Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Kadınlarda hamilelikten sonra, vücutlarında bazı deformasyonlar meydana gelir. Hamilelik süreci her kadın için zorlu bir süreçtir ve hamilelik sonrası ise kadın için bir dönüm noktasıdır. Hamilelik sonrası yaşanan deformasyonlar kadınların kendilerini beğenmeme durumu yaşatır. Doğum sonrası kadınlar, hamilelik kilolarından kurtulsa bile vücutlarının eski haine dönmesi oldukça zordur. Ancak doğum sonrası karında yaşanan sarkmalar cerrahi operasyonlar ile yeniden eski formuna dönebilir. Yani kısacası karında yaşanan sarkmalardan, karın germe estetiği yaptırarak kurtulmanız mümkün.

Annelik estetiği; doğumdan sonra yaşanan, fiziksel görünüşü etkileyen sorunları gidermede etkili bir yöntemdir. Annelik estetiği ile tek bir seans sonunda eski formunuza kavuşabilirsiniz. Göğüslerde oluşan sarkmalar, karın bölgesindeki sarkmalar ve vücudun bazı yerlerinde meydana gelen şişlik ve çatlaklar annelik estetiği ile giderilebilir.

Annelik Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her operasyon gibi annelik estetiğinden sonrada bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bu ameliyat sonrası olası komplikasyonları önlemek için gereklidir. Annelik estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekildedir;

  • Ameliyat sonrası sağlıklı ve dengeli beslenmek ve aktif hayatı kısıtlamak önemlidir
  • Anne adayının bebeği dahil olmak üzere en az 6 ay ağırlık kaldırmaması gerekir
  • Doktorun verdiği ağrı kesiciler alınabilir ( Ameliyat sonrası ağrı ve şişkinlik yaşanabilir)
  • Annelik estetiğinin kalıcı olması için düzenli bir spor hayatı oluşturulmalıdır

Annelik estetiği sonrası, annenin kendine dikkat etmesi oldukça önemlidir. Düzenli bir spor hayatı ve düzenli bir beslenme şekli oluşturmak ameliyat sonrası dönem için gerekli bir durumdur. Bu nedenle doktorunuzun yönlendirmelerine uymanız faydalı olacaktır.

Annelik Estetiği ve İyileşme Süreci

Annelik estetiği iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Kadının yaşına, vücut tipine göre annelik estetiği iyileşme süreci farklıdır. Ancak önemli konulardan bir tanesi annelik estetik ameliyatından önce ve sonra sigara içmek kesinlikle durdurulmalıdır. Çünkü sigaranın ameliyat açısından olumsuz riskleri vardır.

Annelik estetiği, genel anlamda iyileşme süreci 3 ay sürer. Ancak anne kendini yoracak aktivitelerden ve doktorunun verdiği yönlendirmelere göre hareket ettiği taktir de iyileşme süreci kısalabilir. Bunlara ek olarak annenin kendine iyi bakması sonucunda masa başı iş yapmasında bir sakıncası da yoktur.

Karın Germe Estetiği

Karın germe estetiği, anne adaylarının hamilelik sonrası en sık başvurduğu estetik türlerindendir. Karın germe estetiğinde; karında oluşan sarkmalar giderilir ve karın bölgesindeki fazla yağ alınarak, karın bölgesinin eski haline dönmesini sağlanır. Bu estetik işleminden sonra karın bölgesi sıkılaşır ve daha güzel bir görünüme kavuşur. Bikini alanı çizgisine bir kesi atılır ve kaslar ile deri gerdirilir. Bu sayede karın bölgesi daha sıkı bir görünüme kavuşur.

Annelik Estetiği

Annelik estetiği kadınların, doğumdan sonra vücutlarında oluşan deformasyonları gidermek için başvurdukları bir yöntemdir. Karın bölgesindeki sarkmalar, göğüste sarkmalar ve şişlikler için uygulanan estetik operasyonudur. Annelik estetiği ile kadınlar doğumdan sonra eski formlarına kolayca dönebilirler.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?