Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Meme dikleştirme de meme altına dikkatli bir şekilde çeşitli implant kullanılır. Göğüs çevresine yeni bir şekil vermek amacı ile göğüs dikleştirme Ameliyatı uygulanır. Memenin daha büyük, dik ve sert görünmesine fayda sağlar. Bu meme dikleştirme ameliyatına genelde ani kilo verildiğinde emzirme sonrasında memenin eski şekline kavuşturulması amacı ile tercih edilmektedir. Memelere hacim katma daha etkili bir hale gelmesinde meme dikleştirme ameliyatının etkisi çoktur.

Meme altına yerleştirilmiş olan implant memenin daha çekici bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Genelde bu imaplanlat insanların göremeyeceği yerlerde memenin alt kısmında küçük bir kesi ile yerleştirilir. Tabi burada kesi izinin geçmesi ve pürüzsüz görüntünün devam edebilmesi için ameliyatta kullanılan dikim tekniği, implantın yerleştirildiği yer, doktorun özeni çok etkilidir. Meme dikleştirme ameliyatı çeşitli teknikleri barındırabilir. Hastanın meme şekli, anatomisi ameliyatta hangi tekniği kullanacağı konusuna etki eder.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Neden Yapılır?

Memenin formunu daha özenli ve güzel hale getirmek isteyenler meme dikleştirme ameliyatına başvurur. Bunun yanı sıra meme dikleştirme genelde ne için tercih edilir?

  • Küçük meme sorunu yaşayanlarda
  • Meme sarkıklığında
  • Büyük memelerde
  • Gelişimsel bozukluklarda

Bu nedenlerden dolayı meme dikleştirme ameliyatı tercih edilmektedir.

​​Meme Dikleştirme Ameliyatının Yan Etkileri

Bu ameliyatlar anestezi verilerek yapıldığı için işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Ama işlem sonrasında büyük ya da küçük ağrılar yaşanabilir. Bu ağrılar çok sık devam etmesi halinde doktora başvurulması gerekir. Bu ameliyatı olan kişilerde süt verememe sorunu olduğu söylenir fakat bu söylem doğru değildir. Her zaman olduğu gibi küçük riskler barındıran, fakat bu her işle için geçerlidir.

Meme Estetiğindeki Önemli Unsurlar

Meme estetiği öncesinde doktor muayenesinde geçerek meme yapımıza ve daha farklı verilere bakılarak bazı belirlemelere yapılır. Peki, meme estiğinde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar nelerdir?

  • Memenin yerleşimi vücudun merkezinde olması gerekir.
  • Memenin büyüklüğü kalça ölçümü ve omuz ölçümü ile uyumlu olması gerekir.
  • Meme ucun büyüklüğü meme ile uyumlu olması gerekir.
  • Meme ucunda bulunan küçük işaretlerin bile incelenmesi gerekir.

Bu şartlar doğru bir şekilde yerine getirilirse estetik ameliyattan çok iyi sonuçlar alınabilir.

Meme Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

​​​​​​Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde belli prosedürler vardır. Bu prosedürleri önceden belirlenmesi gerekir. Memesi gevşek, yumuşak ve hatta sarkık olan kişilerde meme ucunda bulunan halka kaldırılır. Sonrasında meme ucu yükseltilir. Orta ve alçaltılmış göğüslere de meme ucunda bulunan fazla deri yuvarlak bir biçimde çıkarılır.

Teknikler Meme Estetiğinde Farklı İzler Bırakır

Meme dikleştirmede kullanılan yöntemlerle birlikte işlem ne kadar az olursa o kadar az kesi yapılır. Fakat işlem çoksa kesi de çok demektir. Bundan dolayı meme dikleştirme ameliyatında kullanılan teknikler farklı izler bırakabilir.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?