Suprapubik yağ yastığı, doğrudan penisin üzerindeki bölgede yer alır. Bu yağ yastığı yaşlanma ve kilo alımı nedeniyle genişleyebilir. Çoğu erkekte kilo verilmesine rağmen bu bölgede yeterli zayıflama sağlanamaz. Büyük yağ yastığı ve yağ dokusu varlığı penis boyunda küçülme olduğu şeklinde algılamaya neden olur.

Liposuction ile bu alandaki fazla yağ dokusu alınabilir. Ayrıca fazla cilt ve yağ dokusu ameliyatla uzaklaştırılabilir. Bu prosedür, aynı zamanda, bir karın germe (abdominoplasti) ameliyatı ile birlikte yapılabilir.
Vücudun herhangi bir kısmında yapılacak estetik cerrahi kararı önemlidir ve erkekler için özellikle hassas olabilir. Plastik cerrahınız sizinle genital estetik ve liposuction ameliyatının tüm yönlerini ele alacak, ayrıca genel görünümünüze gerçekten yardımcı olabilecek Karın Germe (Abdominoplasti) gibi diğer prosedürler hakkında bilgi verecektir.

İşlemden neler beklemeliyim?

Genital estetik ve liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılabilir. İşlem sırasında, istenmeyen yağ ve deri arzu edilen bir görünüm elde etmek için çıkarılır. Ameliyatı takiben hastane ortamında belli bir süre izlem sonrasında, kendi evinizde dinlenmeniz mümkün olacaktır. Hastaların çoğu bir hafta içinde işe dönebilir.

İyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli? Ne zaman egzersize devam edebilirsiniz?

Ameliyat sonrasında, doktorunuz tarafından dikkat etmeniz gereken noktalar ve takip süreci hakkında bilgi verilecektir.
• Hafif şişlik ve ağrı şikayeti olabilir
• Ameliyat günü yatak istirahati tavsiye edilir
• İşinizdeki hareket düzeyine bağlı olarak birkaç gün içinde işe dönebilirsiniz.

Ameliyatın komplikasyonları nelerdir?

Komplikasyonları diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi nadir olup kanama, enfeksiyon ve şişlik olabilir. Plastik cerrahınız olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecektir.

Ne zaman ameliyatın kesin sonuçlarını göreceğiz?

Ameliyat sonuçları hemen işlem sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Genellikle 2 hafta içinde kesiler iyileşir, şişlik ve morluklar geçer. Az miktarlarda fark edilemeyen boyutlarda şişlik cerrahiden sonra birkaç ay kadar devam edebilir. Nihai kontur ve yara izi sonuçları ameliyattan sonra en az 6 ay sürer.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Hemen Ara Whatsapp