Ankara Labioplasti Operasyonu

Labia minör adı verilen ve vajinal açıklığı çevreleyen dokuya yapılan ve bu derinin küçültülmesi ya da yeniden şekillendirilmesi için yapılan genital estetik işleme labioplasti ameliyatı denir. Halk arasında iç dudak estetiği olarak da adlandırılan bu ameliyat, kadıların tercih ettiği genital estetik işlemler arasında en çok yararlanılanlardan biridir.

Labioplasti ameliyatı kimler yaptırabilir?

Vajinanızda, iç dudakların asimetrik olmasından ya da büyük olmasından şikayetçiyseniz, ameliyata engel herhangi bir durumunuz yoksa rahatlıkla labioplasti ameliyatı olabilirsiniz. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ameliyatlar yapılamıyor. Doğum sonrasında iç dudaklarda sarkma meydana gelmiş olan kadınların ameliyat için emzirme döneminin bitmesini beklemesi gerekiyor.

Vajina iç dudaklarının sarkıklığı, rahatsız edici bir noktaya gelmiş kadınlar için, labioplasti tıbbi bir gereklilik olarak ifade edilebilir. Labioplasti ameliyatını kimler yaptırabilir sorusunun yanıtı ise, doktorun bu cerrahi müdahale öncesinde, buna engel olacak bir hastalığın bulunup bulunmadığına dair değerlendirmesi ile ortaya çıkar. Özellikle, doğum sonrasında yaşanan sarkmadan ötürü, iç dudaklarda meydana gelen sarkmalar ile mücadele eden kadınlar, modern bilimsel tekniklerin uygulandığı, ağrısız ve hızlı bir operasyon olan labioplasti ile bu sorunu ortadan kaldırabilirler.

Labioplasti operasyonunda yaş sınırı var mı?

Labioplasti operasyonu için, genel bir yaş sınırı söz konusu değildir. Bu işlem, 18 yaşını doldurmuş her yaşta kadına uygulanabilir. Labioplasti yapılması için, evli ya da bekar, doğum yapmış ya da yapmamış bir kişi olunması fark yaratmamaktadır. Labioplasti operasyonu, vajinanın iç dudaklarındaki sarkmadan ötürü, yaşam kalitesi düşmüş ve çeşitli sorunlar yaşayan herkese yapılabilir. İstanbul, İzmir, Ankara labioplasti ameliyatı konusunda yoğun taleplerin, her yaş grubundan olduğu merkezler arasındadır.

Ankara Labioplasti (İç Dudak Estetiği)Labioplasti Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Kadınlarda iç dudakların olması gerekenden daha büyük olması kimi zaman hormonlardan kaynaklanabiliyor. Bazı kadınlarda da doğumdan sonra iç dudak bölgesinde ciddi düzeyde sarkma meydana gelebiliyor. Doğuştan da iç dudaklarda büyüklük olabiliyor. Sebebi ne olursa olsun iç dudakların büyük olması kadınlarda her şeyden önce psikolojik sorunlara neden oluyor. Özgüven kaybı ya da cinsel ilişkiye girmek istememek gibi çeşitli sorunlara neden olabilen iç dudak büyüklüğü aynı zamanda dar kıyafetlerden bu bölgenin belli olması nedeniyle de kadınlara sıkıntı yaşatabiliyor. Bu durumu yaşayan kadınlar artık labioplasti ameliyatı ile yaşadıkları tüm bu sorunlardan kurtulabilir.

Hangi durumlarda labioplasti operasyonu yapılır?

İç dudak sarkmasına yönelik, en etkili estetik teknik olan labioplasti, aşağıdaki nedenlerden ötürü iç dudak sarkması yaşayan kişilere yapılabilmektedir. Aşağıdaki nedenlerin dışında, farklı estetik problemler de, labioplasti uygulamasının nedenleri içindedir.

 

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Bu ameliyat son derece pratik bir şekilde uygulanabilen  estetik  operasyonlardan biridir. Genel anestezi ile yapılabildiği gibi sedasyon yöntemi ile ya da lokal anestezi ile de yapılabilir. Ameliyatta fazla olan doku kesi yoluyla çıkarılır ve iç dudak bölgesine estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırır. Daha küçük iç dudak görünümünün elde edilmesi için ne kadar doku çıkarılması gerektiği kişiye göre değişebilir. Genellikle bir saat içerisinde ameliyat tamamlanıyor. Acaba farklı genital estetik operasyonlarla labioplasti ameliyatının kombi edilmesi durumunda bu süre uzayabilir. Ameliyattan sonra aynı gün hastalarımız taburcu olabiliyor. Bu ameliyatın ardından klinik istirahat gerekmiyor. Ancak evde birkaç gün boyunca dinlenmeniz gerekebilir. Birkaç gün sonrasında iş hayatınıza ve gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl?

Ameliyat kolay bir şekilde uygulandığından hastaların gayet konforlu bir şekilde iyileşme sürecini atlatabildiklerini belirtelim. Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken hijyen koşullarıdır. Hastaların mutlaka hijyen konusuna maksimum düzeyde özen göstermesi gerekiyor. Son derece hafif olmak kaydıyla ağrı şikayeti de ortaya çıkabilir. Ancak ağrı kesici ilaç kullanımıyla hastalarımızın yaşadığı bu ağrıyı ortadan kaldırabiliyoruz. Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Aynı zamanda bu süre zarfında  vücudu yorabilecek fiziksel aktivitelerden uzak durmak da çok büyük önem taşıyor. Hastalarımızın birkaç hafta hamam sauna gibi çok sıcak ortamlarda bulunmamasını tavsiye ediyoruz.

Labioplasti Ameliyatının Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Ameliyatın sonuçlarını görmek için birkaç hafta beklemeniz gerekir. Çünkü ameliyatın ardından kesi uygulanan bölgede şişlik ve ödem olabiliyor. Bu da ameliyatın sonucunu net bir şekilde görmenizi engelleyebilir. Ancak şişlik azaldıkça ve ödem kayboldukça neticeyi daha net bir şekilde görebilirsiniz. Bu süre de genellikle iki haftadır. Vücudunuzun iyileşme hızına  bağlı olarak daha kısa sürede de neticeyi görebilirsiniz. Ancak çok fazla fark edilmeyecek şekilde hafif şişlikler 6 aya kadar uzayan bir süre boyunca kalabiliyor. Bu durumda ameliyatın sonucunu görmek için bu sürenin de tamamlanmasını beklemek durumundasınız. Elbette morluk ve ağrı gibi şikayetler bu kadar uzun süre devam etmiyor.

Ankara labioplasti ameliyatı ile ilgili merak ettikleriniz ve operasyon için iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp