Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Sıklıkla kilo alıp verme ya da doğum yapma gibi nedenlerle göğüslerde büyüme meydana gelebiliyor.  Büyük göğüsler ise kadınlarda sırt ağrısı ya da bel ağrısı gibi çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebiliyor.  İşte bu noktada devreye meme küçültme ameliyatı giriyor.  Meme küçültme ameliyatıyla  göğüslere ideal bir büyüklük kazandırılabilir. Böylelikle hastaların yaşadıkları  boyun ağrısı ya da sırt ağrısı gibi sorunlar ortadan kalkabilir.

Tek bir seans halinde gerçekleştirilen göğüs küçültme ameliyatı hakkında en çok merak edilen unsurlardan biri de bu operasyondan kimlerin faydalanabileceği oluyor. 18 yaşını doldurmuş olan ve ameliyata engel bir sağlık sorunu bulunmayan herkesin meme küçültme ameliyatından faydalanabileceğini belirtelim. Fakat hamilelik dönemlerinde ve emzirme dönemlerinde cerrahi operasyon sakıncalı olabiliyor. Bu nedenle operasyon için öncelikle emzirme döneminin de geride kalmış olması lazım!

 

Bu şikayetler yaklaşık bir hafta sonrasında kendiliğinden ortadan kalkar. Aynı zamanda 1 aylık bir zaman dilimi boyunca memelerde sertlik ve gerginlik hissi de olabilir ve bu da tıbben gayet normal bir durumdur. Operasyon sonrasında sizi nasıl bir iyileşme sürecinin beklediğini doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?