Ankara Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesinde biriken fazla deri veya yağ dokusunun çıkarılması bununla birlikte karın kaslarının sıkılaştırılması için gerçekleştirilen cerrahi işlem karın germe ameliyatı olarak adlandırılıyor. Bu ideal kiloya ulaşmış olmasına karşın işlem karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulamayanlar için uygun bir cerrahi operasyondur. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen karın germe ameliyatından en çok kadınlar faydalanıyor. Bunun nedeni yapılan doğumlardan sonra karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulmanın son derece zor olmasıdır. Ancak abdominoplasti yani karın germe ameliyatı ile düz bir karın bölgesine kavuşmak mümkün oluyor.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Ameliyata engel bir durumu olmayan herkes karın germe ameliyatı yaptırabilir. Genellikle doğum sonrasında kalan kilolardan kurtulmak isteyen kadınlar bu ameliyat için başvuruyor. Ancak hamilelik ve emzirme döneminde ameliyat yapılamayacağını belirtmek isteriz. Doğum sonrasında doğum kilolarını  vermenizin ardından karın germe ameliyatı yaptırmanızda fayda var. Öncelikle doğum kilolarından kurtulmanız fit bir vücut görünümü için çok büyük önem taşıyor.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Genel anestezi nedeniyle hastanın herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmesi mümkün olmaz. Ameliyat esnasında karının alt kısmına sezaryende uygulanan adam biraz daha uzun bir kez uygulanır. Bu kesi yoluyla derinin altındaki yağ tabakasını ulaşılır ve fazla yağ tabakası çıkarılır. Aynı zamanda fazla deri de çıkarılır ve düz bir karın görünümünün elde edilmesi amaçlanır. Göbek deliğinin üzerindeki karın dokusu kaldırılarak aşağıya doğru indirilir. Göbek bölgesi yeniden oluşturulan deliğe yerleştirilir ve kesi yapılan yere dikiş atılarak uygulama sonlandırılır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

Karın germe ameliyatında az önce de söz ettiğimiz gibi uzun bir kesi uygulanıyor. Bu nedenle ciltte hafif de olsa bir iz kalacaktır. Ancak bu iz iç çamaşırının altında kalacak bir bölgede, alt karın kısmında yer alır. Bu nedenle bikini ya da mayo kullanımında da görünen bir iz değildir. İlk aylarda kırmızı bir görünüm sergileyen ameliyat izleri zamanla ten rengini alır ve görünümü de son derece hafifler. Ancak  karın germe ameliyatından sonra hiç iz kalmayacağını söylemek yanıltıcı olur.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl?

Ameliyatın ardından derecede ağrınızın olması son derece normal bir durumdur. Hastalarımız genellikle ilk birkaç gün boyunca ağrı ile birlikte karın kısmında bir rahatsızlık da hissedebiliyor. Ancak bu rahatsızlık hissi birkaç gün içerisinde ortadan kalkıyor. Ağrı kesici ilaç kullanımıyla hastalarımızın yaşadığı ağrı da kontrol altına alınabiliyor. Karın germe ameliyatının ardından 2 hafta boyunca kesinlikle evde istirahat edilmesini öneriyoruz. Ameliyatın olduğu gün klinik istirahat gerekebiliyor. Ertesi gün hastalarımızı taburcu ediyor olsak da 2 hafta boyunca evde dinlenilmesi en iyi sonucu almak için büyük önem taşıyor.2 hafta sonrasında iş hayatına geri dönülebilir. Ancak 6 hafta boyunca vücudu çok fazla zorlayan aktivitelerden ve ağır sporlardan kaçınmak gerekiyor. Ameliyattan sonra hafif morarma ve ödem olması da normal diye durumdur. Kesi uygulanan yerden sızıntı olabilir ve lekelenme şeklinde hafif kanama meydana gelebilir bu durum da gayet normaldir. Ödem ve morarma 4 ila 5 gün sonrasında azalarak kendiliğinden ortadan kalkar. Morarmaya ve şişliğe herhangi bir şekilde müdahale etmeye gerek olmaz.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatta karın bölgesinden ne kadar yağ tabakası çıkarılacağı ve derinin ne düzeyde sarkmış olduğuna bağlı olarak ameliyat süresi değişebilir. Ancak genel olarak 2 ila 3 saat içerisinde ameliyatın tamamlandığını belirtelim. Çok ender durumlarda ve çok yüksek miktarda deri ve yağ dokusunun çıkarılması gerektiğinde ameliyat süresi 4 ila 5 saate kadar uzayabiliyor.

Ankara karın germe ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara Whatsapp