Ankara Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

30’lu yaşların geride kalması ile birlikte alın ve kaş bölgesinde bir sarkma meydana gelir. Ciltteki sarkma özellikle göz kapaklarında kendini belli eder ve kişinin çoğu zaman olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Göz kapağı estetiği ameliyatı sarkmış ve düşük ola göz kapağının kaldırılması için yapılan estetik ameliyattır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Ameliyata engel bir durumu olmayan herkes alt ve üst göz kapağı için göz kapağı estetiği ameliyatı yaptırabilir. Ancak elbette bu ameliyat için en azından belirli bir düzeyde cilt sarkmasını meydana gelmesini beklemenizde fayda var. Genetik faktörlere bağlı olarak göz kapağında sarkık bir görüntünün  hangi yaşta oluştuğu konusunda net bir rakam veremeyiz. Göz kapağındaki sarkıklığın sizi rahatsız ettiği noktada ameliyat kararı verebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyattan önce kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması büyük önem taşıyor. Aynı zamanda yüksek oranda e vitamini içeren gıdaları da tüketmelisiniz. Çünkü e vitamini de kanamayı artırma gibi bir özelliğe sahiptir. Bazı bitki çaylarının da kanamayı artırma özelliği olduğundan  ameliyattan 1 hafta öncesinde bitki çayı tüketimini de durdurmanızda fayda var. Ameliyattan 10 gün önce sigarayı bırakmalısınız.  Göz kuruluğu, tiroid ya da göz kuruluğu gibi hastalıklara sahipseniz doktorunuzu mutlaka ameliyattan önce bu hastalıklarla ilgili bilgilendirmelisiniz.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ankara göz kapağı estetiği operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak bazı hastalar  ameliyattan kaynaklı psikolojik sıkıntı yaşayabiliyor ve bu nedenle genel anestezi uygulamamız gerekebiliyor. Ameliyat yaklaşık olarak 1 saatte tamamlanıyor. Hastanın oturma pozisyonunda operasyon  esnasında çıkarılacak olan deri ve kas belirlenir. Bazı hastalarda yağ dokusundan da bir miktar çıkarmak gerekebiliyor. Daha önce çizimle belirlenen bu bölge ameliyat esnasında kesi uygulanarak çıkarılır. Ardından dikiş uygulamasıyla göz kapaklarına olması gereken görünüm kazandırılır.  Ameliyat esnasında anestezi etkisi olduğundan hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Bu konuda hiçbir şekilde endişe etmeden ameliyat kararı verebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıl?

Ameliyatın ardından hastaları çok zorlu bir iyileşme süreci beklemiyor. Sadece doktorun önerilerine ve uyarılarına harfiyen dikkat etmelisiniz. Göz kapaklarına operasyondan hemen sonra bant uygulanır ancak bu bantlar görmenizi engellemeyecek, bu konuda da endişe etmenize gerek yok. Ödem ve morluğu azaltmak amacıyla soğuk kompres uygulamanız gerekebilir. Şişlikler ve morlukların ameliyattan sonra 2 gün boyunca artarak seyretmesi son derece normal bir durumdur. Bu sürenin sonunda morluklar ve şişlikler hızlı azalacak ve yok olacak. Ameliyattan sonraki ilk gün boyunca göz kapağında sızıntı şeklinde olmak kaydıyla kanama olması ya da sıvı gelmesi normal bir durumdur. Son olarak ameliyatın ardından öksürme, hapşırma ya da ağır kaldırma, koşma gibi efor sarf ettirecek hareketlerden kaçınmanız gerekiyor.

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Yeniden Sarkma Meydana Gelir mi?

Estetik ameliyatlar kişinin daha genç görünmesi için yapılabiliyor.  Ancak yaşlanmayı durdurmadığını da belirtmek gerekir. Estetik ameliyatlardan sonra da yaşlanma devam eder. Dolayısıyla ameliyatın ardından kişinin göz kapaklarında yeniden bir sarkma meydana gelebilir. Ancak bu süreç yaklaşık 10 ila 15 yıllık bir zaman diliminde gerçekleşiyor. Hızlı bir şekilde göz kapaklarında yeniden sarkma meydana gelmesi durumunda ikinci kez göz kapağı estetiği ameliyatı yapılabilir. Yani göz kapağı estetiği ameliyatı göz kapaklarında bir daha sarkma bir daha gelmeyeceği şeklinde bir garanti vermez. Yeniden, uzun yıllar içerisinde olsa dahi deride bir sarkma meydana gelebilir.

Ankara göz kapağı estetiği ameliyatı hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Göz kapağı ameliyatından sonra ağrı olur mu?

Operasyonun ardından, ilk iki günde lokal şişme ve morarma olabilir. Çeşitli buz uygulamaları ile bu ağrılar giderilebilir. Ameliyatın ardından, bir hafta ile 10 gün arasında şişlik ve morluklar kaybolmaktadır.

Göz kapağı ameliyatından ne kadar sonra işe başlanabilir?
Göz kapak estetiği ameliyatı sonrasında tekrar bozulma olur mu?
Göz kapağı estetiği öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?
Göz kapağı estetiği kimlere yapılmalıdır?
Göz kapağı estetiği için ideal yaş nedir?
Göz kapağı estetiği genel anestezi ile mi yapılır?
Göz kapağı estetiği ameliyatının sonucu kalıcı mıdır?
Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra hastanede kalmam gerekir mi?
Göz kapağı estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp