Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Ameliyatsız burun estetiği, burun ameliyatı sonrası sıcak görünmeyen hastalar için en uygun tedavilerden biridir. Burun dolgusu ile birçok estetik problem çözülebilir. Tedaviyi acısız ve ağrısız hızlı bir iyileşme süreci takip eder. Ameliyatsız şeklini uzun süre koruyacak sağlıklı bir buruna sahip olabilirsiniz. Burun dolgusu basit bir işlem olmasına rağmen uzman hekimler tarafından yapılması tavsiye edilir.

Burun dolgusu hem maddi hem de manevi olarak ameliyat olamayan kişiler için mükemmel bir çözümdür. 5-10 dakikalık bir işlem ile istedikleri buruna sahip olabilir ve yaşamlarına kaldığı yerden devam edebilirler.

 

Burun küçültme dışındaki burun şekil bozukluklarını düzeltmek için estetik burun ameliyatı yapılır. Bunlar daha çok dolgu ve Botox enjeksiyonlu uygulamalardır. Ameliyatsız burun estetiği bir süre işe yarar ve kalıcı olması için tekrarlanması gerekir. Bu minimal bir operasyondur ve büyük bir burnu küçültmek için kullanılabilecek bir yöntem değildir.

 

Ameliyat tercih etmeyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu ameliyatsız işlemi birçok durumda yaptırma imkânınız bulunuyor. Kısa sürede ağrısız bir işlem ile büyük sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Burun delikleri asimetrik olanlar
  • Burun ucu kırılan veya düşmüş olanlar
  • Eğri veya çarpık burnu olanlar
  • Burun köprüsünde çukur olan kişiler
  • Daha önce kırılmış ve burnundan hasar almış olanlar
  • Burun köprüsü sorunu yaşayan kişiler

Günümüzde sıklıkla kullanılan ameliyatsız burun estetiği işlemi oldukça kolaydır. Birçok kişi tarafından tercih ediliyor ve sorunlar büyük oranda ortadan kalkıyor.

<15 Dakikada Burun Estetiği Yapılabilir mi?>

Cerrahi müdahale yapılmadan gerçekleştirilen bu işlem kısa sürede, örneğin 10-15 dakika içerisinde gerçekleştirildiği için 15 dakikalık burun estetiği de denilmektedir. Bu estetik uygulamanın bir diğer adı enjeksiyon burun estetiğidir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Etkili Bir Yöntem mi?

Genel olarak hasta yorumlarına ve istatistiklerine baktığımızda ameliyatsız burun estetiği olan kişiler yapılan uygulamalardan oldukça memnun kalmaktadır. Tüm estetik uygulamalarda doktor seçimi çok önemlidir. İşlemden memnun kalma durumunuzun işlemi gerçekleştiren doktora göre değişebilecek bir işlem olduğunu unutmayınız.

Ameliyatsız Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Klasik rinoplasti, büyük veya deforme olmuş bir burnu tamamen değiştirmek için gereklidir. Küçük düzeltmeler durumunda ameliyatsız rinoplasti kullanılabilir. Klasik burun estetiğine benzer bir işlem olmadığı için ameliyattan korkan ve ameliyat sonrası iyileşme gibi vakti olmayan kişiler için idealdir.

Dolgu enjeksiyonları ile yapılan bu tedaviler çok iyi sonuçlar vermektedir. En doğal görünen burun ameliyatlarından biridir. Ameliyatsız rinoplasti için kullanılan malzemeye göre değişmekle birlikte genellikle bir yıl içinde tekrar yapılması gerekir.

Doç. Dr. Serdar Yüce
Yazar
Doç. Dr. Serdar Yüce
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?