Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Yaşlanma ile birlikte tüm vücudumuzda deri sarkmaya başlar. Cildin elastikiyetini  kaybetmesiyle birlikte meydana gelen sarkık görüntü özellikle yüz bölgesinde çok daha fazla dikkat çeker. Sarkık görüntüyü ortadan kaldırmak ve yüzde daha genç bir ifade kazandırmak amacıyla yapılan estetik ameliyatlardan biri de kaş kaldırma ameliyatıdır. Kaş kaldırma ameliyatı kişinin yüz ifadesinde  olumlu yönde belirleyici bir değişime neden olan estetik ameliyatlar arasında yer alıyor.
Yaşlanma ile birlikte meydana gelen kaşlı derinin sarkması ve göz kapağının üzerinde bollaşmaya neden olması gibi sorunları ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen bu operasyon kaş kaldırma estetiği olarak adlandırılıyor.

Kimler Kaş Kaldırma Ameliyatı Olabilir?

Ameliyata engel bir durumu olmaya ve kaş bölgesinin sarkmasından şikayet eden herkes kaş kaldırma ameliyatı olabilir. Hastalarımıza  çok genç yaşlarda kaş kaldırma ameliyatı yaptırmalarını önermiyoruz. Bir süre daha bekleyerek kaşlarda daha fazla farklı olmasının ardından estetik ameliyat yaptırmanızda fayda var.

Ankara Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma estetiği ameliyatlarında çok farklı yöntemler uygulanabiliyor. Hastanın durumu ve kaşlarda ne oranda sarkma meydana geldiği gibibilgilere bağlı olarak cerrah tarafından tercih edilecek teknikler değişebilir. Ancak genel olarak hasta için son derece konforlu bir iyileşme süreci sunabilen yöntemlerin tercih edildiğini sizlere aktaralım. Bu yöntemde saçlı deriden kaş bölgesine ulaşılarak kaşların yukarı yönlü olarak

kaldırılması sağlanıyor ve bu sayede hastaya doğal, kalkık bir kaş görünümü kazandırılıyor. Alın bölgesine hiç kesi uygulanmadan ve dolayısıyla dikiş atmadan gerçekleştirilen bu yöntem endoskopik kaş kaldırma olarak adlandırılıyor. Bu yöntem aynı zamanda neredeyse hiç kanamaya yol açmıyor olmasıyla da dikkat çekiyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen estetik kaş kaldırma ameliyatı

 

hastanın psikolojik olarak rahatsızlık duyması durumunda genel anestezi ile de yapılabiliyor. Her iki durumda da hasta uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyor. Bu konuda hiçbir endişe duymadan ameliyat kararı verebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı İle Başka Estetik Ameliyatlar Yapılabilir Mi?

Kaş kaldırma operasyonu ile birlikte göz kapağı estetiği gibi farklı estetik uygulamalar da gerçekleştirilebilir. Elbette yüz bölgesine uygulanan tüm estetik operasyonlarda kaş kaldırma operasyonunun kombine edilebileceğini söyleyemeyiz. Ancak göz kapağı estetiği gibi farklı bölgelere müdahale edilmesini gerektiren estetik operasyonlar rahatlıkla uygulanabilir. Aynı zamanda yüz bölgesine dolgu uygulaması yapılması gerektiğinde yine kaş kaldırma operasyonu esnasında bu işlem gerçekleştirilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl?

Operasyonun ardından klinik istirahat gerekmiyor. Hastanın kendini iyi hissetmesi durumunda aynı gün taburcu edilebiliyor. Bu operasyonda cilde kesi uygulanmadığı için son derece rahat bir iyileşme sürecinin yaşandığını belirtelim. Birkaç gün süreyle kaş etrafına ya da alın bölgesine bant ile pansuman uygulaması yapılabilir. Ancak her ikisi de hastayı rahatsız edecek uygulamalar değildir. Operasyonun ardından morluk ve ödemin daha oluşması için soğuk kompres uygulamanız gerekebilir. Sadece birkaç gün boyunca soğuk kompres uygulamanız yeterli olacaktır. Genellikle bu işlemin ardından morluk meydana gelmez. Şişlik de son derece az olur. Ameliyatın ardından 3 gün boyunca saçlarınızı yıkamanızı tavsiye etmiyoruz. 3 gün sonrasında saçlarınızı çok fazla  bastırmamak suretiyle yıkayabilirsiniz. Operasyon sonrasında saçlı deriye uygulanan dikişler ameliyattan 1 hafta sonra alınır. Dikişlerin alınması ile birlikte hasta kendini tamamen iyileşmiş hisseder. Çünkü bu sürenin sonunda artık hastaların şikayetlerinin tamamı ortadan kalkmış olur. Operasyon sonrasında çok hafif düzeyde olmak kaydıyla  ağrı meydana gelebilir. Ancak ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu durumda kontrol altına alınabiliyor.

Ankara kaş kaldırma ameliyatı hakkında tüm detayları bu yazımızda anlattık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp