Ankara Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial, yaşlanma önleyici olarak uygulanan, bakım yöntemlerindendir. Genellikle akne, leke ve cilt yenileme tedavilerinde kullanılmaktadır. Vakum yöntemi ile çalışılmaktadır. Enjeksiyon ya da buna benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial yönteminde ağrı ve acı yoktur. Geliştirilmiş vortex teknolojisi ile ciltte herhangi bir zarara neden olmaz.

Hydrafacial Cilt Bakimi nasil uygulanirHydrafacial yöntemi cildin yenilenmesine olanak sağlar. Böylece cilt, daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç görünüme sahip olur. Vakumlu vortex başlığı, cildin en alt katmanına inerek, derin bir temizlik sağlar. Bu yöntem Cildin mikroskobik düzeyde soyulmasını sağlar. Yöntem ile cilt, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan, siyah noktalardan ve ölü hücrelerden iyice arınmaktadır.

Cilt yüzeyinde bulunan ince çizik ve kırışıklıklar, oluşan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlamış olan serumlar ile doğru bir şekilde tedavi edilmektedir. Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanmaktadır. Cilt daha genç, daha sağlıklı yumuşak ve canlı bir görünüme sahip olmaktadır. Hydrafacial yöntemi ile tek seansta, birçok farklı bakım işlemi hızlı ve kolay bir biçimde uygulanmaktadır.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Ağrı ve acı hissetmeden basitçe uygulanmaktadır. Hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandırmaktadır. İlk aşama, kişinin cilt yapısına uygun olan temizleyici bir solüsyon seçilir. Daha sonra Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılarak, vakum uygulanır. İkinci adımda cildin sorununa ve yapısına uygun seçilen solüsyon ile cilt beslenir. Solüsyon cilde iyice yedirilir. Kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçirmektedir. Cildin nemlenmesini ve onarılmasını sağlamaktadır. Son adımda ise LED terapisi uygulanmaktadır. Ankara hydrafacial uygulaması ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlanır.

Hydrafacial Cilt Bakimi nasil uygulanirKaç Seansta Sonuç Alınabilir?

Bu işlem ile cildin tüm tabakalarının temizlenmesi ve beslemesi sağlanarak cilt yenilenir. Uygulama yapıldıktan sonra kişin cildi, yumuşak, sağlıklı, canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Hassas ciltlerden tutunda yağlı cilt tipine kadar tüm ciltlere uygun olarak güvenle uygulanabilir. Tedavi amaçlı yapılan uygulamalarda, birer hafta arayla 4 ile 6 seans uygulama yapılmaktadır. Kozmetik amaçlı uygulamalarda da ideal görüntünün korunabilmesi açısından ayda bir yapılması önerilir.

Hydrafacial İle Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

Cilt bakımı uygulamaları arasında en popüler olanlardan birisi de, hydrafacial cilt bakımıdır. Cildi gençleştiren, parlatan ve arındıran hydrafacial, sağlıklı bir cilt görünümü için en önemli destektir. Seanslarla yapılan ve kalıcı etkiler sağlayan bu işlem, belirli aşamalardan oluşur.

Hydrafacial ile cilt bakımının başlangıcında, cildin temizlenmesi ve arındırılması gerekir. Bu nedenle, ilk olarak cildi toksinlerden arındıran eksfoliasyon uygulaması yapılır. Cilt temizlendikten sonra, nemlendirme işlemine geçilir. Deri üzerinde yer alan gözenekler nazikçe temizlenir ve cilt, hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir.

Nemlendirme işlemiyle yumuşayan cilde, son olarak onarma ve koruma uygulamaları yapılır. Cildin antioksidan ve peptitlerle beslenmesi sağlanarak, üst düzey bir bakım gerçekleştirilir. İşlem sonunda, cildin ışıltısı ve sağlıklı görüntüsü hemen fark edilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları

Sağlıksız bir cilt görüntüsü, siyah noktalar, sivilce lekeleri ve ton eşitsizlikleri, cilt problemleri arasında en başta gelenlerdir. Bazen tüm bu cilt problemlerini ortadan kaldırmak için, farklı kozmetik işlemler uygulanması gerekir.

Her cilt tipine uygulanabilen hydrafacial, tüm cilt problemlerinin çözülmesinde etkilidir. Hydrafacial cilt bakımı ile sağlıklı ve parlak bir cilt görüntüsü elde edilir. Cildi derinlemesine temizleyen, siyah nokta ve pürüzlerinden arındıran hydrafacial, cildin yenilenmesinde oldukça etkilidir. Hydrafacial uygulaması, cildin elastikiyet kaybıyla savaşır ve ince çizgilerin tedavisinde olumlu sonuçlar verir.

Bu uygulamanın, ciltte yaşanan problemlerin büyüklüğüne göre 1-2 hafta aralıklarla ve 5-6 seans yapılması idealdir. Aşama aşama yapılan ve yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika süren hydrafacial uygulaması ile sizde temizlenmiş, nemlenmiş ve onarılmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial Aşamaları Nelerdir?

Hydrafacial Ankara, 3 aşamadan oluşur. İlk aşama cildin temizlenmesi ve toksinlerden arındırılmasıdır. Bu aşamada cilt derinlemesine temizlenerek, kirlerden arındırılır. Bu aşamada, eksfoliasyon uygulaması yapılır. İkinci aşamada ise, cildin nemlendirilmesi ve beslenmesi hedeflenir. Bunun için hyaluronik asit bileşenleri kullanılır.

Nazik hareketlerle temizlenen ve nemlendirilen cilt, taze bir görüntü kazanarak son aşamaya hazır hale getirilir. Hydrafacial işleminin son aşaması ise, koruma ve onarma aşamasıdır. Bu aşamada, cildin onarılması ve çevresel faktörlerden korunması hedeflenir. Bu yüzden antioksidan ve peptitlerle cilt beslenerek, korunaklı bir hale getirilir. Hydrafacial uygulaması, ciltteki problemlerin büyüklüğüne göre 4-6 seans yapılmalıdır. Seanslar arası ideal süre ise, 1-2 haftadır.

Ankara cilt bakımı ile ilgili bize ulaşmak ve Hydrafacial Ankara hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Hemen Ara Whatsapp