Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Estetik operasyonların tamamı insanların farklı rahatsızlıklarını gidermek için yapılır. Bundan dolayı da oldukça faydalı olduklarını söylemek mümkün olur. Artık birçok insanın rahatlıkla başvurduğu yollar arasında olması da daha kolay karar verilmesine neden olmuştur.

Dudak ve burun gibi alanlar insanların yüzünde önemli bir yer kaplamasından ve dikkat çekmesinden dolayı daha çok estetik talebi olan organlar olarak dikkat çeker. Kadınlar kadar erkeklerin de aynı şekilde dudak ve burun estetiği konusunda fazla talep göstermesinin nedeni genel anlamda bunlardır. Birbirinden farklı avantajları olan dudak estetiği konusunda karar vermek isteyenlerin bu avantajları bilmesi gerekir.

Psikolojik Olarak Avantajları

Estetikler dudak başta olmak üzere insanların kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Bu da dudak estetiğinin psikoloji üzerinde avantaj oluşturması anlamına gelir.

Ek olarak:

  • Kişinin kendine olan özgüveni artar
  • Psikolojisi rahatlar
  • Kendini daha değerli hisseder

İçine sinen bir dudak dolgusu sonrasında daha rahat ortama girebilir ve toplum duygusu gelişir.

Bu nedenden dolayı kendini rahat ifade edemeyen veya psikolojisi etkilenen sayısız insan vardır. Kişinin aynada kendini istediği gibi görmesi sayılabilecek en büyük avantaj olacaktır.

Dudaklarınız Daha İyi Görünür

Dudağınızın istediğiniz gibi olmaması sonucunda estetik veya dolgu işlemi yaptırmak isteyebilirsiniz. Dudaklarınızın yüzünüze oranlaması farklı olabilir. Üst dudakta görülen incelik veya dudakların tamamında yeterli hacmin olmaması da rahatsızlık verebilir. Bunlardan rahatsız olarak yaşamak yerine istediğiniz veya hayal ettiğiniz dudağa kavuşarak hayatınızı yaşamak mümkün hale gelir. Dudak dolgusu oldukça sık yapılan bir işlemdir. Sebepleri ve avantajları çok olmasından dolayı da sık tercih edilir.

Operasyon Rahatlığı

Henüz dudak dolgusu yaptırma konusunda karar vermemiş birisi iseniz bu konuda korkularınızın yersiz olduğunu bilmelisiniz. Dudak dolgusu hayatınızın herhangi bir döneminde yaptırmak istediğinizde operasyon olduğunu bile unutturacak kadar hafif bir şekilde tamamlanır. Dolgunun yapılması ve normal hayatınıza geri dönmeniz arasındaki zaman dilimi oldukça az olacaktır. Bunun için avantajlı teknolojiler ile daha da kolay hale getirilen bu işleme karar vermekte geç kalmamalısınız.

Maliyet ve Fayda İlişkisi

Eskiden oldukça yüksek rakamlar alınarak yapılan işlemler olmasından dolayı avantaj ve maliyet ilişkisine fazlasıyla bakılan bir durumdu. Ama artık birçok konuda olduğu gibi doktorların artması, teknoloji gelişimi ve sigorta paketlerinin de genişlemesi gibi nedenlerden dolayı daha ekonomik işlemler sınıfında yer alır. Etkisi ve sonuçlarına bakıldığında ise kesinlikle maliyete karşılık avantajlarının daha fazla olduğu ortaya çıkacaktır. Sağlıklı sonuçlar almak adına bu alanda kendini geliştirmiş ve tecrübesi fazla olan bir ekiple, hekimle çalışmak gerekir. Dudak dolgusu bahsedilen avantajlarından dolayı oldukça rahat ve avantajları olan bir işlemdir. İyileşme ve toparlanma süreci de yok denecek kadar azdır. Avantajlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Doç. Dr. Serdar Yüce
Yazar
Doç. Dr. Serdar Yüce
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?