Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yaşlanma ile birlikte ciltte meydana gelen sarkma kendini en çok yüz bölgesinde belli eder. Yüz germe ameliyatı sarkan cilt görünümünü ortadan kaldırarak daha genç ve daha gergin bir cilt görünümü else etmek amacıyla gerçekleştirilen estetik ameliyattır. Yüz bölgesinin daha genç görünmesi için yapılan bu ameliyatla özellikle kulak önünde toplanan deri görünümü, sarkık çene ve yanak görünümü ortadan kaldırılır. Özellikle 50 yaş üstü hastaların tercihi olan bu estetik ameliyatla yaklaşık 20 yaş daha genç görünmek bile mümkün olabiliyor.

Yüz Germe Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle ameliyattan 10 gün önce sigara kullanımı bırakılmalı!
  • Kan sulandırma özelliği olan ilaçların da alınmaması gerekiyor. E vitamini içeren gıdalar ve bazı bitki çayları da kanamayı azaltma etkisine sahip olabiliyor. Bu yüzden söz konusu çay ve gıdaların tüketilmemesi de büyük önem taşıyor.
  • Ameliyattan sonra saçların 1 ay süreyle boyanması yasak olacak. Eğer saçlarınızı boyuyorsanız, ameliyattan bir hafta öncesinde boyama işleminizi yapmanızda fayda var.
  • Ameliyattan önce 3 gün alkol alınmaması da yine dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.
  • Saçların uzun olması ameliyat sonrası pansumanları gizleme konusunda yardımcı olabiliyor. Kısa saç kullananların bu durumu dikkate alarak saçlarınızı kestirmemesinden fayda var.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ankara yüz germek ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Öncelikle saçlı deri, kulak üzerinden başlamak kaydıyla aşağıya doğru kesilir ve yüz derisi kaldırılır. Yüz bölgesinde sarkık bir görünüme neden olan ve aynı zamanda yüz kaslarını da içeren yumuşak dokuya askı tekniği ile müdahale edilir. Bu müdahale esnasında söz konusu yumuşak doku özel dikişler ile yukarıya doğru kaldırılır. Yüzdeki derinin fazlalık yapan kısımları kesi ile çıkarılır. Aynı zamanda ağız çevresinde yer alan ve gülme çizgileri dediğimiz derin kırışıklık görünümü ortadan kaldırılır. Sonrasında dikiş uygulaması yapılır. Bu ameliyat 4 saat ila 7 saat arasında değişen bir sürede tamamlanır. Özellikle yüz germe ameliyatı ile beraber boyun germe gibi kombine estetik girişimlerin yapılması durumunda ameliyat süresinin uzayabileceğini belirtelim. Elbette bu süreçte hastaya anestezi uygulandığı için ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz.

Yüz Germe Ameliyatından Sonra iyileşme Süreci Nasıl?

Geliştirilen yeni teknikler sayesinde artık hastalar çok daha konforlu bir iyileşme süreci yaşıyor. Ameliyatın ardından 1 ila 2 gün sonra kulak arkasına yerleştirilmiş olan dren alınır. Yaklaşık 2 gün klinik istirahat gerekiyor. Bu nedenle ameliyat tarihi planlamanızı bu durumu dikkate alarak yapmanızı öneririz. Operasyondan 1 hafta sonrasında yüzde ve göz kapaklarında bulunan dikişler alınır. 10 gün sonrasında ise saçlı deriye uygulanmış olan dikişler alınır. Ameliyatın ardından 2 ila 3 gün boyunca banyo yapılamaması gerekiyor. Aynı zamanda ameliyatın ardından bir hafta boyunca makyaj yapılması önerilmiyor. Bu süre boyunca alkol kullanımından da uzak durmalısınız. Ameliyattan sonra 2 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi, sauna ve hamam gibi buharlı ve sıcak ortamlarda bulunulmaması gereklidir. Düzenli olarak 6 ay boyunca güneş koruyucu krem kullanımı da önem taşıyor. Şişlik, morluk ve his kaybı 3 hafta içerisinde tamamen ortadan kalkıyor. Yüzün tam şeklini alması ve ameliyatın sonucunun net bir şekilde görülmesi için 1 yıllık bir sürenin geçmesi gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Dikkat edilmesi gereken tüm hususlar hakkında doktorunuz tarafından detaylı bir şekilde bilgilendiriliyorsunuz.

Kimler Yüz Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Ameliyata engel bir durumu olmayan, yüz bölgesinde sarkık bir deri görünümü meydana gelmiş herkes yüz germe ameliyatı yaptırabilir. Ancak hastalarımıza 50 yaşından önce bu ameliyatı yaptırmalarını önermiyoruz.

Ankara yüz germe ameliyatı hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Hemen Ara Whatsapp