Son Güncellenme Tarihi: 04.01.2023
İçindekiler

Estetik hem kadın hem de erkek için hayatın kaçınılmaz tercihlerinden bir tanesi haline gelmeye başlamıştır. Estetik tercihler genelde hem fiziksel hem de psikolojik olarak yaptıranların kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Burun estetiği de yüz söz konusu olduğunda en çok yapılan estetik türlerinden bir tanesidir. Burun estetiği artık riski yok denecek kadar az ve oldukça kesin sonuçları olan operasyonlardır.

Fiziksel olarak istediğiniz tarzda bir buruna sahip olmak adına karar vermeniz ve operasyon geçirmeniz yeterli olur. Bu konu hakkında uzun zamandır ortaya atılan bir durum vardır. Merak edilen konu yaz aylarında burun estetiği olup olmamaktır. Yaz aylarında estetik yaptırmak burun başta olmak üzere diğer organlar için de bazı önlemler dahilinde herhangi bir sorun oluşturmaz.

Neden Böyle Bir Soru Soruluyor?

Her dönem olmamakla birlikte bazı sorular ve durumlar birbiriyle sıklıkla özdeşleşir. Burun estetiği ve yazın yapılması konusu da bunlardan biridir. Eskiden yapılan operasyonlarda yaz aylarında terleme veya kanama olabileceği gibi olasılıklar yüksekti. Ama şuan kullanımda olan sargılar bile nefes alabilen yapıdadır. Bu nedenle düşmesi veya farklı bir soruna sebep olması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Yaptırılır Mı?

Sorunun net cevabı yazın burun estetiği yaptırmanın bir engel olmadığıdır. Yaz aylarında burun estetiği yaptıran kişiler kanama olabileceğinden dolayı da korkar. Ama yapılan bilimsel araştırmalar sıcaklık ile burun kanaması arasında anlamlı bir ilişki tespit etmemiştir. Terleme olayı da normal zamandakinden farklı olmayacaktır. Bundan dolayı mutlaka doktorun onayına bakılarak yapılmasında sağlık açısından sorun olmadığı sürece yaptırmanız da engel olmadığı söylenebilir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaz ayında burun estetiği yaptırmak sorun olmasa da bazı küçük önlemler alınması hastanın daha kaliteli bir iyileşme dönemi geçirmesine neden olur.

Bunlar:

  • Gözlük kullanımına dikkat etmek,
  • Terleme konusunda bandaj sıklığını artırmak,
  • Klimalı ortamda bulunmak,
  • Fazlaca güneç altında zaman geçirmemek,
  • Hijyene dikkat etmek şeklinde sıralanabilir.

Bunların haricinde ek bir önlem alınması gerekmez. Doktorunuzun önereceği iyileşme süreci dönemi adımlarına da mutlaka uyulması gerekir.

Yaz Ayında Estetik Yapılmasının Olumlu Yönleri

Burun estetiği yaptırmak için kendinizi kısıtlamanıza veya dönem belirlemenize gerek yoktur. İşlem profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirildiğinde son derece kısa sürer. İyileşme dönemi de destekler sayesinde kolay geçecektir. Bunun için yaz aylarında tatil döneminizde izin almak zorunda bile kalmadan estetik yaptırabilirsiniz.

Yaz olması yenilik için etrafınızın kalabalık olmasını da önleyecektir. Bir anlama kendinize zaman ayırmak için bir zaman sınırlaması içine girmek zorunda kalmamanızdır. Gereken önlemler normal şartlar altında ne zaman operasyon geçirdiğinize bağlı olmaksızın standart olarak uygulamanız gereken işlemlerdir. Ek bir önlem yoktur. Yaz aylarında da rahatlıkla burun estetiği yapmanız mümkün olacaktır.

To Top
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?