Ankara Liposuction Tedavisi

Vücudun çeşitli yerlerinde biriken yağ tabakasının dışarıya çıkarılmasını sağlamak amacıyla yapılan işleme liposuction denir. Karın, bel, sırt, kollar, boyun, uyluk ve kalça bölgesine yapılabilen bu işlem bir kilo verme yöntemi değildir. Vücudun çeşitli yerlerinde biriken bölgesel yağlanma olarak da adlandırılan yağlanmanın ortaya çıkardığı görüntüyü yok etmek için uygulanır. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Sizlerde Ankara’da Liposuction tedavisi yaptırmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

 

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

Ankara Liposuction TedavisiAnkara Liposuction işleminin rahatlıkla yapılabildiği kentler arasında yer alıyor. Her ne kadar dileyen herkes bu işlemden faydalanabilir ve bölgesel yağlarından kurtulabilir gibi görünse de liposuction işleminden faydalanmak isteyenlerin öncelikle iyi bir cilt kalitesine sahip olunması gerekiyor. Çeşitli cilt sorunları yaşayanların bu işlemden faydalanamadığını bilmenizde fayda var. Bununla birlikte kişinin vücut kitle indeksi de mutlaka uygulama öncesinde gözden geçirilir. Şayet normal ise liposuction işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat vücut kitle indeksi normal olmayan kişilerin de bu işlemi yaptıramayacağını aktaralım. Fazla kilo oranı yüksek olan kişilerin vücudunun sadece göbek ya da kalça gibi bir bölümüne bu işlem yapılırsa, ortaya son derece orantısız bir vücut görünümü çıkacaktır. Dolayısıyla çok fazla kilosu olan kişilerin öncelikle diyet ve egzersiz yöntemi ile kilo vermesi ve sonrasında bu işlemden faydalanmanız gerekir. Bununla birlikte hamilelik dönemlerinde ve emzirme dönemlerinde de liposuction işlemi gerçekleştirilemiyor. Doğum sonrası emzirme döneminin tamamlanmasını beklemeniz ve doğum kilolarını verdikten sonra bu işlemden faydalanmanızda fayda var.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction işlemi genel anestezi altında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Sadece ender durumlarda sedasyon yöntemi ile de yapılabilir.

Ankara Liposuction Tedavisi

Uygulamanın vücudun hangi bölgelerine yapılacağı ve ne oranda yağ çıkarılacağına bağlı olarak işlem süresi de değişir. Genel olarak bir saat ila 3 saat arasında değişebilen bir sürede uygulamanın tamamlandığını belirtebiliriz. Öncelikle yağların daha kolay çıkarılması için vücudun işlem yapılacak bölgelerine bir sıvı gönderilir.  Bu sıvı aynı zamanda kanama riskini de azaltır ve liposuction sonrasında yaşanabilecek ağrıyı da  ciddi düzeyde azaltır. Sıvının gönderilmesinden sonra metal kanüller kullanılarak deri altında biriken yağ tabakasına ulaşılır. Yağın aspirasyon yöntemi ile dışarıya atılması sağlanır. Bu sayede işlem tamamlanır.

Liposuction Ağrı Yapar Mı?

Liposuction Ağrı Yapar Mı?Liposuction işleminde vücuda sadece 4 milimetre gibi küçük kesiler uygulanır. Cildin altındaki yağ tabakasına ulaşmak için bu kesilerin yapılması gerekiyor. Uygulama sonrasında hafif düzeyde ağrı olabilir. Ancak bu ağrının nedeni vücuda uygulanan kesi değil yağ tabakasının çıkarılmış olmasıdır. Ağrı kesici ilaç kullanımıyla kontrol altına alınabilen bu ağrı hastaların günlük hayatını etkilemez. Zira uygulamadan hemen sonra zaten son derece güçlü olan bir ağrı kesici ilaç hastaya veriliyor.  İşlem sırasında genel anestezi uygulandığından herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmesi mümkün olmuyor.
Sonuç olarak liposuction işlemi sonrasında yaşanan ağrı kişinin vücudunu çok zorlayan ve günlük hayatını dahi sıkıntıya sokacak kadar güçlü bir ağrı olmuyor. Ağrı kesici ilaçlar çoğu zaman kişinin hissettiği bu ağrının tamamen ortadan kalkmasını sağlayabiliyor. Liposuction sonrasında ağrı konusu çok sayıda kişinin bu işlemden uzak durmasını beraberinde getiriyor. Oysa son derece küçük kesiler uygulanarak gerçekleştirilen liposuction işlemi sanıldığı kadar dayanılmaz düzeyde bir ağrıya sebebiyet vermez. Ağrı olması korkusu nedeniyle liposuction işleminden uzak durmanıza gerek yok. Ankara liposuction uygulamalarının sık yapıldığı kentlerin başında geliyor. Size bu işlemden faydalanabilir ve bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz.

Liposuction Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl?

Liposuction Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl?Liposuction işleminin ardından klinik ortamda istirahat etmeniz, çok elzem bir durum ortaya çıkmadıkça gerekmez. Kişinin kendini iyi hissetmesi durumunda uygulamanın ardından bir süre klinik ortamda dinlendikten sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ancak doktorlar liposuction işleminin ardından vücudum toparlandı bilmesi için ev ortamında yaklaşık 7 gün dinlenilmesi gerektiğini dile getiriyor. Bu nedenle uygulama yapılmadan önce iş hayatınızı ve sosyal hayatınızı 7 gün ara verecek şekilde ayarlamanızda fayda var.
İyileşme sürecinin kişiyi çok zorlamadığını belirtebiliriz. Sadece liposuction işlemi esnasında vücuda uygulanan kesi yerlerinde hafif olmak kaydıyla bir ağrı ya da sızı meydana gelebilir. Ancak ağrı kesici ilaç kullanımı bu ağrının hasta tarafından hissedilmesini engelleyebiliyor. Aynı zamanda kesi uygulanan yerde ilk birkaç gün hafif bir kanama meydana gelmesi gayet normal kabul edilen bir durumdur ve bu konuda kanama fazla miktarda olmadığı sürece endişe edilmesine gerek olmaz.
Vücudun liposuction uygulanan yerlerinde hafif bir morluk ya da şişme olması da yine endişe etmemeniz gereken durumlar arasında yer alıyor. Morluklar ve şişlikler 1 ila 2 hafta sonrasında kendiliğinden ortadan kaybolduğu için herhangi bir müdahaleye de gerek olmuyor. Liposuction yaptıran kişilerin iş hayatına dönebilmesi için bir haftalık bir evde dinlenme süreci getirmeleri gerekiyor. Sonrasında rahatlıkla iş yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler.
Uygulamanın ardından birkaç gün geçtikten sonra hastanın kendini iyi hissetmesi durumunda kısa mesafe olmak kaydı ile yürüyüş yapılabiliyor. Ancak 1 haftalık süre boyunca kişinin vücudunu zorlayan hareketlerde bulunmaması ve bundan itina ile kaçınması gerekiyor. Zira liposuction işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda doktor tarafından detaylı bir şekilde bilgilendiriliyorsunuz.
Ankara Luposiction sonrası hijyen sürecinde nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Liposuction Komplikasyonları Nelerdir?

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi  uygulamadan sonra da enfeksiyon ve kanama riski mevcuttur. Aynı zamanda morarma ve ödem liposuction işleminin komplikasyonları arasında yer alıyor. Kontür düzensizlikleri oluşma riskinin de mevcut olduğunu belirtelim. Uyuşma ve hafif düzeyde his kaybı, bacakta kan pıhtılarının oluşması gibi riskler de mevcut. Zira uygulamadan önce işlemin komplikasyonları hakkında da bilgilendiriliyorsunuz. Bu komplikasyonların cerrahi müdahalelerin neredeyse tamamında mevcut olduğunu belirtelim. Komplikasyonların gerçekleşme olasılığı her ne kadar düşük olsa da böyle bir risk olduğu için tarafınıza mutlaka bilgi veriliyor.

Ankara Liposuction Operasyonu Fiyatları hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

Hemen Ara Whatsapp