Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

İnsanların çoğunluğundan burunlarının şeklinden dolayı rahatsız olunması konusunda şikâyetler alınabilir. Son zamanlarda çok fazla kişi dış görünüşlerine çok fazla dikkat ederler. Bunda sosyal medya ya da başka durumlarında etkisi olabilir. Burun estetiğini sağlamak isteyenler bunun için bıçak altına yatabilirler.

Fakat burun ameliyatı olmak için bazı yaşlar vardır ve bu yaşlarda bu ameliyatı yaptırmak daha mantıklıdır. Burun estetiği rinoplasti cerrahlarının ilgi alanıdır. Burun estetiği sağlamak isteyenler 16 yaşında küçük olduklarında uzmanlar bunu kabul etmeyebilir.

Bunun nedeni burnun büyümeye devam etmesinden kaynaklanır. Burun yapısının gelişme yaşı kızlarda 16-17, erkeklerde ise 17-18 yaşları olabilir. Estetik için bu yaştan sonraki dönemler tercih edilmelidir.

Çok Yaşlı Kişiler Burun Estetiği Olabilir mi?

Burunlarının şeklinden sadece gençler değil yetişkinlerde memnun olmayabilir. İnsanlar her yaşta beğenilme kaygısı içerisindedirler. Bu da farklı estetik operasyonları gerektirebilir.

Özgüven kazanmak ve daha iyi görünmek isteyenler 50 yaşlarından sonra bile burun estetiği ameliyatı yaptırabilir. Bu yaşlar operasyon için tehlike arz etmez.

Burun Estetiğinden Sonra Burun Şekli Ne Zaman Oturur?

Burun estetiği yaptıranların çoğu burnunun ne şekilde göründüğünü merak eder. Bu konuyu merak edenler bunu ancak burunları tamamen oturduktan sonra anlayabilirler. Bunun öncesinde bazı yanılmalar olabilir.

Genel sağlıklarında sorun olmayan erkek ya da kadınlar bu operasyondan faydalanabilirler. Burun estetiği sonrasında morluklar oluşur ve bunlar için belli bir iyileşme süreci vardır. Bu süreçte morluklar kaybolur ve burun şeklini almaya başlar. Bu süre 3 hafta olabileceği gibi bazen bir kaç hafta daha uzayabilir.

Burun Estetiği Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği yaptırarak yeni bir burun sahibi olmak isteyenlerin, estetik sürecinde dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Estetikten sonra hayal edilen görüntü mutlaka uzman doktor ile öncesinde paylaşılmalıdır.
  • İstenen bilgiler eksik verilmemeli ve hepsi net bir şekilde açıklanmalıdır.

Bunlara dikkat edilmediğinde estetik operasyonlarda farklı durumlarla karşılaşılabilir. Bu da kabul edilebilecek bir durum olmayabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nerede Yaptırılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı yapmak son derece hassas bir durumdur. Ameliyata karar verenler buna uygun olan yerleri araştırarak doğru yerlerden hizmet almalıdır. Estetik operasyon mutlaka tam teşekküllü olan hastanelerde yapılmalıdır. Estetikten memnun kalmak isteyenler bunun için çok seçici olmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimler Yapmalıdır?

Burun estetik ameliyatına ihtiyaç duyduğunu düşünenler, buna uygun olan tam teşekküllü hastanelerden fiyat bilgisi alabilirler. Bunun yanı sıra ameliyatı önceden olan kişilerden de görüş alınabilir. Bu şekilde yapılan fikir alışverişleri kolay karar verilmesini sağlar. Estetik ameliyatı yapacak olan kişi mutlaka alanında uzman olmalıdır.

Aksi takdirde istenmeyen durumların yaşanabilmesi olasıdır. Burun estetik ameliyatlarına tam teşekküllü hastanelerde uzman rinoplasti cerrahları bakar. İncelemesi yapılarak mutlaka doğru kişilerden yardım alınmalıdır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?