Erkekler penislerinin büyüklüğü ile uzun zamandır ilgileniyordu ve yakın zamana kadar bu konuda yapacakları çok az şey vardı. Hap ve kremlerin etkisiz olduğu kanıtlanırken, garip germe cihazları sadece anlamsız değil, aynı zamanda kalıcı hasar riski de taşımaktadır.

Bir penisin boyutu cinsel performansı veya zevki nadiren etkilese de, yeterli düzeyde olmadıklarını hisseden pek çok erkek penis büyütme seçeneklerini aramaktadır. Penis büyütme, erkeklerde vücut imajını ve benlik saygısını artırmakta önemli bir rol oynayabilir.

Günümüzde erkeklerin penislerini daha büyük hale getirmek için kendi vücutlarındaki yağların penise enjeksiyonu ile doğal bir büyütme alternatifi vardır. Yağ enjeksiyonu, vücudun uyluk ya da karın gibi bölgelerinden alınan fazla yağların belirli bir arıtma prosedürünün ardından, vücudun başka bir kısmına enjekte edilmesi işlemidir. Bu yağ dokuları istenilen büyüklük oluşturmak için penis dokusuna yerleştirilir. Yağ enjeksiyonu ile penisin hem çapında hem de boyunda büyüme sağlanır.

Plastik cerrahınız, muayenenizi yaptıktan sonra penis büyütme işlemini düşünmenize neden olan sebepleri değerlendirerek sürece başlar. İşlemin fiziksel ve duygusal yönlerini, neleri gerektirdiğini, ne tür sonuçların makul olarak beklenebileceğini detaylı olarak anlatır.

Penis Büyütme Ameliyat sırasında ne yapılır?

Penis büyütme ameliyatı iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada liposuction (yağ alma) yöntemi ile karın veya uyluk bölgesinden yağ dokuları elde edilir. Bu yağ dokuları santrifüj edilir. Böylece yağ hücreleri ayrılır ve diğer materyaller atılır. İkinci aşamada hazırlanan yağ dokuları penis etrafına enjekte edilerek penisin kalınlık ve uzunluğunda büyüme sağlanır. Yağ dokuları hastanın kendi vücudundan alındığı için, alerjik reaksiyon riski yoktur.

Penis Büyütme Ameliyatının iyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli?

Penis büyütme ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılabilen, ortalama 1 saat süren bir işlemdir. Aynı gün hasta taburcu edilebilir. Ameliyat sonrası dinlenme, süreci rahat atlatmanızı ve sonuçların daha iyi olmasını sağlayacaktır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün kullanılan ilaçlara cevap veren hafif ağrılar olabilir. Ameliyat sonrası cerrahi alanda şişlik ve morluk izlenebilir. Günler içinde kendiliğinden düzelecektir. Çoğu hasta 2-3 gün içinde işlerinin başına dönebilmektedir. Yağ hücrelerinin düzgün bir şekilde tutması ve kalmasına izin vermek için 3 hafta boyunca cinsel aktiviteden kaçınılmalıdır. Böylece yağ dokularının yer değiştirmesi engellenmiş olur. Kısa iyileşme periyodu bittiğinde, penis normal duyularına sahip olacak ve ereksiyonlar sertleşecektir. Bazı durumlarda, penisin istenilen büyüklüğe gelmesi için 3 ay sonra ikinci bir yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Penis Büyütme Ameliyatının komplikasyonları nelerdir?

Komplikasyonlar diğer prosedürlerde olduğu gibi nadir olup kanama, enfeksiyon ve şişlik olabilir. Ekstra büyüme nedeniyle penisin sıkışmaması için hastaların sünnetli olması daha uygundur. Büyütme ameliyatı olan bazı durumlarda yağın konumuna bağlı olarak asimetri olabilir veya topaklar oluşabilir. Masaj yapılarak bu problemler düzeltilebilir. Plastik cerrahınız olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecektir.

Ne zaman Penis büyütme ameliyatının kesin sonuçlarını göreceğiz?

Ameliyat sonuçları hemen işlem sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Genellikle 2 hafta içinde şişlik ve morluklar geçer. Az miktarlarda fark edilemeyen boyutlarda şişlik cerrahiden sonra birkaç ay kadar devam edebilir. Nihai kontur ve yara izi sonuçları ameliyattan sonra en az 6 ay sürer.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası His ve Ereksiyon Kaybı Olur mu?

Erkeklerin penis büyütme ameliyat ile ilgili yaşadıkları en büyük endişe his kaybı ya da ereksiyon kaybı noktasında! Ameliyattan sonra kalıcı bir his kaybı kesinlikle meydana gelmiyor. Elbette her ameliyatta dokuya kesi uygulandığında geçici bir his azalması meydana gelir. Dolayısıyla penis büyütme ameliyatlarında da bir his azalması meydana gelecektir. Ancak bunun geçici olduğunu vurgulayalım. Kalıcı bir his kaybına neden olmaz. Aynı durum ereksiyon kaybında da geçerlidir. Kalıcı olarak ereksiyon kaybı gibi bir durum yaşanmaz. Hatta ameliyatın gerçekleştiği ilk gün dahi ereksiyon meydana gelebilir.

Hemen Ara Whatsapp