Burada kadın meme protezlerinden değil, erkekler için kaslı ve güçlü bir göğüs görünümü oluşturmak için kullanılan pektoral protezlerden bahsedilmektedir.

Bazı erkekler her ne kadar spor yaparak göğüs kaslarını geliştirmeye çalışsalar da istedikleri sonucu elde edemeyebilirler veya bunun için uygun vakitleri yoktur. Pektoral protezler rahatlıkla göğüs bölgenizin görünümünü iyileştirebilir. Göğsünü büyütmek isteyen erkekler için iyi bir seçenek olabilir. Birkaç gün içinde işinize ve 1 ay içinde spora dönebilirsiniz.

Pektoral protezler erkeklerde göğüs büyütme için kullanılan yumuşak silikondan oluşan ve sızıntı yapmayan malzemelerdir. Protez pektoral kaslar arasına konulur ve ameliyat sonrası sonuçlar hemen görülür.

Pektoral protez ameliyatı öncesinde ne yapılır?

Pektoral protez ameliyatı öncesinde plastik cerrahi uzmanı tarafından muayeneniz yapılacaktır. Bu sırada sizin tıbbi geçmişiniz yanı sıra beklenti ve arzu ettiğiniz sonuçlar tartışılacaktır. İlk muayenede göğüs ölçüleriniz alınacak ve cerrahi planlama için preoperatif fotoğraflar çekilecektir. Doktorunuz ameliyat planını görüşecek ve kullanılacak implantın tipi ve boyutu hakkında bilgi verecektir.

Pektoral protez ameliyatı nasıl yapılır? Kesiler ve yara izleri nerede olur?

Pektoral protez ameliyatı 1 ila 2 saat süren ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Pektoral protezi yerleştirmek için 2 farklı kesi kullanılabilir.

 Meme altı kıvrım kesisi: Küçük bir kesi meme altındaki katlantıya yapılır. Bu pektoral kas altına protez yerleştirilmesi için kolay erişim sağlar.

Transaksiller insizyon: Koltukaltına bir kesi yapılır ve açılan tünel yoluyla protez pektoral kaslar arasına yerleştirilir.

Tüm kesiler yara izi boyutu ve görünürlüğünü minimize etmek için mümkün olduğu kadar küçük yapılır. Ancak, her kişinin yarası farklı iyileşir ve yara izi nihai sonucu olarak hastalar arasında farklılıklar olacaktır. Genellikle yara başlangıçta kırmızı olur ve zamanla soluklaşır.

Protezin büyüklüğünü seçme

Protez büyüklüğü çok kişisel bir karardır. Muayene sırasında plastik cerrahınız size ameliyat öncesi göğüs ölçüleriniz yanı sıra arzu edilen sonuca dayalı seçebileceğiniz protez boyutları ile ilgili bilgi verecektir. Bununla birlikte kullanılabilecek protez büyüklüğü vücut ölçüleriniz ve göğüslerinizin mevcut şekline bağlıdır.

İyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli? Ne zaman egzersize devam edebilirsiniz?

Anestezinin etkisi geçtikten sonra, eve gitmeniz mümkün olacaktır. Rahat bir ameliyat sonrası ve iyi sonuçlar için, işlem sonrasına istirahat etmeniz uygun olacaktır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca ilaçlara cevap veren ağrı ve şişlik olabilir. İyileşme süresi boyunca baskılı giysi giyilmesi gerekmektedir. Birçok hasta 3-5 gün içinde işlerine dönebilmektedir. İyileşme döneminde ağır kaldırma ve çekme hareketleri gibi yorucu fiziksel aktivitelerden cerrahi sonrası 2 ila 4 hafta boyunca kaçınmalıdır.

Ameliyatın komplikasyonları nelerdir?

Pektoral protez ameliyatı genellikle güvenli bir işlemdir. Riskler enfeksiyon (protez çıkarılmasını gerektiren veya gerektirmeyen), kanama, ağrı, protez cebinde sıvı birikimi, protezin kayması ve anestezi ile ilgili komplikasyonlardır.

Ne zaman ameliyatın kesin sonuçlarını göreceğiz?

Ameliyat sonuçları hemen işlem sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Az miktarlarda fark edilemeyen boyutlarda şişlik cerrahiden sonra 3-6 aya kadar devam edebilir. Nihai kontur ve yara izi sonuçları ameliyattan sonra en az 6 ay sürer.

Pektoral Protez ile Doğal Bir Görünüm Elde Edilir mi?

Bu sorunun yanıtı aslında kişinin vücut görünümü ve protezin büyüklüğünü doğru seçme ile yakından ilgilidir. Aşırı kilolu ve vücudun çeşitli yerlerinde sarmalar meydana gelmiş birinin oldukça kaslı gösteren bir pektoral kas görünümünü seçmesi elbette doğal görünmez. Bu noktada hekimin deneyimi devreye giriyor ve hastaların da doktorun önerisini dikkate alması gerekiyor. Bu alanda deneyimli olan hekimler hastaların vücut yapısına en uygun olan protez ölçüsünü zaten önerecektir. Böylece en doğal görünümü elde etmek de mümkün oluyor. Bu arada artık gerçeklik seviyesi son derece üst düzeyde olan protezlerin kullanıldığı bilgisini de sizlerle paylaşalım.

Pektoral Protezler Dışarıdan Belli Olur mu?

Bu protezlerle daha kaslı bir görünüme sıcak bakanların en önemli endişesi, dışarıdan belli olup olmayacağıdır. Elbette deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilen ameliyat, dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Erkeklerde pektoral protezler koltuk altı yağ dokusu üzerinden göğüs bölgesine yerleştiriliyor. Bu ameliyatta kesi ve dikişler ise olabildiğince görünmeyecek yerlerde oluyor. Zaten dikiş izleri kısa bir süre sonrasında ten rengini almaya başlıyor ve görünürlüğü de çok daha fazla azalıyor. Dolayısıyla ameliyat izi olarak görünmesi dahi çok zor. Protezler ise az önce de değindiğimiz gibi artık çok daha doğal görünecek şekilde dizayn ediliyor. Sonuç olarak pektoral protezler ile daha kaslı bir görünüme sahip olmak isteyenlerin, dışarıdan ameliyatın belli olacağı yönünde bir endişe yaşamasına hiç gerek yok. Çok sayıda Hollywood yıldızının dahi pektoral protezler ile daha kaslı bir görünüm aldıkları biliniyor.

Pektoral Kaslar Dokunduğunda Anlaşılır mı?

Bu sorunun yanıtı da yüzleri güldürüyor. Çünkü dokunduğunuzda pektoral protezlerin anlaşılması da mümkün değildir. Dokusu gerçek kas dokusu yumuşaklığında olan protezlerin partneriniz tarafından da anlaşılması asla mümkün olmaz. Ayrıca bu protez imkanından faydalanmak için mutlaka belirli bir kas genişliğine sahip olmak gerekmiyor. Her kilodan ve her vücut yapısına uygun protezler artık geliştirildi. Dileyen herkes son derece kolay bir operasyon olan bu ameliyat ile istediği, hayal ettiği görünüme kavuşabilir. Bizimle iletişime geçerek size daha fazla bilgi vermemizi sağlayabilirsiniz.

Hemen Ara Whatsapp