.

Fokuslu Ultrason Kaç Seans Yapılır?

Tek seanslık bir uygulamadır. Orta ve hafif derecedeki cilt gevşeklikleri tek seans yeterlidir. Eğer çok fazla sarkma ve gevşeme söz konusu ise bu durumda hastaya yüz germe ameliyatı önerilir.

Bu uygulamanın herhangi bir zararı yoktur. Çünkü deriye zarar vermeden yapılır. Fakat tedaviden sonra hafif bir kızarıklık oluşabilir. Fakat bu kızarıklık birkaç saat içerisinde geçer. Bu işle cildi daha parlak ve güzel gösterir. Uygulamanın etkisi 2 ay içerisinde başlar. Daha iyi bir görünüme kavuşmak açısından da uygulanan bir yöntemdir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?