Erkeklerde Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik dendiğinde akla genellikle kadınlar geliyor. Ancak erkeklerde de genital bölgede çeşitli sorunlar olabiliyor ve bu sorunlar erkeklerde çeşitli psikolojik sıkıntıları da beraberinde getirebiliyor. Dolayısıyla genital estetik ameliyatlar erkekler için de gerçekleştirilebilir. Erkeklerde cinsel isteksizlik ya da özgüven kaybı gibi bazı sorunları da beraberinde getirebilen genital sorunların başında suprapubik yağ yastığının büyümesi geliyor. Bu problem erkeklerde oldukça yaygın bir şekilde görülüyor. Penisin olduğundan daha küçük görünmesine de neden olabilen sorunun ortadan kaldırılması için genital estetik ameliyatlardan yardım alınabilir. Ankara erkeklerde genital estetik ameliyatların sıklıkla yapıldığı kentlerden biridir. Bu estetik ameliyatlardan faydalanmanız için mutlaka şehir değiştirmeniz gerekiyor. Ankara’da erkek genital estetik ameliyat olabilir ve iyileşme sürecini kendi evinizin konforundan ödün vermeden atlatabilirsiniz.

Ankara Erkek Genital Estetik Operasyonu

Erkeklerde genital estetik müdahaleler hem lokal anestezi hem de genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Yapılacak olan müdahaleye göre hangi anestezinin tercih edileceğini doktor tarafından karar verilir. Ameliyatta suprapubik yağ dokusundan bir bölümü dışarı çıkarılır. Bu bölgenin normal görünmesini sağlayacak oranda çıkarılan yağ dokusunun ardından fazla deri de kesilerek alınır. Yağ dokusunun fazla olması durumunda ameliyat ile kombine şekilde liposuction uygulamasından da faydalanmak gerekebilir. Ancak mutlaka her ameliyatta liposuction da uygulanmalı şeklinde bir durum yok. Sadece doktor tarafından ihtiyaç duyulması durumunda liposuction işlemi devreye girebiliyor. Fazla derinin de kesilmesinin ardından bölgeye dikiş atılarak ameliyat tamamlanır. Ameliyat yaklaşık olarak 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanabiliyor. Ancak farklı bir ameliyatla kombine şekilde uygulanması durumunda ameliyat için gereken süre uzar.

Erkeklerde Genital Estetik ve Karın Germe Ameliyatı
Erkekler için uygulanan genital estetik ameliyatların en avantajlı yönlerinden biri karın germe ameliyatı ile birlikte uygulanabiliyor olmasıdır. Şayet karın bölgesinde fazla yağ birikmesi gibi bir probleminiz varsa her iki ameliyatın tek bir seansta gerçekleştirilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede hem daha düz bir karın bölgesine sahip olacaksınız hem de genital estetik ile yaşadığınız problemden kolaylıkla kurtulacaksınız. Tek bir iyileşme süreci yaşayacak olmanızda erkeklerde genital estetiği size sağladığı avantajlardan biridir. Karın germe ameliyatında da liposuction işleminden faydalanılabildiğini belirtmemiz lazım. Özellikle dışarı çıkarılması gereken yağ dokusu fazla miktardaysa karın bölgesine ameliyatla birlikte liposuction işleminin de yapılması gerekebiliyor.

Bu konuda detaylı bilgi almak ve muayene olmak için bizi hemen arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Genital Estetik Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor?

Öncelikle estetik ameliyat ile nasıl bir müdahalede bulunulduğu sonuçları ne zaman göreceğiniz konusunda belirleyici bir unsurdur. Çok basit müdahalelerde ödem ya da şişme daha düşük düzeyde olduğundan sonuçlar daha kısa sürede görebiliyor. Ancak daha fazla müdahale yapılması durumunda tahmin edebileceğiniz gibi ödem ve şişlik  daha fazla oluyor. Vücudun ödemi  atması ve şişliğin inmesi için 6 aylık bir zaman diliminin geçmesi bile gerekebiliyor. Sonuçların net bir şekilde görülebilmesi ödemin ve şişliğin yok olmasına bağlıdır. Ameliyatta uygulanan kesi yeri tamamen iyileştikten sonra sonucu görebilirsiniz.

Genital Estetik Sonrasında Klinik İstirahat Gerekir Mi?

Hastalarımız genellikle aynı gün taburcu oluyor. Ancak elbette taburcu işlemini yapmamız hastamızın kendini iyi hissetmesi ile de çok yakından ilgilidir. Ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştiriliyor ve anestezinin etkisi bir süre daha devam edebiliyor. Böyle durumlarda klinik istirahati daha uygun görüyoruz. Ancak hastamızın kendini iyi hissetmesi durumunda aynı gün taburcu olarak evine gitmesi mümkün oluyor. Ancak elbette hangi estetik ameliyat gerçekleştirilmiş olursa olsun evde mutlaka bir süre istirahat etmek gerekiyor. Dinlenme süresi ameliyatın ne kadar ağır olduğuna ya da  nasıl bir işlem yapıldığında bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle sizlere evde dinlenme süresi olarak net bir gün belirtmemiz yanıltıcı olacak. Doktor nasıl ameliyatın ardından sizi zaten evde ne kadar dinlenilmesi gerektiği konusunda bilgilendiriyor. İş hayatınıza genellikle birkaç gün ila 10 gün arasında geçen sürede geri dönebilirsiniz. İş yaşamına uzun süre ara vermenize gerek kalmıyor.

Sadece belirli bir süre boyunca vücudu zorlayan hareketlerden kaçınmak gerekebiliyor. Özellikle genital estetik ameliyat ile birlikte kombine şekilde karın germe ameliyatının da yapıldığı durumlarda vücudu zorlayan tüm hareketlerden kaçınmak daha da önem kazanıyor. Bu nedenle spor ya da egzersiz yapanların yaklaşık bir ay boyunca spor hayatlarına ara vermeleri gerekebilir.

Genital Estetik Sonrasında İz Kalır Mı?

Erkeklerde genital estetik ameliyatlarda yağ dokusunun çıkarılması için cilde kesi uygulanması gerekiyor. Ameliyat tamamlandığında kesi uygulanan yere dikiş atılması gerekir. Bu da ciddi hafif düzeyde olmak kaydıyla dikiş izi kalması anlamına gelir. Genital estetik ameliyatlarda kesi uygulanan yer genital bölge olduğu için dikiş izi de iç çamaşırın içerisinde kalır. Erkeklerin en büyük endişelerinden biri mayo giydiklerinde dikiş izinin görünmesi oluyor. Oysa bu endişeye hiç gerek yok çünkü ameliyatta kesi sadece genital bölgeye uygulanıyor ve dikiş izi de haliyle mayonun içerisinde kalıyor. Dikiş izi ameliyattan sonraki ilk haftalarda kırmızı renkte görünür. Zamanla rengi ten rengine yaklaşır ve belirginliği de azalır. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra dikiş izinin çok daha belirsiz bir görünüm kazanacağını belirtebiliriz.

Hemen Ara Whatsapp