meme buyutme ameliyatinda silikon protez secimi

Meme Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Sıklıkla kilo alıp verme ya da doğum yapma gibi nedenlerle göğüslerde büyüme meydana gelebiliyor.  Büyük göğüsler ise kadınlarda sırt ağrısı ya da bel ağrısı gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebiliyor.  İşte bu noktada devreye meme küçültme  ameliyatı giriyor.  Meme küçültme ameliyatıyla  göğüslere ideal bir büyüklük kazandırılabilir. Böylelikle hastaların yaşadıkları  boyun ağrısı ya da sırt ağrısı gibi sorunlar ortadan kalkabilir.

Tek bir seans halinde gerçekleştirilen göğüs küçültme ameliyatı hakkında en çok merak edilen unsurlardan biri de bu operasyondan kimlerin faydalanabileceği oluyor. 18 yaşını doldurmuş olan ve ameliyata engel bir sağlık sorunu bulunmayan herkesin meme küçültme ameliyatından faydalanabileceğini belirtelim. Fakat hamilelik dönemlerinde ve emzirme dönemlerinde cerrahi operasyon sakıncalı olabiliyor. Bu nedenle operasyon için öncelikle emzirme döneminin de geride kalmış olması lazım!

Göğüs Küçültme Ameliyatının Amacı Nedir, Nasıl Uygulanır?

meme buyutme ameliyatinda silikon protez secimi 300x169 - Meme Küçültme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?
Meme büyütme Ameliyatında Silikon Protez

Bu ameliyatın amacı meme dokusuna ideal hacmi kazandırmaktır. Bu sayede hastaların yaşadığı ağrı problemleri, uygun kıyafet bulamama sorunu ya da özgüven sorunları gibi çeşitli problemler de ortadan kaldırılmış olur.  Ameliyatın genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim. Bu nedenle hastaların operasyon esnasında herhangi bir acı, ağrı ya da sızı hissetmesi mümkün olmuyor.  Operasyonun ardından 1 günlük klinik istirahat gerekiyor. Sonrasında ise hastalar taburcu ediliyor ve evinde bir süre daha dinlenmesi gerekiyor. Yaklaşık 1 hafta sonrasında iş hayatlarına ve sosyal yaşamlarına geri dönebiliyorlar.

Operasyon sırasında memenin alt çizgi hizasından kesi uygulanıyor.  Sonrasında fazla doku ile fazla deri çıkarılıyor ve meme estetik açıdan düzgün bir görünüm kazandırıyor. Operasyon  esnasında kimi hastalarda meme başının yerinin düzeltilmesi de gerekebiliyor. Ameliyat tamamlandığında dikiş uygulaması yapılıyor ve hasta uyandırılıyor. İyileşme esnasında göğüslerde hafif düzeyde morluk, ödem ve ağrı olması beklenen bir durumdur.

Bunu Biliyor Musunuz? :  Jinekomasti İlaçla Tedavi Edilir Mi?

 

 

Bu şikayetler yaklaşık bir hafta sonrasında kendiliğinden ortadan kalkar. Aynı zamanda 1 aylık bir zaman dilimi boyunca memelerde sertlik ve gerginlik hissi de olabilir ve bu da tıbben gayet normal bir durumdur. Operasyon sonrasında sizi nasıl bir iyileşme sürecinin beklediğini doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp