Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı

Kilo alıp verme, yaşın ilerlemesi, hamilelik ve emzirme dönemleri, hormonal değişimler zamanla meme dokusunda sarkma olmasını beraberinde getiriyor. Bu da kadınlarda çok büyük özgüven sorunlarına neden olabiliyor ve vücudun, genç, dinç, fit görünmesini önlüyor. Bu durumda da devreye mastopeksi yani meme dikleştirme estetiği ameliyatı giriyor. Meme dikleştirme estetiği meme başı ve meme dokusunun daha dik bir görünüm almasını sağlamak amacıyla yapılan operasyondur. Memenin daha dik olmakla birlikte daha dolgun görünmesi de sağlanabiliyor.

meme dikleştirme estetiği ameliyatı

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Yaptırabilir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak meme bölgesinde sarkma meydana gelmiş olan herkes meme dikleştirme estetiği yaptırabilir. Ancak elbette tahmin edebileceğiniz gibi ameliyata engel bir sağlık sorununun olmaması gerekiyor. Aynı zamanda hamilelik ve e

mzirme dönemlerinde de meme dikleştirme ameliyatı yapılıyor. Özellikle doğum yapan kadınların doğum sonrasında kilo vermesi ve doğumdan en az 3 yıl sonrasında meme dikleştirme ameliyatı için başvuruda bulunulmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü doğumdan sonra vücudun ve dolayısıyla memelerin eski formunu kazanması yaklaşık 3 yıl sürebiliyor. Bu süreyi bekledikten sonra meme dikleştirme ameliyatı yapılmasında fayda görüyoruz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı birkaç farklı teknikle yapılabiliyor. Bunlar arasından hangisinin hasta için en uygun teknik olduğuna hekim tarafından karar verilecektir. Ameliyat genellikle 1 ila 3 saat içerisinde tamamlanıyor.  Sarkmanın ne derecede olduğuna bağlı olarak meme bölgesinden ve meme başından  bir miktar dokunun kesilerek çıkarılması gerekebilir. Meme başı yeniden konumlandırılıyor ve ardından kesi uygulanan yerden meme bölgesine müdahale edilerek daha dik bir görünüm kazanması sağlanıyor. Ardından uygulanan dikiş atılarak ameliyat tamamlanıyor. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirildiği için tüm bu işlemler esnasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Bu nedenle hastaların acı duyma konusunda herhangi bir endişe etmelerine hiç gerek yok.

Meme Dikleştirme Ameliyatı İle Farklı Ameliyatlar Kombine Edilebilir mi?

Elbette bu estetik ameliyatla birlikte bazı ameliyatlar bir arada gerçekleştirilebiliyor. Örneğin meme dikleştirme ameliyatı esnasında silikon uygulaması da yapılabilir. Aynı zamanda asimetrik meme görünümünün düzeltilmesi de aynı ameliyat esnasında mümkün olabiliyor. Memedeki deformasyonun ortadan kaldırılması için de estetik girişimde bulunulabilir. Doktorunuz taleplerinize bağlı olarak hangi ameliyatların meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılabileceği konusunda size bilgi verecektir.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci Nasıl?

Ameliyatın ardından hastalarımız aynı gün taburcu edilebiliyor. Herhangi bir sıkıntı olmadığı müddetçe klinik istirahate gerek duymuyoruz. Ancak hastaların evde bir hafta boyunca dinlenmesi gerekiyor. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı olmaya karar verenlerin ameliyat planlamasını bu bilgi doğrultusunda yapmasında fayda var. İyileşme süreci boyunca destekleyici sütyen kullanımı çok büyük önem taşıyor. Ayrıca ameliyat sonrasında hafif düzeyde ödem ve morluk olabilir. Yaklaşık bir hafta sonrasında ödem ve morluk kendiliğinden azalarak ortadan kalkacaktır.

Ara ara soğuk kompres uygulanması daha az ödem oluşmasını sağladığı için hastalarımıza öneriyoruz. Yaklaşık 1 hafta sonrasında iş hayatına rahatlıkla geri dönülebiliyor. Meme dikleştirme ameliyatı olanların iş hayatından çok uzun süre ayrı kalmasına hiç gerek yok. Ameliyatın ardından hafif derecede ağrı olması normal kabul ettiğimiz bir durumdur. Ağrı kesici ilaç kullanımıyla bu ağrı da kontrol altına alınabiliyor.

Ameliyat sonrasında meme bölgesine darbe alınmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle ağır fiziksel hareketlerden  4 hafta boyunca kaçınmak gerekiyor. Bu süre zarfında aynı zamanda spor ve egzersiz yapılmaması gerekiyor. Sauna ve hamam gibi çok sıcak ortamlarda bulunmamak da büyük önem taşıyor.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir Mi?

Meme estetiği son yıllarda sıkça yapılan uygulamaların başında geliyor. Sarkık, küçük ya da büyük memeler başta sağlık olmak üzere görünüm itibariyle de istenmedik bir durum. Bir başka deyişle dolgun ve dik memeler her kadının hayalidir.

Fakat genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle meme dokusu zamanla formunu kaybediyor. Bu durumda meme estetiği devreye giriyor. Meme kaldırma yani dikleştirme de bu uygulamalardan biridir.

Meme kaldırma ameliyatı çoğunlukla süt kanallarına ve meme bezine zarar vermeden yapılıyor. Sadece meme derisi küçültülüyor. Herhangi bir komplikasyon olmazsa süt verme zorluğu da yaşanmıyor. Ameliyatı yapan kişinin uzmanlığı da bu durumu etkilemektedir. Fakat meme kaldırma ameliyatından sonra anneler genellikle emzirmede bir sorun yaşamıyor.

Ankara meme dikleştirme ameliyatı hakkında bilgi almak ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı hacim kaybı yaşamış olan memelere daha dik bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen cerrahi operasyondur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?
Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Meme Dikleştirme Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?
Meme Dikleştirme Ameliyatı Olmak İçin Yaşımın Kaç Olması Gerekir?
Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Yorumlar ( 2 )

  • Bilgen Demir

    Meme dikleştirme fiyatlarınız nedir ve karın bölgesinden yağ alıyormusumuz onun fiyatı nedir acaba ?
    Teşekkürler

    • Serdar Yüce

      Merhaba, 0530 099 06 69 arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp