Doğal görünümlü, hacimli ve sınırları belirgin dudaklar arzu edilen bir özelliktir. İster ince dudaklı olun, ister dudaklarınız zaman içinde incelmiş olsun, istediğiniz görünüme ulaşmanız için ankara dudak estetiği en uygun yöntemdir. Dolgu maddeleri, hacim ekleyerek, asimetriyi düzelterek ve dudak hattını oluşturarak dudakları güzelleştirmek için kullanılabilir. Ankara Dudak dolgusu mükemmel simetri ve hacim sağlayarak size daha doğal bir görünüm kazandırır.

Dolgu maddeleri, dudak büyütme için en yaygın kullanılan yöntemdir. En popüler ve etkili dolgu maddeleri, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit dolgu maddeleri, daha güvenli, daha etkili ve kollajen dudak dolgu maddelerine göre daha uzun ömürlüdür. Kullandığımız dolguların tümü, işlem sırasında rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olmak için lokal bir anestezik olan lidokain içerir. Dudak dolguları ortalama 6-12 ay arasında kalıcılık gösterir. Yaş, genetik alt yapı, deri kalitesi ve yaşam tarzının dolgu maddesinin vücutta kalma süresi üzerinde etkisi olduğuna inanılmaktadır.

Dudak dolgusu enjeksiyonu sırasında ne yapılır?

İşlemden önce cildiniz dikkatli bir şekilde incelenecek, tıbbi geçmişiniz ve mevcut ilaçlarınız gözden geçirilecek ve birlikte hangi dolgu maddesinin sizin için en uygun olacağına karar verilecektir. Endişeleriniz giderilecek ve ihtiyaçlarınıza göre bir tedavi planı oluşturulacaktır. İşlem öncesi enjeksiyon bölgesine uyuşturucu bir krem ​​uygulanacaktır. Dolgu maddesi enjeksiyonu muayenehane şartlarında 20 ila 30 dakika süren bir işlemdir.

Ankara Dudak Estetiği iyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli?

Birçok hasta hemen günlük normal aktivitesine dönebilirken bazen kısa süreli istirahat gerekebilir. Uygulama bölgesinde hafif şişlikler ve morarma olabilir ve genellikle 1 ila 2 gün içinde düzelir. Bu dönemde güneşten korunmak önemlidir.

Dudak Estetiği işlemin komplikasyonları nelerdir?

Dolgu maddeleri deneyimli plastik cerrahlar tarafından uygulandığında, komplikasyonlar nadir ve genellikle küçük düzeydedir. Hastaların dolgu maddesine verdikleri cevaplar farklılık gösterebilir.

Hyalüronik asit dudak dolgu maddeleri, özelleştirilebilir dudak hacmi, bireyselleştirilmiş tedavi hızı, daha az morarma ve şişlik ile daha uzun süreli sonuçlar gibi uzun bir faydalar listesine sahiptir. Vücutta doğal olarak bulunan maddelere benzer olması nedeniyle alerjik reaksiyonlar çok nadirdir. Yan etkiler seyrektir, ancak geçici olarak kızarıklık, şişlik ve hassasiyet olabilir. Etkiler tipik olarak birkaç gün içinde geçer. İşlemden 12-48 saat önce alkol, kan incelticiler, kuvvetli egzersiz ve balık yağından kaçınma ile yan etki riski azaltılabilir.

Dolgu maddeleri hem erkekler hem de kadınlar için güvenlidir. Dolgu maddeleri, yüz uyumunu düzeltmek için mükemmel bir çözümdür.

Plastik cerrahınız olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verecektir.

Dudak Estetiğinde ne zaman işlemin kesin sonuçlarını göreceğiz?

Sonuçlar hemen  işlem sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşmeye devam edecektir. Genellikle 1 ila 2 gün içinde şişlik ve morluklar geçmektedir.

Dudak Estetiğiyle Dudaklardaki Sarkma Giderilir mi?

Son yıllarda en çok tercih edilen estetik işlemlerden biri olan dudak estetiği ile sarkık görüntünün ortadan kaldırılması da mümkün oluyor. Kimi zaman genetik faktörler kimi zaman da yaşlanma bazı kişilerde dudak sarkmasına neden olabiliyor.Hatta sarkık dudak görünümü yaşlanmanın en belirgin belirtilerinden biri olarak kabul ediliyor. Dudakların özellikle köşe bölümlerinde meydana gelen sarkma kişinin mutsuz bir yüz ifadesine sahip olmasına da neden oluyor. Aynı zamanda kişinin olduğundan yaklaşık 5 yaş daha büyük görünmesine de sebebiyet verebiliyor. Bu durumda Ankara dudak estetiği işlemleri arasında geçici dolgu uygulaması devreye giriyor. Dudakların köşe bölümlerine uygulanan dolgu işlemi ile sarkık görünümünün ortadan kaldırılması mümkün oluyor.  Böylece hem daha yaşlı  hem de daha mutsuz görünme sıkıntısı da ortadan kalkmış oluyor.

Dudak Estetiği İle Gülme Deformitesi Düzeltilebilir mi?

Bazı kişilerde gülme ya da konuşma esnasında dudaklarda ya da burun ucunda eğrilme meydana gelebiliyor. Oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkmasına neden olan bu deformiteler yapılan dudak estetiği işlemleriyle düzeltilebiliyor. Özellikle gülme esnasında diş etlerinin çok fazla görünmesi, dudak kenarlarının aşağıya doğru kıvrılması sıklıkla yaşanan şikayetler arasında yer alıyor. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için dudak estetiği işlemlerinden faydalanılabilir. Basit bir müdahale ile gülerken ya da konuşurken ortaya çıkabilen deforme görünümden kurtulabilirsiniz. Ancak nasıl bir işlem yapılması gerektiği muayene sonrasında belirlenebilir. Bu nedenle kliniğimizi arayarak muayene için randevu alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Dışarıdan Belli Olur mu?

Günümüzde Ankara dudak estetiği dendiğinde akıllara ilk gelen dudak dolgusu oluyor. Ankara Dudak dolgusu ile ilgili en çok merak edilen husus ise dışarıdan bakıldığında dolgu işleminin anlaşılıp anlaşılamayacağıdır. Aslında bu sorunun yanıtı ne kadar dolgun dudaklara sahip olmak istediğinize bağlı olarak değişir. Kimi zaman hastalar yüz şekilleri ile estetik açıdan uyumsuz görünecek kadar dolgun dudaklara sahip olmak isteyebiliyor. Bu durumda doğal görünümden uzaklaşacağınızı bilmenizde fayda var. Ancak yüz estetiği ile uyumlu düzeyde dolgunluk kazandırılan dudaklar dışarıdan son derece doğal görüneceği için dolgu işlemi yapıldığı anlaşılamaz. Bu konuda doktorunuzun önerilerine kulak vermelisiniz.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi

Dudak kalınlaştırma ameliyatlarında kişinin tercihleri ön planda tutulmaya çalışılır. Farklı modeller söz konusudur ve kişinin kendisi bu tercihi yapar. Dudak kalınlaştırma ameliyatına girecek birisinin uyması gereken bazı kurallar vardır.

Bu kuralların olmasının 2 önemli sebebi vardır. İlk sebebi ameliyatta sıkıntı yaşanmaması adınadır. İkinci sebebi ise ameliyat sonrasını kişinin olabilecek en rahat şekilde geçirmesini sağlamaktır. Yapılması gerekenler arasında öncelikli olarak sigaranın bırakılması vardır. Sigara ameliyata girmeden en az 2 hafta önce bırakılmalıdır.

Sigara ameliyat sırasında komplikasyon riskini arttıran bir faktör olduğu için bu kurala uymak önemlidir. Dudak kalınlaştırma ameliyatı için uygulanacak tüm işlemlerden haberdar olun. Böylece ameliyat sürecine hazırlanabilirsiniz. Eğer ameliyat sonrası ilaç kullanılacaksa liste de önceden alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara Whatsapp