Ankara Penis Büyütme Ameliyatı

Olması gerekenden daha küçük ebatlarda olan penis bölgesinin büyütülmesi için gerçekleştirilen ameliyat genel olarak penis büyütme ameliyatı olarak adlandırılıyor. Erkeklerin ilgilendiği genital estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de penis büyütme ameliyatıdır. Penis büyütme ameliyatında penisin hem çapına hem de boyuna müdahale edilebiliyor.  Böylece penis organının sadece daha kalın değil aynı zamanda daha  uzun olması da sağlanabiliyor.

Kimler Penis Büyütme Ameliyatı Yaptırabilir?

Penis büyütme ameliyatı, ameliyata engel bir durumu olmayan herkes tarafından tercih edilebilecek genital estetik operasyonlardan biridir. Sadece çeşitli sağlık sorunları bazı bireylerin herhangi bir ameliyata girmesini sakıncalı hale getirebiliyor. Bunlar dışında herkes için tercih edilebilecek ameliyat yöntemlerinden biridir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat genel olarak yağ enjeksiyonu tekniği tercih edilerek gerçekleştiriliyor. Bu nedenle iki farklı aşamadan oluşan bir ameliyat prosedürü olduğunu belirtebiliriz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem esnasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor. Ameliyatın ilk aşamasında liposuction işlemi gerçekleştiriliyor. Hastanın karın ya da uyudu kısmından yağ dokusu elde ediliyor. Yağ dokusu santrifüj edilir ve yağ hücreleri ayıklanır. Geri kalan kısım atılır. Bu sayede ameliyatın ilk aşaması tamamlanmış oluyor. Ameliyatın 2. Aşamasında ise ilk aşamada elde edilen yağ hücreleri hastanın penis bölgesine enjekte edilir. Bu sayede hem daha kalın hem de daha uzun bir  penis organı elde edilir. Penis büyütme ameliyatının en önemli özelliği alerjik reaksiyon riskinin olmamasıdır. Çünkü enjeksiyon işleminde hastanın kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılır. Bu yağ hücreleri vücut tarafından yabancı bir cisim olarak algılanmaz ve dolayısı ile alerjik reaksiyon baş göstermez.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

Öncelikle ameliyatın genel olarak bir saat gibi kısa bir zaman diliminde tamamlandığı bilgisini aktaralım. Ameliyatın ardından hastalarımız aynı gün taburcu ediliyor. Klinik istirahate ihtiyaç duyulmuyor. Ancak evde bir süre dinlenilmesi gerektiğini de belirtelim. 3 ila 4 gün sonrasında hastanın iş hayatına ve günlük hayatına geri dönmesi mümkün olabiliyor. Ancak enjeksiyon yöntemi ile penis bölgesine gönderilen yağ hücrelerinin olması gerektiği gibi tutulabilmesi için 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemek gerekiyor. Cinsel ilişki yağ dokulardan yer değiştirmesine sebebiyet verebiliyor ve penis bölgesinde deforme bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle  ameliyatın ardından mastürbasyon ve cinsel ilişki yasağına uyulması çok büyük önem taşıyor. Birkaç gün boyunca hafif düzeyde ağrı olabilir. Ağrı kesici ilaç kullanımıyla hastalarımızın yaşadığı bu ağrı kontrol altına alınabiliyor. Zira dayanılmayacak düzeyde bir ağrıdan söz etmiyoruz. Hafif morluk olması da son derece normal bir durumdur.

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Seans Sürüyor?

Bu işlemde penisini istenen büyüklüğe ulaşması için genellikle tek bir ameliyat yeterli olabiliyor. Ancak çok küçük boyutlarda penis söz konusu olduğunda ameliyattan yaklaşık 3 ay sonra ikinci bir seans yağ enjeksiyonu gerçekleştirilmesi gerekebiliyor. İstenen penis ebatlarında ulaşılması için kaç seans  uygulama yapılması gerektiğini ameliyat öncesinde yapılan muayenede doktorunuz size bildirecektir. İkinci yağ enjeksiyonuna çok ender durumlarda ihtiyaç duyulur.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Duyular Eskisi Gibi Olur Mu?

Halk arasında ameliyatın ardından ereksiyon sıkıntıları yaşanabildiği gibi çeşitli bilgiler dolaşabiliyor. Ancak bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını rahatlıkla belirtebiliriz. Penis büyütme ameliyatından sonra duygular kesinlikle eskisi gibi olur. Sadece ameliyat stresi ve benzeri nedenlerle cinsel ilişki yasağı sona erdikten sonra hastalarımızda psikolojik olarak ereksiyon olamama gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlar tamamen geçicidir ve nedeni de psikolojiktir.

Penis Başına Geçici Dolgu Uygulamasıyla Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma sorunu toplumun büyük bir kısmını etkilemektir. En sık görülen cinsel işlev bozuklukları arasında yer almaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için alternatif çözümler üretilmeye devam edilmektedir.

Erken boşalma sorunu için aslında psikolojik tedavi, sprey gibi alternatifler bulunmaktadır. Ancak bunların işe yaramadığı ya da istenmediği durumlarda penis başına geçici dolgu bir çözüm olabilir. Penisin sinir yoğunluğunun en fazla bulunduğu bölge baş kısmıdır ve penisin baş kısmına hyaluronik asit ihtiva eden dolgular enjekte edilir.

Non invaziv bir uygulamadır ve bir erkeğin boşalma süresini 3 katına çıkarabilir. Penis başı klinik ortamda lokal anestezi verilerek uyuşturulur. Uyuşturma işleminden sonra bölgeye hyaluronik asit ihtiva eden dolgular enjekte edilir.

Yorumlar ( 2 )

  • Alptuğ

    Merhaba penis büyütme ameliyatlının fiyatını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

  • Recep

    Merhabalar hocam,penis büyütme ameliyatı hakkında bilgi alabilir miyim, ,penisim ereksiyon halinde iken 8.50 cm ve ben bundan çok rahatsızım, teşekkürler iyi çalışmalar ortalama bir fiyat konusunda bilgi alabilirsen çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp