Erkeklerde Genital Estetik Neden Yapılır?

Erkeklerde genital bölge ile ilgili yaşanan bazı sıkıntılar hastaların cinsel hayatını ve psikolojik durumunu olumsuz yönde etkileyebiliyor. Erken boşalma, cinsel isteksizlik gibi çeşitli sorunlara da neden olabiliyor. Bu yüzden genital estetik ameliyatlara erkekler de ihtiyaç duyabiliyor. Özellikle suprapubik yağ yastığının büyümesi pek çok erkeğin yaşadığı sorunlardan biridir. Bu yağ yastığının büyümesi penisin daha küçük görünmesine yol açabiliyor çünkü penisin üzerine doğru bir şişlik şeklinde kendini gösteriyor. Bu görünümün ortadan kaldırılması için de estetik ameliyat yapılabiliyor.

Ankara Erkek Genital Estetik Operasyonu

Erkeklerde genital estetik genel anestezi ya da lokal anestezi  ile yapılabiliyor.  Anestezi uygulamasının ardından suprapubik yağ  dokusunda fazla yağın dışarı çıkarılması için liposuction işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu dokunun büyümesi nedeniyle oluşan  fazla deri de kesilerek çıkarılıyor. Ardından deri gerdirilerek bu bölge daha düz bir görünüm alacak şekilde dikiş uygulaması gerçekleştiriliyor. Bu ameliyatın en önemli özelliği karın germe ameliyatı ile birlikte kombine şekilde uygulanabiliyor olmasıdır. Özellikle karın bölgesinde birikmiş yağ tabakası nedeniyle ameliyat olmayı ve aynı zamanda bu sorundan şikayetçiyseniz her iki işlemin tek bir operasyonda gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede tek bir iyileşme süreci eşliğinde iki farklı problemden kurtulmuş olacaksınız.

Genital Estetik Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor?

Öncelikle estetik ameliyat ile nasıl bir müdahalede bulunulduğu sonuçları ne zaman göreceğiniz konusunda belirleyici bir unsurdur. Çok basit müdahalelerde ödem ya da şişme daha düşük düzeyde olduğundan sonuçlar daha kısa sürede görebiliyor. Ancak daha fazla müdahale yapılması durumunda tahmin edebileceğiniz gibi ödem ve şişlik  daha fazla oluyor. Vücudun ödemi  atması ve şişliğin inmesi için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi bile gerekebiliyor. Sonuçların net bir şekilde görülebilmesi ödemin ve şişliğin yok olmasına bağlıdır. Ameliyatta uygulanan kesi yeri tamamen iyileştikten sonra sonucu görebilirsiniz.

Genital Estetik Sonrasında Klinik İstirahat Gerekir Mi?

Hastalarımız genellikle aynı gün taburcu oluyor. Ancak elbette taburcu işlemini yapmamız hastamızın kendini iyi hissetmesi ile de çok yakından ilgilidir. Ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştiriliyor ve anestezinin etkisi bir süre daha devam edebiliyor. Böyle durumlarda klinik istirahati daha uygun görüyoruz. Ancak hastamızın kendini iyi hissetmesi durumunda aynı gün taburcu olarak evine gitmesi mümkün oluyor. Ancak elbette hangi estetik ameliyat gerçekleştirilmiş olursa olsun evde mutlaka bir süre istirahat etmek gerekiyor. Dinlenme süresi ameliyatın ne kadar ağır olduğuna ya da  nasıl bir işlem yapıldığında bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle sizlere evde dinlenme süresi olarak net bir gün belirtmemiz yanıltıcı olacak. Doktor nasıl ameliyatın ardından sizi zaten evde ne kadar dinlenilmesi gerektiği konusunda bilgilendiriyor. İş hayatınıza genellikle birkaç gün ila 10 gün arasında geçen sürede geri dönebilirsiniz. İş yaşamına uzun süre ara vermenize gerek kalmıyor.

Genital Estetik Sonrasında İz Kalır Mı?

Ameliyatta kedi uygulanması durumunda dikiş atılması da kaçınılmazdır. Dikiş izleri hafif düzeyde olmak kaydıyla vücutta kalabilir.  Bu iz ameliyatın hemen ardından kırmızı görünecektir. Ancak zaman geçtikçe ten rengini almaya başlar ve görünümü de hafifler. Yaklaşık bir  ila bir buçuk yıl sonrasında ise  izler belli belirsiz bir görünüm kazanır. Genital estetik ameliyatlarda müdahale edilen bölge genital bölge olduğundan ameliyat izi de iç çamaşırın altında kalır. Bu nedenle mayo giydiğinizde izlerin görüneceği konusunda herhangi bir endişe yaşamanıza gerek kalmıyor. Zira yıllar içerisinde dikiş izleri daha da düzelir.

Hemen Ara Whatsapp