Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Ankara Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

Plastik cerrahlar kalça kaldırma ameliyatını iki farklı yöntemle yapabilir. Bazı hastalarda kalça hacim kaybı veya sarkmadan dolayı çekici olmayan küçük bir görünüme sahiptir. Bu görünüm kalça protezleri veya Brezilya kalça estetiği olarakta adlandırılan yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilir. Cildinde aşırı sarkma ve gevşeme olan hastalarda ise liposuction ve fazla cildin alınması yoluyla kalça şekillendirilebilir.

Ameliyat İçin Uygun Aday Kim?

Güzel hatlar ve dolgunluğa sahip olmak isteyen kalça hacminde azalma veya sarkma olan ancak cilt fazlalığı olmayan kişiler ile normalde küçük kalçaları olan genç hastalar işlem için uygun adaylardır. Buna ek olarak, uygun adayların fiziksel olarak sağlıklı, sigara içmeyen ve gerçekçi beklentileri olan bireyler olması gerekir.

Ameliyat Sırasında Ne Yapılır?

popo11 300x201 - Ankara Brezilya Kalça Estetiği

Brezilya kalça estetiği ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilen günübirlik bir işlemdir. Brezilya kalça estetiği ameliyatının iki aşaması vardır. Birincisi, plastik cerrah tarafından hastanın karın ya da uyluk bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ dokuları alınır. Yağ dokuları yıkanıp saflaştırıldıktan sonra yeniden enjeksiyon için hazırlanır. Sonrasında kalçanın üst kısmının daha dolgun ve kıvrımlı görünmesini sağlamak için bu alana yağ enjeksiyonu yapılır. Sırt alt kısmı ile bel bölgesi liposuction ile inceltilir ve böylece kalçanın hatları belirgin hale getirilmiş ve projeksiyonu artırılmış olur. Geleneksel kalça dikleştirme ameliyatındaki gibi kesiler ve buna bağlı oluşan yara izleri oluşmaz.

Yağ dokusunun enjekte edildiği yerde kalabilmesi oranın kan dolaşımı ile ilişkilidir. Bundan dolayı yağ dokusunun bir kısmının rezorpsiyon denilen mekanizma ile zaman içinde kaybolma ihtimali vardır. Bu durum göz önüne alınarak normalden daha fazla yağ dokusu ameliyat sırasında enjekte edilir. Böylece zaman içinde rezorpsiyon sonucu oluşacak azalma telafi edilmeye çalışılır. Rezorpsiyonun çoğunluğu ameliyat sonrası 6 ila 8 hafta içinde olmaktadır. Bundan sonra, kalan volümün kalıcı olması beklenmektedir. Volüm kayıplarında tekrar yağ enjeksiyonları gerekebilir.

Yara İzleri Nelerdir?

Plastik cerrahlar olarak, kozmetik sonucun önemini biliyoruz. Biz yara boyutunu optimize etmek en az görünür alanında bunu gizlemek için her türlü çabayı göstermekteyiz. Yağ alma işlemi küçük kesilerden kanüller yardımıyla yapılır, sonrasında enjeksiyon yoluyla ihtiyaç olan bölgelere verilir. Kesiler doğal kırışıklıklara denk getirilir ve çok küçük oldukları için zaman içinde farkedilmeyecek hale gelirler.

Bu iz oluşumu bireyler arasında değişir ve kişinin genetik yatkınlığına oldukça bağımlıdır. İzler genellikle zaman içinde yavaş yavaş azalır, ancak nihai boyutlarını ve rengini tahmin etmek zordur.

İyileşme Dönemş Nasıl? Ne Kadar Süre İstirahar Gerekli? Ne Zaman Egzersize Devam Edebilirsiniz?

Anestezinin etkisi geçtikten sonra, eve gitmeniz mümkün olacaktır. Rahat bir ameliyat sonrası ve iyi sonuçlar için, işlem sonrasında istirahat etmeniz uygun olacaktır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca ilaçlara cevap veren ağrı ve şişlik olabilir. Bir hafta boyunca sırt üstü yatılmamalı ve kalçanın üstüne oturmaktan kaçınılmalıdır. Birçok hasta 1 hafta içinde işlerine dönebilmektedir. İyileşme döneminde yorucu fiziksel aktivitelerden cerrahi sonrası 4 hafta boyunca kaçınmalıdır.

Ameliyat Komplikasyon Nelerdir?

Komplikasyonları diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi nadir olup asimetri, kanama, enfeksiyon ve şişlik olabilir. Bu komplikasyonların bazıları ek cerrahi işlemler gerektirebilir. Plastik cerrahınız olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecektir.

Ne Zaman Ameliyat Kesin Sonuçlarını Göreceğiz?

Ameliyat sonuçları hemen işlem sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Genellikle 2 hafta içinde şişlik ve morluklar geçer. Az miktarlarda fark edilemeyen boyutlarda şişlik cerrahiden sonra birkaç ay kadar devam edebilir. Nihai kontur ve yara izi sonuçları ameliyattan sonra en az 6 ay sürer. İşlemin bir diğer avantajı ise yağ alınan karın ve uyluk gibi bölgelerde iyileşmeler sağlamasıdır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?