Erkekler İçin Göğüs Protezi Nedir?

Ankara erkek göğüs protezi erkeklerin kaslı ve güçlü bir göğüs görünümüne sahip olmak için cerrahi bir müdahale ile takılan göğüs protezleridir. Bu pektoral protezler halk arasında da erkek için göğüs protezi olarak adlandırılıyor. Göğüs bölgesinin görünümünü değiştirerek daha kaslı gösteren bu protezlere olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Ameliyatın sonuçlarının kısa sürede görülebiliyor olması da bu cerrahi müdahaleyi erkekler için cazip kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Pektoral Protez Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler Neler?

Ameliyat öncesinde mutlaka doktor tarafından muayene edilmeniz gerekiyor. Nasıl bir görünüm istediğiniz ve tıbbi geçmişiniz hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz. Ayrıca muayene esnasında cerrahi planlamanın yapılabilmesi için ölçü alınması da gerekiyor. Çeşitli fotoğraflar çekiliyor ve kullanılacak olan protezin tipine, boyutuna karar verilerek ameliyat planlaması gerçekleştiriliyor.

Pektoral Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılıyor 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanıyor. Ameliyatta kullanılacak protezin tipine ve ölçülerine bağlı olarak iki farklı teknikte kesi uygulanabilir. Memenin alt kısmında bulunan katlantıya küçük bir kesi uygulanması yoluyla protez yerleştirilebiliyor. Bir diğer teknikte de kesi koltuk altına uygulanıyor. Protez buradan yerleştiriliyor ve istenen kas görünümü elde ediliyor. Dikiş izinin az olması için olabildiğince küçük kesiler uygulanarak bu ameliyat gerçekleştiriliyor. Sonrasında kesi uygulanan yere dikiş atılarak ameliyat tamamlanıyor. Bu ameliyatta önemli olan protezin büyüklüğünün doktor tarafından önerilen ölçülerde seçilmiş olmasıdır. Bazen hastalar vücutlarına uygun olmayacak derecede büyük protezleri tercih etmek isteyebiliyor. Ancak her estetik ameliyatta olduğu gibi amaç doğal bir görünümdür. Doğal kas görünümünü yakalamak için doktorunuz tarafından önerilen protez  ölçülerini tercih etmenizde fayda var.

Pektoral Protez Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl?

Protez ameliyatından ardından genellikle klinik istirahat gerekmiyor. Hastalarımız aynı gün taburcu olarak evlerine gidebiliyorlar. Birkaç gün boyunca ağrı hissi oluşabilir. Ağrı kesici ilaç kullanımı ile kontrol altına alınabilecek düzeyde bir ağrıdan söz ediyoruz. Hastalarımızın ameliyat sonrası ağrı konusunda endişe etmelerine hiç gerek yok. 1 hafta boyunca hafif morluklar ve şişlikler oluşabilir. Bu durumda da endişe edilmesine gerek yok çünkü son derece normaldir.  Bir hafta sonrasında morluklar ve şişlik kendiliğinden azalarak ortadan kalkar. Ameliyattan sonra baskılı giysi giyilmesi gerekiyor. Doktor tarafından yapılan uyarılara harfiyen uymak ameliyat sonrasında en iyi neticeyi almanızı sağlar. Evde 5 ile 6 gün istirahat etmeniz gerekiyor. Bu surenin sonunda iş hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ameliyatın ardından 1 ay boyunca vücudu zorlayan fiziksel aktivitelerden kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Aynı zamanda göğüs bölgesine darbe almamaya da dikkat edin.

Pektoral Protez Ameliyatının Sonuçları Ne Zaman Görülebilir?

Ameliyatın sonuçlarını görmeniz için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi gerekiyor. Çünkü tüm ameliyatlarda olduğu gibi protez ameliyatında da vücutta bir şişme meydana gelebiliyor. Bu şişlik ameliyatın sonucunu net bir şekilde görmenizi engelleyebilir. Bacak şişlik tamamen geçtiğinde ameliyat ile göğüs bölgesine kazandırılan görünümü net bir şekilde görebilirsiniz. Bazı hastalarımızda bu süre sadece 3 ay da olabiliyor. Genetik faktörlere bağlı olarak bu süre değişebilir.

Pektoral Protez Ameliyatının Komplikasyonları Neler?

Öncelikle enfeksiyon riskinin tüm ameliyatlarda geçerli olduğunu belirtelim. Pektoral protez ameliyatında da enfeksiyon riski mevcuttur. Bu ihtimali düşürmek için antibiyotik ilaç kullanımı öneriliyor. Kanama yine bir diğer komplikasyon olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda protezin kayması gibi bir riskin de olduğunu söyleyebiliriz. Protez yerleştirilen tüm ameliyatlarda kayma riski bulunur. Bu durumda protez çıkarılarak yeniden yerleştirilebilir.

Ankara erkek göğüs protez ameliyatı için merak ettiklerinizi buradan inceleyebilirsiniz.

Hemen Ara Whatsapp